Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Magický Myanmar (Barma)

Destinace
Barma (Myanmar)
Doprava
Praha
Strava
dle programu
Počet osob
2+0
7178
Termín Nocí Doprava Strava Cena za osobu
-

Nahrávám termíny

Trasa

Rangún I Bagan I Jezero Inle I Ngapali beach

Program zájezdu

1. den: Odpoledne sraz na letišti s průvodcem a odlet do Rangúnu.
2. den: Večerní přílet do Barmy. Po pasových a celních formalitách se setkáme s naším místním průvodcem a odjedeme do hotelu. Už výměna peněz na letišti, žádný signál mobilního telefonu, staré motorky, auta a autobusy vás přesvědčí, že jsme vstoupili do jiného světa. Po příjezdu do Chatrium hotel 4* se ubytujeme.
3. den: Po snídani odjedeme na letiště a čeká nás vnitrostátní let do Baganu. Po přistání v Baganu se ubytujeme v hotelu Amazing Bagan Resort 4* a vyrazíme objevovat tajemství tohoto charismatického místa. Z téměř 2.000 pagod navštívíme ty nejdůležitější, které nám představí různá období a architektonické slohy. Např. Chrám Gubyyaukgyi je doslova vytesán do skály. V Chrámu Ananda jsou dvě sochy stojícího Budhy, jejichž výraz ve tváři se mění podle vzdálenosti, z jaké se na ně díváte. Chrám Dhamayangyi je největším chrámem v Baganu. Během odpoledne pronikneme do historie, vzniku, slávy i pádu tohoto království. Odpoledne navštívíme tradiční dílnu na lakované nádobí. Je neuvěřitelné, kolik lidské práce a umu je vloženo do výroby malého talířku či misky. Věděli jste, že jeden talířek se ručně vyrábí rok i déle? Lakované nádobí je jedním z typických dárků z Barmy. Den zakončíme pozorováním západu slunce z terasy některé z pagod nabízející fantastické výhledy. Západ slunce je úchvatný zážitek, který dal název celé naší cestě – Magická Barma.
4. den: Po snídani v hotelu se podíváme na tržiště Nyaun Oo. Toto tržiště se každý den stává místem setkání vesničanů, kteří se snaží prodat své výrobky a současně nakoupit potřebné zboží. Je to žijící opravdové centrum dění, kde budeme mít pocit, že jsme se ocitli v jiném století. Z trhu se přesuneme k nádherné pagodě Shwezigon, která patří k nejvýznamnějším barmským památkám. Pagoda Schwezigon je celá zlatá, vysoká 26 metrů a má přesný čtvercový půdorys, takže sloužila jako příklad pro další stavby celé jedné éry. Překlad jejího názvu doslova znamená „zlatá pagoda, která stojí na břehu řeky“. Odpoledne prožijeme mezi prostými Barmánci. Navštívíme vesnici položenou mimo turistické trasy a památky. Život místních obyvatel je až neuvěřitelně jednoduchý. Domy stojí na kůlech, jsou postavené jen z bambusu a palmových listů bez nábytku a jakéhokoliv vybavení. Pro nás je nepředstavitelné, jak skromně tito lidé žijí. Vodu získávají z centrální studny a bohatý je každý, kdo má jednu krávu či prase; obyčejný bonbon pro děti vyvolá obecné nadšení a radost. Chudoba ale není pro místní obyvatele překážkou pro úsměv či pozvání cizince do příbytku. Den zakončíme plavbou po řece Iravádí. Nalodíme se před západem slunce, abychom pozorovali zemědělská políčka a život po obou březích. Z řeky se nám otevřou neméně okouzlující pohledy na Bagan a jeho chrámy. Západ slunce a hra světel a stínů bude dalším kouskem do barmské skládanky.
5. den
: Po snídani se rozloučíme s Baganem a odletíme k jezeru Inle. Z letiště v městečku Heho nás čeká zhruba hodinová jízda k jezeru. Cesta vede zvlněnou krajinou, oblastí s políčky a vesnicemi až do města Nyaung Shwe, které je bránou k jezeru Inle. Cestou se zastavíme v dřevěném chrámu Shwe Yan Pyay. Jakmile dorazíme ke břehu jezera, nalodíme se na motorový člun a vyrazíme na vodu. Motorový člun bude následující dva dny naším jediným dopravním prostředkem. Na jezeru proplujeme mezi rybáři s jejich velmi typickým způsobem rybaření. Cestou (spíše plavbou) navštívíme vesnice, kde se všechny domy vznášejí na kůlech nad vodní hladinou. Uvidíme plovoucí pole, která obhospodařuje s obrovským úsilím místní kmen Intha. Vždyť každá bouřka a vlna může pole i úrodu zničit. Později navštívíme klášter Nga Hpe Chaung, který je známý jako klášter skákajících koček. A skutečně cvičené kočky zde skáčou skrz obruče. Po krátké zastávce doplujeme k pagodě Phaung Daw Oo, která je hlavním sakrálním místem jezera Inle. Uvidíte zde 5 posvátných vyobrazení Buddhy. Odpoledne dorazíme do hotelu Myanmar Treasure Resort 4* položeného přímo nad hladinou jezera. Večerní atmosféra, pohled na noční oblohu bez rušivých světel a naprostý klid dokáží i z ubytování v hotelu udělat hluboký zážitek.
6. den: Po snídani se opět posadíme do našich člunů a navštívíme místní plovoucí trh s lokálními produkty. Tržiště mění místo každý den v pravidelných pětidenních cyklech. Na plovoucích trzích se scházejí místní obyvatelé a kmeny z dalekého okolí kvůli nezbytné směně zboží. Prodávají vlastní produkty a současně nakupují potřebné věci. Během plavby vesničkami navštívíme manufakturu s ruční výrobou hedvábí, dílnu na doutníky, a třeba i místního kováře. Primitivní pracovní podmínky, prosté prostředí a současně vyrovnanost místních obyvatel s životním údělem je až dojemná. Donutí nás k zamyšlení nad vlastním životem. Kdo je bohatší – my nebo oni? To bude v Barmě častá otázka. Po obědě opustíme střed jezera směrem k úzkým kanálům vedoucích do vesnice Pa-oh (In Dein). Vystoupíme z lodi k procházce po pevnině. Projdeme vesničkou, navštívíme místní školu (od naší školy se výrazně odlišuje) a budeme se toulat překrásnou oblastí Alaung Sitthou. Vystoupáme až ke krytému schodišti, stoupajícímu nekonečně daleko na vrcholek kopce, a lemovaného stovkami starých pagod. Odtud se vrátíme k lodi a do hotelu.
7. den: Po snídani ještě krátký odpočinek v hotelu a dopoledne doplujeme zpět na pevninu. Autobusem se vrátíme na letiště do města Heho, odkud odletíme do Thandwe. Po přistání přejedeme do hotelu Amazing Ngapali Resort 4* k odpočinku u moře. Transfer autem, v jakém jste ještě nejeli, na vás udělá dojem. Cesta do hotelu trvá 5 minut.
8.-10. den: Pobyt v hotelu na čarokrásné pláži u průzračně čistého moře. Vzhledem k blízkosti vesnice máme možnost procházek za nákupy a jídlem. V hotelu je možné si půjčit kola nebo zajet na nedaleké golfové hřiště.
11. den: Odpoledne odlet do Rangúnu, abychom si ještě stihli prohlédnout nejuctívanější buddhistický chrám v Barmě – Shwedagon pagodu. Centrální stupa je 99 m vysoká a zlacená zlatem a je obklopena dalšími 64 menšími stupami, užijete si úchvatný pohled na tento komplex. Dále prohlídka místního řemeslného trhu. Pak už nocleh v hotelu v Rangoonu.
12. den: Dle času letu transfer na letiště a odlet zpět do Prahy s přestupy.
13. den: Přílet do Prahy.

