Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Hotel Kašperk

Destinace
Česká republika, Šumava a Pošumaví
Doprava
Strava
polopenze, snídaně
Ubytování
2+1 královský (přistýlka pro dítě), 2+1 komfort (přistýlka pro dítě)
na náměstí horského městečka Kašperské Hory.
  • Bazén
  • Cykloturistika
  • Připojení na internet
  • pobyt se psem
4573
Hotelové ubytování
Dospělý - lůžko Dospělý - lůžko Dospělý - lůžko Dospělý - lůžko
2+1 komfort (přistýlka pro dítě) 2+1 královský (přistýlka pro dítě) 2+1 komfort (přistýlka pro dítě) 2+1 královský (přistýlka pro dítě)
termín Na noc Na noc Na noc Na noc
30.04.- 01.07. 01.09.- 31.10. 1230 1360 950 1145
01.07.- 01.09. 1245 1390 1245 1390
Pobyt pro seniory (od 55 let) - ne - pá
Dospělý - lůžko Dospělý - lůžko
2+1 komfort (přistýlka pro dítě) 2+1 královský (přistýlka pro dítě)
termín Na noc Na noc
30.04.- 01.07. 01.09.- 31.10. 935 1115
Pobyt ne - pá
Dospělý - lůžko Dospělý - lůžko
2+1 komfort (přistýlka pro dítě) 2+1 královský (přistýlka pro dítě)
termín Na zájezd Na zájezd
30.04.- 01.07. 01.09.- 31.10. 4830 5670

Středisko

Kašperské Hory

Poloha

na náměstí horského městečka Kašperské Hory.

Vybavení

restaurace, konferenční sál, bazén 17x6 m se třemi plaveckými drahami a klidovou zónou, možnost masáž, stolní tenis, venkovní zahrádka s dětským koutkem, Wifi připojení.

Ubytování

dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky (mobilní lůžko vhodné pro děti), královský pokoj je prostornější jednopokojové apartmá s manželskou postelí a výhledem, kde přistýlka je rozkládací lůžko. Všechny pokoje mají koupelnu, WC, TV a trezor. Župany a pantofle jsou možné za poplatek.

Stravování

polopenze - snídaně formou bufetu, večeře 3 chodové menu. Hotel má své vlastní řeznictví (hovězí a vepřové maso pochází z lokálních Bio chovů)

Koupání

Hotelový krytý bazén 17 x 6 m.

Nabídka programů

Pobyty pro seniory od 55 let:
- ve vybraných termínech cenově zvýhodněné pobyty s možností účasti vnoučat od neděle do pátku

Tipy pro správnou volbu

- relaxace a odpočinek
- hotelová zahrádka s dětským koutkem
- turistika, cykloturistika, nordic walking
- volný vstup do bazénu s atrakcemi a klidové zóny
- 15% sleva do restaurace Kašperk (11,30 - 15 hod)
- ZDARMA Wi-fi připojení, stolní tenis

Informace

parkování u hotelu za poplatek

Dětská cena

- platí pro děti od 6 do 15 let. Děti do 6 let bez nároku na služby zdarma.

