Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Z Paříže za nejkrásnějšími místy Beneluxu

Destinace
Belgie
Doprava
Praha
Strava
snídaně
Počet osob
2+1
  • Zlatý tip Čedoku
4737
Termín Nocí Doprava Strava Cena za osobu
-

Nahrávám termíny

Trasa

Paříž | Remeš | Verdun | Luxembourg | Vianden | Brusel | Gent | Bruggy | Delft| Zaansee Schans | Amsterdam

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Paříže, transfer z letiště, okružní jízda – Elysejská pole, Vítězný oblouk, Trocadéro, Eiffelova věž, náměstí Svornosti, Louvre, Notre Dame... podvečerní prohlídka Montmartru včetně Sacré Coeur, odjezd na ubytování, fakultativně večeře.

2. den:
Po snídani odjezd do centra města, volno k individuálním prohlídkám, v odpoledních hodinách odjezd z Paříže. Remeš – zastávka k prohlídce pozoruhodné katedrály Notre Dame, místa korunovace francouzských králů, Verdun - návštěva městečka s hradbami, padacími mosty a bránami spíše připomínající pevnost, s nedalekým památníkem velké bitvy 1. sv. války. odjezd na ubytování, fakultativně večeře.

3. den:
Po snídani odjezd do Luxembourgu, prohlídka hlavního města velkovévodství - historické centrum a opevnění (kulturní dědictví UNESCO), Horní město, Staré město s katedrálou Panny Marie a náhrobkem Jana Lucemburského. Radnice, velkovévodský palác… Přejezd k zámku „karlštejnského typu“ Vianden - kouzelná památka se základy položenými již v 11. století s bohatými sbírkami zbraní, nábytku a gobelínů. Přejezd Ardenami do Belgie. Brusel - prohlídka hlavního města Belgie – Atomium, Evropský parlament, historické jádro Bruselu… Grand Place pozoruhodný soubor veřejných a soukromých budov převážně z konce 17. století - radnice, burza…, Horní město s Královským palácem, jedinečným náměstím Petit Sablon. Odjezd na ubytování, fakultativně večeře.

4. den:
Po snídani odjezd do Gentu – zastávka ve městě na soutoku řek Šeldy a Leie s nádherně zachovaným historickým centrem, Katedrála sv. Bava s proslulým Gentským oltářem a Rubensovým Povoláním sv. Bava, radnice, věž Belfort, hrad Gravensteen, nádherná nábřeží Graslei a Korenlei ... Bruggy – hlavní město provincie a turistický klenot Belgie, „belgické Benátky“ vynikající ukázka středověkého historického osídlení s krásným historickým jádrem propleteným kanály řeky Dijver, Markt (náměstí ze 13. stol. vymezené desítkami štítových domů), skvostná zvonice Belfort, Basilika svaté Krve s vzácnou relikvií, náměstí Burg s nádhernou pískovcovou radnicí, odjezd na ubytování, fakultativně večeře.

5. den:
Po snídani odjezd do Antverp – přístavní město na řece Gildě, unikátní katedrála se 123 m vysokou věží a s Rubensovými obrazy, bývalý Královský palác, náměstí Grote Markt s honosnou radnicí, pozoruhodnými řemeslnickými a kupeckými domy a Brabovou fontánou.Návštěva Delftu - města proslaveného mj. modrobílou fajánsí, Zaanse Schans - turistické srdce kraje Zaan. Skanzen s typickými zaanskými domy a větrnými mlýny, možnost návštěvy výrobny sýrů, dřeváků, ubytování, fakultativně večeře.

6. den: Po snídani celodenní prohlídka Amsterdamu - okružní jízda, projížďka po grachtech, pěší prohlídka centra města – Královský palác, Národní památník, Stará a Nová katedrála, čtvrť červených luceren ... Volno k individuálním prohlídkám i odpočinku, v podvečerních hodinách transfer na letiště, odlet do Prahy, přílet do Prahy ve večerních hodinách.

Fakultativní služby

- příplatek na jednolůžkový pokoj 4.990,- Kč

- 5 večeří 3.190,- Kč

Tipy pro správnou volbu

- atraktivní program za skvělou cenu.

Informace

Změna programu dle aktuální situace vyhrazena.

Obecné vízové informace

Občané ČR a občané třetího státu, kteří mají v ČR dlouhodobý nebo trvalý pobyt mohou pobývat na území Belgie bez omezení. K cestě stačí cestovní pas nebo občanský průkaz vydaný od druhé poloviny roku 2000.