Tipy pro správnou volbu

Myanmar (nebo-li Barma) je neopakovatelný mix památek, přírody, kontrastů a rozmanitostí. Máte pocit, že jste se stali herci v historickém velkofilmu a kolem vás jsou dokonale postavené kulisy a herci v kostýmech. Neuvěříte, že je to skutečný svět.

Málo zemí na světě nabídne svým návštěvníkům tak autentické a intenzívní zážitky jako Myanmar. Památky máte doslova na dosah bez plotů, bariér a zákazů vstupu. Jednoduše si na všechno „sáhnete“. Atmosféru dob dávno minulých dokreslují místní lidé, kteří žijí prostě a tradičně – žádné džíny, trička či mobily u ucha. Přes svoji chudobu si udržují vřelost a srdečnost.

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 8 osob.
Zájezd je pořádán ve spolupráci s CK Marco Polo.

Trasa

Rangún I Bagan I Jezero Inle I Ngapali beach

Geografické údaje

Poloha: jihovýchodní Asie
Oficiální název: Svaz Myanmar, dříve Barma

Hlavní město: Neipyijto (do roku 2005 bylo hl.město Rangún)

Jazyk: barmština (70%), karenština (9%)
Náboženství: théravádový buddhismus (87%), křesťané (6%), muslimové (4%)

Měna a kurzy

Měna: 1 Kyat = 100 Pyaů

Časový posun

GMT / UTC + 6,5 hodin

Tísňová volání

Hasiči: 191
Policie: 199
Ambulance: 192

Zastupitelské úřady

Nejbližší zastupitelský úřad je ve Vietnamu:
Ambassade de la Rébublique Tchéque
Chu Van An J13, Hanoi
Tel.: 00844-8454131, 8454132