Střediska

Ski areál Špičák
Je vybudován na úpatí hory Špičák (1 202 m), největší sjezdařský areál na české straně Šumavy a patří mezi nejlépe vybavená střediska sportu a turistiky v České republice. Nabízí 5 sjezdovek a 2 cvičné louky s dětským lyžařským hřištěm (Penguinland) v celkové délce 8,4 km. Přepravu lyžařů zajišťují lyžařské vleky a nově vybudovaná čtyřsedačková lanovka. V areálu je k dispozici lyžařská a snowboardová škola vč. půjčovny lyžařského a snoboardového vybavení, lyžařského a snowboardového servisu a úschovny. Možnost večerního lyžování.
Ski areál Kašperské Hory
Nabízí 4 sjezdovky různé obtížnosti a 3 lyžařské vleky, je uměle zasněžován a umožňuje večerní lyžování. Provozuje také snowtubing. Lyžařům je k dispozici půjčovna a servis lyží a snowboardů a lyžařská škola.
Srní (745 m n. m.)
Nachází se na Šumavských pláních vysoko nad údolími řek Vydry a Křemelné. Je ideálním místem pro běžecké lyžování. Celá řada běžeckých tras vede nádhernou šumavskou přírodou. 
Pro sjezdaře (nenáročné a začátečníky) jsou k dispozici dva lyžařské vleky: 
U hotelu Vydra (délka 327 m, převýšení 82 m) a Staré Srní (délka 300 m).
Modrava (985 m n. m.)
Leží uprostřed přírodní rezervace Modravské slatě. Dva lyžařské vleky a značené běžecké tratě skýtají lyžařům možnost provozovat jak běžecké tak sjezdové lyžování. Upravované stopy pro lyžaře vedou přes Prášily.
Horská Kvilda (1 075 m n. m.)
Nachází se na hranicích s jihočeskou Šumavou, je jednou z nejvýše položených obcí, skýtá ideální podmínky pro běžkaře. V okolí jsou značené běžecké tratě.
Lyžařský areál Zadov – Churáňov (890 – 1100 m n. m.)
Známé středisko zimních sportů v těsném sousedství vrcholu Churáňov (1 119 m n. m.), v přírodním prostředí NP a CHKO Šumava. Areál vhodný pro všechny druhy zimních sportů - řada trvale upravovaných sjezdovek různých obtížností v celkové délce téměř 5 km, z toho část je uměle zasněžována a osvětlena - možnost večerního lyžování. Celková přepravní kapacita cca 4 500 osob/hod. (2 lanové dráhy a 4 vleky). K dispozici občerstvení, servisy pro lyžaře, půjčovny lyží a lyžařské výstroje, horských kol, Lyžařská škola Zadov pro začátečníky, pokročilé lyžaře i snowboardisty. Středisko Zadov - Churáňov je známé i jako bašta běžeckého lyžování, zejména díky kvalitním a pravidelně udržovaným běžeckým tratím v celkové délce přes 50 km, na které navazuje celošumavský systém lyžařských stop v délce přes 300 km. Běžecké trasy v jihočeské části NP a CHKO Šumava jsou přes hraniční přechody Bučina/Finsterau nebo České Žleby/Bischofsreut propojeny do NP Bavorský les v SRN.
Lyžařský areál Nové Hutě na Šumavě (1 020 m n. m.)
Je vzdálen od Zadova - Churáňova cca 10 km. K dispozici lyžařské vleky a méně náročné sjezdové terény vhodné zejména pro děti a začátečníky. V okolí Nových Hutí a Kvildy jsou velmi oblíbené terény pro běžecké lyžování. Běžecké stopy navazují na Šumavskou magistrálu směr Kvilda, Horská Kvilda, Zadov - Churáňov, Kubova Huť atd.
Ski Areál Kubova Huť
Leží v sedle mezi vrcholy Boubínu (1 362 m) a Obrovce (1 114 m) v horské obci Kubova Huť s nejvýše položenou železniční stanicí v ČR (1 003 m n. m.). Pro sjezdové lyžování je využíván méně náročný svah u Amber Hotelu Kuba s vlekem POMA (délka 240 m), na svahu je dále i malý dětský vlek. Pro náročnější lyžaře je cca 300 m od tohoto svahu sjezdovka „Pod Obrovcem“ s vlekem POMA (délka 500 m) s osvětlením - možnost večerního lyžování. U sjezdovek občerstvení, možnost zajištění lyžařské školy a půjčovna lyží. V blízkém i vzdálenějším okolí jsou vhodné přírodní terény i pro zimní turistiku na běžkách - běžecké tratě navazují na Šumavskou magistrálu směrem na Nové Hutě a Zadov - Churáňov (lyžařský areál).
Ski areál České Žleby
K dispozici jsou 2 vleky 380 m a 390 m. Celková kapacita střediska je 650 osob za hodinu. Sjezdovky 400 m až 600 m dlouhé. Sjezdovky a snowpark jsou uměle zasněžovány kvalitním umělým zasněžovacím systémem. Dále je zde parkoviště zdarma a bufet s občerstvením. Pravidelně udržované běžecké stopy.
Ski areál Lipno
Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko. Nabízí devět bezpečných a kvalitně zasněžovaných sjezdovek o celkové délce 8,3 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky. Součástí Skiareálu Lipno jsou 2 dětská výuková hřiště se čtyřmi pojízdnými koberci, lyžařským kolotočem a s pohádkovým slalomem. Sjezdové tratě mírné a střední obtížnosti mají příjemný pozvolný profil, který je ideální pro děti a začátečníky. Díky šířce až 60 m nabízí dostatek místa pro zvládnutí carvingu. Novinkami jsou propojení sjezdovek Školní a Promenádní a vybudování druhé dětské skicrossové dráhy. Večerní lyžování probíhá na 1 300 m dlouhé Jezerní sjezdovce. Skiareál Lipno nabízí skvělé možnosti pro běžkaře a bruslaře - 40 km strojově upravovaných  tratí pro klasiku i bruslení.
Příhraniční lyžařská centra
V sousední SRN a v Rakousku - z oblasti Šumavy a Lipna jsou dostupné a stále více navštěvované i kvalitní lyžařské areály v sousední SRN - Bavorsku, např. v SRN Velký Javor, který poskytuje ideální podmínky pro sjezdové lyžování (6 lanovek – z toho 2 gondoly a 4 vícemístné, velké parkoviště), středisko Philippsreuth-Mitterfirmiansreut na svazích 1 139 m vysokého Almbergu nebo v Rakousku, např. střediska Hochficht a Sternstein.

Poloha hotelu na mapě