phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

To nejlepší z Kostariky

Výhody nabídky

 • sopka Arenal takřka na dosah
 • oblast Tortuguero s nekonečnými vodními kanály
 • odpočinek v Národním parku Manuel Antonio
 • vstupné a večeře v termálních lázních v ceně
 • možnost prodloužení pobytu na pláži

To nejlepší z Kostariky Kód: SJO2ESE

59 469PLN
Dorośli: 2 snídaně St 17.01 – Čt 25.01.24
Itaka

To nejlepší z Kostariky Kód: SJO2ESE Kostarika

Popis nabídky

Tortuguero - Arenal - Manuel Antonio

Dech berou zalesněné kopce a nekonečně tajuplná hluboká údolí s kávovníkovými plantážemi, které se táhnou až k obzoru, tropické deštné pralesy s až strašidelnou atmosférou, které se dotýkají nebes, divoké řeky, velká jezera a překrásné vodopády, kouřící zlověstné vulkány (oblast Arenal), které na svých úpatích připravily horké přírodní lázně, husté mangrovníkové porosty a stovky želv na plážích. Místa jako Tortuguero, Arenal a Monteverde patří mezi ta nejznámější a nejoblíbenější v Kostarice. Spatříte nekonečné pastviny s desítkami farem, stovkami koní a krav, usmívající se lidi, kteří jsou pyšní na to, že od roku 1945 nemají armádu a proto mohou investovat peníze do vzdělání a nemocnic.

pláže se nachází v oblasti Manuel Antonio.

Hotely 3* (mohou být nahrazeny jinou alternativou v případě obsazenosti).
1 noc v hotelu Sleep Inn Paseo las Damas
2 noci v hotelu Laguna Lodge v Tortuguero
2 noci v hotelu Casa Luna v oblasti Arenal
2 noci v hotelu San Bada Manuel Antonio

1. den:  ODLET Z PRAHY DO SAN JOSE

Po večerním příletu vás na letišti vyzvedne náš řidič a odveze do hotelu, kde přenocujete.

2. den:  NÁRODNÍ PARK TORTUGUERO

Časně ráno odjezd do národního parku Tortuguero na východě země a na karibském pobřeží. Na konci cesty přesedláte na loď, která vás dopraví do lodže akorát na oběd. Po obědě se vydáte lodí a poté procházkou do deštného pralesa. Prohlédnete si karibskou vesnici Tortuguero. Národní park vás čeká zítra, dnes proniknete do života a chovu mořských želv a fungování národního parku. Před večeří čas na relaxaci u bazénu.   Tortuguero je jedna z nejkrásnějších částí Kostariky. Biologicky se jedná o nesmírně vzácnou a bohatou oblast plnou vodních kanálů, řek, lagun a pláží s množstvím fauny. Najdete zde deštný prales protkaný říčkami i sladkovodní jezera plná ryb. Pohyb po parku na malých loďkách dodá výletu nádech dobrodružství.

3. den: NÁRODNÍ PARK TORTUGUERO

Zkušený průvodce vás dnes povozí po hlavních i menších kanálech parku. V oblasti se nachází více než 300 druhů ptáků, 3 druhy mořských želv, 60 druhů savců a mezi nimi také žije 13 ohrožených druhů, např. jaguár, tapír, ocelot, puma, nebo kapustňák. Uvidíte je? Při troše štěstí jistě budete mít několik příležitostí pro jejich pozorování. A třeba najdete na pláži i mořské želvy. Během dne prozkoumáte schované ostrůvky, panenské pláže, křivolaké kanály a to vše po příkrovem hustého deštného pralesa kolem i nad námi. Den bude naplněný vůněmi, zvuky, světly i stíny deštného pralesa.

4. den: SOPKA ARENAL

Dopoledne odjedete do oblasti slavné sopky Arenal. Cesta trvá kolem 5 hodin, ale bude na co koukat. Pojedete kolem nádherného parku Braulio Carrillo kde se budete moci kochat krásnou tropickou přírodou. Všechny odstíny zelené okolo vás, džungle a šťavnaté stromy a rostliny. Po příjezdu ubytování na 2 noci v příjemném hotelu nedaleko sopky Arenal.

5. den: SOPKA ARENAL
Arenal je nejznámější kostarický vulkán. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým. Během dne se můžete vydat na túru po visutých mostech. Můžete zde pozorovat floru a faunu deštného pralesa. Samozřejmě nechybí kouzelné výhledy na sopku Arenal. Celá trasa měří jen cca 3 km, takže jí zvládnou všichni. Další lokalitou, kterou navštivte je vodopád La Fortuna, který se nachází přímo na úpatí Cerro Chato, stále aktivního i když dřímajícího vulkánu. Turistika není nijak náročná.
Odpoledne transfer do termálních pramenů, kde můžete relaxovat a pak si dát výbornou večeři (v ceně).


6. den: ARENAL - MANUEL ANTONIO  
Dnes se vydáte na cestu do n.p. Manuel Antonio. Ten je sice jedním z nejmenších, ale na druhou stranu nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších parků Kostariky. Rozkládá se na břehu Tichého oceánu a od roku 1972 stojí za záchranou zdejších bělostných pláží. Kromě nich jsou tu chráněny zejména mangrovové porosty a druhově nesmírně bohatý vlhký tropický prales. Ubytování na 2 noci.
Pozn: park Manuel Antonio je zavřený každé úterý.

7. den: MANUEL ANTONIO  
Užijte si odpočinek na pláži, nebo se vypravte na výlet do parku. Veřejnosti je přístupná jen část a denní počet návštěvníků je omezován, proto plánujte návštěvu předem. Lze také objednat výlet s průvodcem. Parkem vedou trasy částečně podél pláží a částečně pralesem s možností zahlédnout mnoho zdejších druhů zvířat. Nejčastěji se dají vidět roztomilé opičky kotul veverovitý, dále malpy, lenochodi, leguáni i hadi. Na zdejší pláže připlouvají každoročně klást vejce želvy kožatky. Klima je zde celoročně horké, vlhké a deštivé.

8. den:  MANUEL ANTONIO - SAN JOSE  
Dnes se rozloučíte nejen s národním parkem ale i Kostarikou. Čeká vás přejezd do San Jose a odlet zpět domů. 

9. den: NÁVRAT
Přílet zpět do Prahy.

dle programu

* leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
* transfer z letiště do hotelu v San José
* ubytování 1 noc v San José se snídaní
* balíček 2 noci/3 dny v Tortuguero Lodge (transfer vč. lodi, ubytování s plnou penzí bez nápojů, výlet lodí po kanálech Tortuguera, návšteva vesnice)
* transfer Tortuguero - Arenal
* ubytování na 2 noci se snídaní v oblasti Arenal
* vstupné a večeře v Arenal Hot Springs - termální prameny
* transfer Arenal - Manuel Antonio
* ubytování na 2 noci se snídaní v oblasti Manuel Antonio
* transfer na letiště v San José
* asistenci anglicky hovořícího zástupce místního partnera
* virtuální český delegát

Informace o regionu

Kostarika

Mapa
Fakultativní výlety

Detaily nabídky

 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
60 959
Ušetříte: 1 490
59 469 Celkem Podrobnosti o ceně 118 938
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter