Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Hotel Artaban

Destinace
Česká republika, Českomoravská vrchovina
Doprava
Strava
snídaně
Ubytování
Městečko Žirovnice leží přímo na hranicích Jihočeského kraje a kraje Vysočiny. Nově postavený hotel se nachází přímo v centru města, na okraji náměstí.
  • Bezbariérový přístup
  • Cykloturistika
  • Připojení na internet
  • Vhodné pro seniory
  • Wellness
  • Novinka
Hotelové ubytování
Dospělý - lůžko
2+0,2+1
termín Na noc
01.05.- 01.06. 01.10.- 01.11. 595
01.06.- 01.10. 695
Týdenní pobyt
Dospělý - lůžko
2+0,2+1
termín Na zájezd
01.07.- 01.09. 4130

Středisko

Žirovnice

Poloha

Městečko Žirovnice leží přímo na hranicích Jihočeského kraje a kraje Vysočiny. Nově postavený hotel se nachází přímo v centru města, na okraji náměstí.

Vybavení

V moderně vybaveném hotelu je klimatizovaná nekuřácká restaurace, snídaňový salonek, vinný sklípek s vlastním posezením a velkým výběrem zahraničních i domácích vín, střešní letní terasa s vlastním barem, bowling (2 dráhy) s barem, wellness (sauna, infrasauna, vířivka, solárium, masáže), tělocvična a půjčovna kol. Celý hotel má bezbariérový přístup a výtah.

Ubytování

Dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky. Na všech pokojích je sprcha a WC, dále SAT/TV, minibar, trezor, telefon, zdarma připojení k internetu.

Stravování

Snídaně – výběrem ze snídaňového lístku, v případě většího počtu hostů bufetovým způsobem. Obědy a večeře je možné dokoupit na místě. U pobytů pro seniory je večeře výběrem ze 2 jídel den předem.

Koupání

Přírodní koupaliště Budín (cca 1 km).

Tipy pro správnou volbu

- turistika, cykloturistika
- wellness centrum
POBYT PRO SENIORY (od 55 let) - u pobytů v červenci a srpnu na 7 nocí večeře zdarma.

Dětská cena

Děti do 6 let bez nároky na služby zdarma.

Popis destinace

Region je jednou z ekologicky nejzachovalejších oblastí, a proto je nazývám zeleným srdcem České republiky. Tradičním rájem běžkařů jsou Žďárské vrchy.

Střediska

Snow park Harusův kopec (741 m n. m.)
Vyznavačům zimních sportů není třeba ani představovat nejvýznamnější lyžařské středisko Vysočiny Nové Město na Moravě, kde se od roku 1934 každoročně pořádá známý závod Zlatá lyže, součást Světového poháru v běhu na lyžích. Pokud se v areálu nekonají závody a tréninky, jsou závodní trasy otevřeny i pro veřejnost. Vedle závodních tratí jsou v severním okolí města udržovány i turistické lyžařské tratě. Sjezdové trasy jsou vhodné pro rodiny s dětmi a méně náročné lyžaře. Ski Snow park leží na východním svahu Harusova kopce, cca 500 m od hotelu SKI, v nadmořské výšce 741 m, kapacita vleku 1 400 os/hod., převýšení 110 m, délka sjezdovky 550 m, lanová dvousedačková dráha 490 m, lanový elektrický přepravní vlek 30 m, umělý sníh, po celou sezónu zasněžování, osvětlení pro večerní lyžování, úprava svahu rolbou, lyžařská a snowboardová škola, dětský vlek, půjčovna a servis lyží, občerstvení, soc. zařízení, parkoviště u dolní stanice.
Svratka - Ski areál Svratka (742 m n. m.)
Známé zimní středisko, upravené trasy v okolních lesích nabízejí řadu příležitostí k lyžařským výletům včetně vyjetých tras přímo od hotelů. Vlek Svratka je vhodný pro děti, začátečníky i středně náročné lyžaře. Ski areál leží na okraji města, u hotelu Svratka, délka vleku 400 m, celková délka sjezdovky 1,4 km, kapacita vleku 400 os/hod., převýšení 82 m, dětský vlek 130 m, zasněžování technickým sněhem, úprava svahu rolbou, osvětlení pro večerní lyžování, lyžařská a snowboardová škola, půjčovna lyží a snowboardů, občerstvení, parkoviště.
Olešnice na Moravě - Ski areál Olešnice
Třetím sportovním areálem, který se nachází v jednom z nejkrásnějších koutů Vysočiny u městečka Olešnice na Moravě, je Ski areál Olešnice. Areál nabízí adrenalinové sportovní vyžití pro děti i dospělé. Délka sjezdovky 500 m s převýšením 100 m, od prosince do března zasněžovaná sněhovými děly, úprava svahu rolbou, osvětlení pro večerní lyžování, lyžařská a snowboardová škola pro děti i dospělé s kvalifikovanými instruktory, půjčovna a servis lyží.

Poloha hotelu na mapě