phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

Kostarikou od Karibiku k Pacifiku

Výhody nabídky

 • karibské pláže v Puerto Viejo de Limon
 • oblast Tortuguero s nekonečnými vodními kanály
 • N.P. Rincon de la Vieja
 • deštný prales v Monteverde
 • odpočinek v Národním parku Manuel Antonio
 • možnost prodloužení pobytu na pláži

Kostarikou od Karibiku k Pacifiku Kód: SJO2COA

79 309PLN
Dorośli: 2 snídaně St 17.01 – Čt 01.02.24
Itaka

Kostarikou od Karibiku k Pacifiku Kód: SJO2COA Kostarika

Popis nabídky

Puerto Limon - Tortuguero - Arenal - Rincon de la Vieja - Monteverde - Manuel Antonio

Příroda, její barvy, odstíny a zvuky – to je Kostarika. Budeme kráčet džunglí i se proplétat krkolomnými silničkami v horách. Kostarika, rozkládající se mezi dvěma oceány uprostřed Středoamerické šíje, v hustém tropickém pásu, je jedním z biologicky nejrozmanitějších míst na planetě. Deštné pralesy, aktivní vulkány nebo mangrovové mokřady umožňují existenci celé plejády fascinujících živočichů. To vše je možné díky progresivnímu systému ochrany přírody, který je považován za jeden z nejlepších na světě.

pláže se nachází v oblasti Manuel Antonio.

Hotely 3* (mohou být nahrazeny jinou alternativou v případě obsazenosti).
1 noc v hotelu Sleep Inn Paseo las Damas
2 noci v hotelu Namuwoki v Puerto Viejo de Limón
2 noci v hotelu Laguna Lodge v Tortuguero
2 noci v hotelu Casa Luna v oblasti Arenal
2 noci v hotelu Caňon de la Vieja
2 noci v hotelu Monteverde Country Lodge
3 noci v hotelu San Bada v Manuel Antonio

1. den:  ODLET Z PRAHY DO SAN JOSE

Po večerním příletu vás na letišti vyzvedne řidič a odveze do hotelu, kde přenocujete.

2. den: PUERTO VIEJO DE LIMON

Po snídani pojedete ke Karibskému pobřeží Kostariky s nádhernými plážemi a karibskou kulturou. Po cestě uvidíte krajinu Národního parku Braulio Carrillo a pitoreskní městečka Guapiles a Siquirres. Příjezd do města Puerto Viejo de Limón a ubytování na 2 noci.

3. den: PUERTO VIEJO DE LIMON

Dnešní den je věnovaný lenošení na nádherných karibských plážích nebo prohlídce města či výletu do Národního parku Cahuita nebo přírodní rezervace Gandoca - Manzanillo.

4. den:  NÁRODNÍ PARK TORTUGUERO

Dopoledne odjezd do národního parku Tortuguero. Na konci cesty přesedláte na loď, která vás dopraví do lodže akorát na oběd. Po obědě se vydáte lodí a poté procházkou do deštného pralesa. Prohlédnete si karibskou vesnici Tortuguero. Národní park vás čeká zítra, dnes proniknete do života a chovu mořských želv a fungování národního parku. Před večeří čas na relaxaci u bazénu.   Tortuguero je jedna z nejkrásnějších částí Kostariky. Biologicky se jedná o nesmírně vzácnou a bohatou oblast plnou vodních kanálů, řek, lagun a pláží s množstvím fauny. Najdete zde deštný prales protkaný říčkami i sladkovodní jezera plná ryb. Pohyb po parku na malých loďkách dodá výletu nádech dobrodružství.

