Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Hotel Žákova hora

Destinace
Česká republika, Českomoravská vrchovina
Doprava
Strava
polopenze, snídaně
Ubytování
2+1 přistýlka pouze pro dítě, 2+0, 1+0, 3+0
v samém centru Žďárských vrchů, v klidném a malebném zákoutí Českomoravské vrchoviny. V ekologicky čisté krajině, v obci Herálec. Středem Herálce prochází historická hranice mezi Čechami a Moravou. Ubytování poskytuje dostatek klidu pro relaxaci a nerušný odpočinek.
  • Cykloturistika
  • Možnost pobytu se psem
  • Vhodné pro seniory
  • Wellness
  • pobyt se psem
330

Středisko

Herálec

Poloha

v samém centru Žďárských vrchů, v klidném a malebném zákoutí Českomoravské vrchoviny. V ekologicky čisté krajině, v obci Herálec. Středem Herálce prochází historická hranice mezi Čechami a Moravou. Ubytování poskytuje dostatek klidu pro relaxaci a nerušný odpočinek.

Lyžování

běžky - od hotelu vedou značené turistické trasy, cyklotrasy a udržované lyžařské stopy.
sjezd - vlek ve Svratce.

Stravování

snídaně - výběrem ze snídaňového jídelního lístku, fakultativně doplatek na obědy i večeře výběrem z jídelního lístku do stanovené hodnoty. Silvestrovský pobyt s polopenzí. Pobyty pro seniory s polopenzí - snídaně výběrem ze tří jídel, večeře výběr ze dvou menu a zákusek.

Koupání

krytý plavecký bazén v Hlinsku (cca 10 km)

Nabídka programů

SILVESTROVSKÝ POBYT 29.12. - 01.01.- 3x ubytování, 3x polopenze, v ceně příplatek na Silvestrovský program - hudba,, aperitiv, sekt, večeře. Možnost prodloužení pobytu do neděle.
POBYTY PRO SENIORY (od 55 let)- cenově zvýhodněné pobyty na 5 nocí - 5x ubytování, 5x polopenze, 15% sleva na masérské služby, 50% sleva na infrasaunu, 50% sleva na zapůjčení kola, úschovna kol zdarma, monitorované parkoviště zdarma. 1x zapůjčení holí Nordic walking vč. mapky, zdarma vstup do fitness.

Tipy pro správnou volbu

▪ dobré podmínky pro běžky
▪ stylové útulné prostředí
▪ relaxační služby v místě

Dětská cena

platí pro děti od 5 do 12 let. Děti do 4 let bez nároku na služby zdarma.

Popis destinace

Region je jednou z ekologicky nejzachovalejších oblastí, a proto je nazývám zeleným srdcem České republiky. Tradičním rájem běžkařů jsou Žďárské vrchy.

Střediska

Snow park Harusův kopec (741 m n. m.)
Vyznavačům zimních sportů není třeba ani představovat nejvýznamnější lyžařské středisko Vysočiny Nové Město na Moravě, kde se od roku 1934 každoročně pořádá známý závod Zlatá lyže, součást Světového poháru v běhu na lyžích. Pokud se v areálu nekonají závody a tréninky, jsou závodní trasy otevřeny i pro veřejnost. Vedle závodních tratí jsou v severním okolí města udržovány i turistické lyžařské tratě. Sjezdové trasy jsou vhodné pro rodiny s dětmi a méně náročné lyžaře. Ski Snow park leží na východním svahu Harusova kopce, cca 500 m od hotelu SKI, v nadmořské výšce 741 m, kapacita vleku 1 400 os/hod., převýšení 110 m, délka sjezdovky 550 m, lanová dvousedačková dráha 490 m, lanový elektrický přepravní vlek 30 m, umělý sníh, po celou sezónu zasněžování, osvětlení pro večerní lyžování, úprava svahu rolbou, lyžařská a snowboardová škola, dětský vlek, půjčovna a servis lyží, občerstvení, soc. zařízení, parkoviště u dolní stanice.
Svratka - Ski areál Svratka (742 m n. m.)
Známé zimní středisko, upravené trasy v okolních lesích nabízejí řadu příležitostí k lyžařským výletům včetně vyjetých tras přímo od hotelů. Vlek Svratka je vhodný pro děti, začátečníky i středně náročné lyžaře. Ski areál leží na okraji města, u hotelu Svratka, délka vleku 400 m, celková délka sjezdovky 1,4 km, kapacita vleku 400 os/hod., převýšení 82 m, dětský vlek 130 m, zasněžování technickým sněhem, úprava svahu rolbou, osvětlení pro večerní lyžování, lyžařská a snowboardová škola, půjčovna lyží a snowboardů, občerstvení, parkoviště.
Olešnice na Moravě - Ski areál Olešnice
Třetím sportovním areálem, který se nachází v jednom z nejkrásnějších koutů Vysočiny u městečka Olešnice na Moravě, je Ski areál Olešnice. Areál nabízí adrenalinové sportovní vyžití pro děti i dospělé. Délka sjezdovky 500 m s převýšením 100 m, od prosince do března zasněžovaná sněhovými děly, úprava svahu rolbou, osvětlení pro večerní lyžování, lyžařská a snowboardová škola pro děti i dospělé s kvalifikovanými instruktory, půjčovna a servis lyží.

Poloha hotelu na mapě