Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Wellness Hotel Prometheus

Destinace
Česká republika, Jeseníky
Doprava
Strava
polopenze, snídaně
Ubytování
2+1 Standart
Hotel se nachází v horské obci Dolní Morava, v nadm.výšce 737 m, nedaleko úpatí masivu Kralický Sněžník a rozhraní Orlických hor. Leží v centru sportovního a relaxačního areálu. V těsné blízkosti hotelu je nespočet sportovních a relaxačních aktivit.
7280
Hotelové ubytování
Dospělý - lůžko
2+1 Standart
termín Na noc
02.01.- 01.05. 790

Středisko

Dolní Morava

Poloha

Hotel se nachází v horské obci Dolní Morava, v nadm.výšce 737 m, nedaleko úpatí masivu Kralický Sněžník a rozhraní Orlických hor. Leží v centru sportovního a relaxačního areálu. V těsné blízkosti hotelu je nespočet sportovních a relaxačních aktivit.

Lyžování

Běžky - rolbou upravované běžecké tratě.
Sjezd - v areálu se nachází 5 sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Areál disponuje kvalitními dopravními zařízeními - 2 čtyřsedačkové lanovky, 2 vleky(kotva), zasněžování sjezdovek, dětský lyžařský park s pojízdným pásem, kolotočem, lanovým vlekem a spoustou pohádkových postav, osvětlená sáňkařská dráha 2,5 km, bobová dráha, dobrodružná věž s horolezeckou stěnou. Koupání - vlastní krytý hotelový bazén.

Vybavení

Stylová restaurace s nabídkou české i mezinárodní kuchyně, hotelová vinotéka, lobby bar, wifi připojení k internetu v lobby baru zdarma, stolní tenis, billiard, wellness centrum - vnitřní vyhřívaný bazén, whirlpool, romantická vana pro dva, masáže, Slender life - formování postavy, Rolletic, kyslíková terapie, rašelinové zábaly, parafínový zábal, lymfomasáže, perličkové koupele, parní aromatická lázeň, suché uhličité koupele, finská a infra sauna, solární louka, tepidárium, manikura, pedikura, kosmetický salon.

Ubytování

Dvou až čtyřlůžkové pokoje Standard, sprcha, WC, TV, na vyžádání dětská postýlka.
Čtyř a šestilůžkové Apartmány, sprcha nebo rohová vana, WC, TV, kuchyňský kout vč. vařiče a ledničky, obývací pokoj.

Stravování

Snídaně - bufetovým stolem. Fakultativně doplatek na polopenzi ( večeře švédský stůl) nebo plnou penzi (obědy servírované).

Upozornění

V ceně pobytů pro osoby nad 16 let - bazén, whirlpool, finská sauna, parní aromatická lázeň a tepidárium denně od 16.00 - 19.00 hod. Děti do 16 let nemají v této době do wellness centra přístup.

Popis destinace

Jeseníky se rozkládají v nejsevernější části Moravy. V roce 1969 byla na ploše 740 km2 vytvořena Chráněná krajinná oblast Jeseníky, zahrnující  horské pásmo Hrubého Jeseníku a část Zlatohorské vrchoviny. Zvláště cenná území jsou chráněna národními přírodními rezervacemi: Šerák – Keprník s pralesovitým porostem, Rejvíz s rašeliništěm vrchovištního typu a bohatou flórou a faunou, Rašeliniště Skřítek. Největší a nejcennější přírodní rezervací je Praděd s proslulou Velkou a Malou Kotlinou. K nejvyhledávanějším přírodním krásám patří především hlavní hřeben Hrubého Jeseníku, táhnoucí se od Ramzové přes Šerák, Keprník, Červenohorské sedlo až k nejvyšší hoře Moravy a Slezska Pradědu (1 492 m). Lyžaři – běžkaři se soustřeďují převážně na hlavní hřebenovou cestu z Ramzové přes Červenohorské sedlo a Praděd na Skřítek.

Střediska

Lyžařský areál Červenohorské sedlo (1 013 m n. m.) 
je jedním z nejznámějších a nejlepších středisek sjezdového lyžování na severu Moravy a zároveň i kvalitním východiskem a křižovatkou lyžařských turistických cest. SKI KLUB ČHS zabezpečuje chod čtyřsedačkové lanovky a sedmi vleků, téměř 6 km sjezdových tratí různých obtížností na severních a jižních svazích. Sjezdovky se upravují denně rolbami.Vybírat je možné od cvičných sjezdovek pro začátečníky až po prudký slalomový svah (černá sjezdovka), určený těm nejzdatnějším lyžařům. Na jižním svahu se nachází snowpark. Areál poskytuje návštěvníkům širokou škálu služeb od ubytování, občerstvení, přes lyžařský servis až po úschovnu či půjčovny a lyžařské školy. Běžecké tratě se z Červenohorského sedla rozbíhají na obě strany Hrubého Jeseníku.
Lyžařský areál Kouty
Největší skiareál na Moravě –šestisedačková lanovka s kapacitou 3 200 osob/hod., ojedinělá šířka sjezdovek – min. 50 m, celková plocha sjezdovek – 25 ha, dětský park, pojízdný pás, snowpark, večerní lyžování. Areál nabízí komplexní služby, je zde restaurace, prodejna, půjčovna, servis, testcentrum lyží a snowboardů, lyžařská škola, infocentrum. Horní stanice lanovky – výchozí bod pro nově upravované běžecké trasy v nadmořské výšce 1 100 – 1 250 m.
Lyžařský areál Praděd – Ovčárna
Uprostřed chráněné krajinné oblasti Jeseníků se nachází nejvyšší hora Moravy Praděd – 1 491 m n. m. Tento „moravský ledovec“ láká především svými přírodními krásami a vynikajícími sněhovými podmínkami. Na severních svazích Petrových kamenů (1 438 m n. m) jsou nejvýše položené vleky sjezdové tratě na území České republiky. Lyžování na osmi upravovaných sjezdovkách do konce dubna čistě na přírodním sněhu uspokojí všechny příznivce sjezdového lyžování i snowboardingu. Vynikající podmínky poskytuje celá oblast také běžkařům. K nejvyhledávanějším trasám patří Ovčárna – Praděd – Švýcárna – Červenohorské sedlo.
Lyžařský areál Karlov – Malá Morávka
Nachází se v horské oblasti Jeseníky v obci Malá Morávka, část Karlov. Údolí Karlova pod Pradědem se vyznačuje dlouhou zimou, vysokou sněhovou pokrývkou a překrásnými lyžařskými terény. K dispozici je cca 13 lyžařských vleků délek od 300 do 700 m. Lyžařské terény jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i zdatné lyžaře. Z Karlova vede řada běžeckých tras směrem Alfrédka – Jelení hřbet nebo přímo do výše položeného areálu na Pradědu.
Ski areál Branná
Disponuje sjezdovými tratěmi v celkové délce 2,13 km, na které Vás vyveze dvousedačková lanovka a dva vleky. Areál je dostupný autem i vlakem po trase Hanušovice – Jeseník. Tři svahy, mírnější pro začátečníky a strmější pro zdatné lyžaře. Sjezdovka pro začátečníky je při horní stanici vleků a je pohodlně dostupná lanovkou. Sjezdovky jsou uměle zasněžovány a pravidelně rolbou upravovány. V areálu je rovněž sjezdovka pro snowboardisty. Běžecký okruh 13 km v horní části ski areálu.
Ski areál Ramzová
Disponuje jedním z nejširších lyžařských svahů v okolí, širokým téměř 100 m. Dopravu lyžařů zabezpečuje dvousedačková lanová dráha. Délka sjezdovky 600 m, sjezdová trať je upravována rolbou, zasněžována technickým sněhem, osvětlená.
Ski areál Avalanche – Dolní Moravice
Nachází se při silnici z Rýmařova do Malé Morávky. Pět upravovaných sjezdovek a snowboard park obsluhují dvě čtyřsedačkové lanovky i vleky pro denní a večerní lyžování.