5. den: NÁRODNÍ PARK TORTUGUERO

Zkušený průvodce vás dnes povozí po hlavních i menších kanálech parku. V oblasti se nachází více než 300 druhů ptáků, 3 druhy mořských želv, 60 druhů savců a mezi nimi také žije 13 ohrožených druhů, např. jaguár, tapír, ocelot, puma, nebo kapustňák. Uvidíte je? Při troše štěstí jistě budete mít několik příležitostí pro jejich pozorování. A třeba najdete na pláži i mořské želvy. Během dne prozkoumáte schované ostrůvky, panenské pláže, křivolaké kanály a to vše po příkrovem hustého deštného pralesa kolem i nad námi. Den bude naplněný vůněmi, zvuky, světly i stíny deštného pralesa.

6. den: SOPKA ARENAL

Dopoledne odjedete do oblasti slavné sopky Arenal. Cesta trvá kolem 5 hodin, ale bude na co koukat. Pojedete kolem nádherného parku Braulio Carrillo kde se budete moci kochat krásnou tropickou přírodou. Všechny odstíny zelené okolo vás, džungle a šťavnaté stromy a rostliny. Po příjezdu ubytování na 2 noci v příjemném hotelu nedaleko sopky Arenal.

7. den: SOPKA ARENAL
Arenal je nejznámější kostarický vulkán. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým. Během dne se můžete vydat na túru po visutých mostech. Můžete zde pozorovat floru a faunu deštného pralesa. Samozřejmě nechybí kouzelné výhledy na sopku Arenal. Celá trasa měří jen cca 3 km, takže jí zvládnou všichni. Další lokalitou, kterou navštivte je vodopád La Fortuna, který se nachází přímo na úpatí Cerro Chato, stále aktivního i když dřímajícího vulkánu. Turistika není nijak náročná.

8. den: ARENAL - RINCON DE LA VIEJA

Snídaně v hotelu. Odjezd do regionu Guanacaste, jedné z nejteplejších tropických rovinatých oblastí země. Je to oblast, kde se na obrovských farmách chová skot. Jsou zde chlapi, kteří jsou skutečnými kovboji. Volný oběd. Příjezd do oblasti Národního parku Rincon de la Vieja a objevíte Río Negro, známé vulkanické lázně pod širým nebem.
Rincón de la Vieja je kolosální vulkán, který byl také svatým symbolem dávných kultur, spolu s vyobrazením jaguára či velkého hada. Vulkán je dodnes aktivní a jeho činnost je patrná i během návštěvy Národního parku, kde na mnoha místech potkáte jezírka, ze kterých se kouří, jedná se o tzv.“fumaroly“, přírodní minerální jezírka, jejichž voda je ohřívaná právě vulkanickou činností sopky Rincón de la Vieja.
Ubytování na 2 noci se snídaní.

9. den: NÁRODNÍ PARK RINCON DE LA VIEJA
Dnešní den si fakultativně můžete udělat výlet do Národního parku Rincon de la Vieja, zařazeného do přírodního dědictví UNESCO. Procházka po rozsáhlém parku, vzácném geologickém zázraku planety. Země se otevírá do syčících kráterů, které dokazují současnou aktivitu vulkánu. Během prohlídky můžete obdivovat hustý prales, bydliště vřešťanů. Návštěva parku může být vedením parku změněna. Volný oběd. Túra pokračuje po chodnících k chatce. Možnost pro aktivnější osobu/osoby: Odpoledne se můžete vydat na túru Canopy. Přepínáte se z jedné plošiny na druhou, přičemž jste připoutaný ke kovovému kabelu. Budete vysoko v korunách stromů, v oblacích a užijete si krásných výhledů na krajinu (bez průvodce cca. 60 USD na osobu). Návrat do hotelu.
Pozn: park Rincon de la Vieja je zavřený každé pondělí.

10. den: RINCON DE LA VIEJA - MONTEVERDE

Ráno po snídani vás opět vyzvedne shuttle ve vašem hotelu a budete pokračovat v dobrodružství. Tentokrát pojedete do deštného (přesněji nazývaného „mlžného“) pralesa Monteverde. Po příjezdu na hotel v Monteverde odpoledne doporučujeme návštěvu Santa Elena, „žabího jezírka“ a také Butterfly Garden s neuvěřitelným množstvím druhů překrásných tropických motýlů. Také můžete navštívit oblíbený Tree Top Restaurant!


11. den: MONTEVERDE

Tento den budete mít příležitost (není v ceně) vidět opravdu zblízka mlžný les, a to z netradiční ptačí perspektivy díky visutým mostům, které jsou dlouhé celkem 3100 m a jsou složeny ze 7 mostů. Nejvyšší most se nachází ve výšce 80 m nad zemí – úchvatná podívaná! Později si vyzkoušíte velice zábavnou, trochu adrenalinovou, aktivitu „canopy“, neboli "zip-line". Předem se vám dostane veškerých bezpečnostních instrukcí, včetně zapůjčené výbavy a poté se již budete moci zhoupnout od jedné platformy k další a další. První dvě platformy jsou relativně blízko sebe, a ne moc vysoko, aby si člověk přivykl této „tarzaní“ senzaci, další platformy jsou výše a dále od sebe, ale to už si budete tuto aktivitu užívat a nebudete chtít, aby jste se ocitli na konci. Návrat do hotelu.


12. den: MONTEVERDE -  MANUEL ANTONIO  
Dnes se vydáte na cestu do n.p. Manuel Antonio. Ten je sice jedním z nejmenších, ale na druhou stranu nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších parků Kostariky. Rozkládá se na břehu Tichého oceánu a od roku 1972 stojí za záchranou zdejších bělostných pláží. Kromě nich jsou tu chráněny zejména mangrovové porosty a druhově nesmírně bohatý vlhký tropický prales. Ubytování na 2 noci.
Pozn: park Manuel Antonio je zavřený každé úterý.

13. a 14. den: MANUEL ANTONIO  
Užijte si odpočinek na pláži, nebo se vypravte na výlet do parku. Veřejnosti je přístupná jen část a denní počet návštěvníků je omezován, proto plánujte návštěvu předem. Lze také objednat výlet s průvodcem. Parkem vedou trasy částečně podél pláží a částečně pralesem s možností zahlédnout mnoho zdejších druhů zvířat. Nejčastěji se dají vidět roztomilé opičky kotul veverovitý, dále malpy, lenochodi, leguáni i hadi. Na zdejší pláže připlouvají každoročně klást vejce želvy kožatky. Klima je zde celoročně horké, vlhké a deštivé.

15. den:  MANUEL ANTONIO > SAN JOSE  
Dnes se rozloučíte nejen s národním parkem ale i Kostarikou. Čeká vás přejezd do San Jose a odlet zpět domů. 

16. den: NÁVRAT
Přílet zpět do Prahy.

dle programu

* leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
* transfer z letiště do hotelu v San José
* ubytování 1 noc v San José se snídaní
* transfer ze San José do Puerto Viejo de Limon
* ubytování 2 noci se snídaní v Puerto Viejo de Limon
* transfer z Puerto Viejo de Limon k Tortuguero
* balíček 2 noci/3 dny v Tortuguero Lodge (transfer vč. lodi, ubytování s plnou penzí bez nápojů, výlet lodí po kanálech Tortuguera, návšteva vesnice)
* transfer Tortuguero - Arenal
* ubytování na 2 noci se snídaní v oblasti Arenal
* transfer Arenal - Rincon de la Vieja
* ubytování na 2 noci se snídaní v oblasti Rincon de la Vieja
* transfer z Rincon de la Vieja do Monteverde
* ubytování na 2 noci se snídaní v Monteverde
* transfer z Monteverde do oblasti Manuel Antonio
* ubytování na 2 noci se snídaní v oblasti Manuel Antonio
* transfer na letiště v San José
* asistenci anglicky hovořícího zástupce místního partnera
* virtuální český delegát

Informace o regionu

Kostarika

Mapa
Fakultativní výlety

Detaily nabídky

 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
81 769
Ušetříte: 2 460
79 309 Celkem Podrobnosti o ceně 158 618
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter