phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

Na vlnách Středozemního moře

Výhody nabídky

 • Plavba luxusní lodí COSTA SMERALDA
 • Itálie, Francie a Španělsko v jednom týdnu
 • Každý večer zábavný program
 • Bazény, vířivky a tobogány
 • Večeře o čtyrech chodech 
 • Nezapomenutelné západy slunce

Na vlnách Středozemního moře Kód: FCO2VLN

31 059PLN
Dorośli: 2 plná penze St 29.05 – Čt 06.06.24
Itaka

Na vlnách Středozemního moře Kód: FCO2VLN Itálie

Popis nabídky

Program zájezdu je pouze informační a poskytuje tipy, co v daných destinacích navštívit. Nejedná se však o prohlídku s průvodcem. Fakultativní výlety je možné zakoupit přímo na lodi, není zde však možnost česky mluvícího průvodce. 

1. DEN: Řím (Itálie)

Přílet z Prahy na letiště v Římě. Ubytování v hotelu. 

2. DEN: Řím (Itálie) cca do 19:00
Hned první a druhý den budete mít možnost navštívit bohaté kulturní centrum a hlavní město Itálie – Řím. Město má bohatou historii a opravdu mnoho míst a památek, které můžete navštívit. Mezi nejznámější patří určitě proslulé Koloseum, ve kterém dříve probíhaly například gladiátorské zápasy. Dále můžete vidět pamětihodnosti jako jsou: Pantheon, Forum Romanum, fontána di Trevi, Andělský hrad, Lateránská bazilika, Španělské schody, bazilika Panny Marie Sněžné, náměstí Piazza Navona a mnoho dalších.
Transfer z hotelu do přístavu ve městě Civitavecchia. Nalodění na loď COSTA SMERALDA (nejpozději do 19:00). Povinná bezpečnostní schůzka.

3. DEN: Janov (Itálie) cca 08:30 - 18:00
Třetí den zakotví loď v Janově, který je nejdůležitějších přístavem Itálie a jedním z největších přístavů ve Středozemním moři. Loď kotví velice blízko historického centra Janova, proto můžete jít pěšky a nemusíte shánět jinou dopravu. V historickém centru můžete navštívit Katedrálu svatého Vavřince (San Lorenzo), náměstí Piazza De Ferrari s krásnými fontánami, městskou bránu Porta Soprana a spoustu dalších kostelů a klášterů, kterých je v Janově opravdu mnoho. Pokud budete mít čas, můžete si udělat procházku na vrch Monte Galletto, kde se tyčí novogotický hrádek Castello d'Albertis a je dominantou Janova. Výlet si však můžete zpestřit i v podobě výletu do janovského akvária, které se nachází hned v přístavu a je největším akváriem v Evropě.

4. DEN: Marseille (Francie) cca 09:00 - 18:00
Město Marseille ve Francii vás čeká čtvrtý den. Je druhým největším městem Francie hned po Paříži a hlavním městem Provence. Historické a kulturní centrum se však nachází poměrně daleko od přístavu, proto doporučujeme využít převozných autobusů. Hlavní centrum Marseille se rozkládá v malé zátoce známé jako „Vieux-Port“ (Starý přístav), který je obklopený restauracemi a stánky se suvenýry. Vstup do starého přístavu tvoří dvě pevnosti, kterými jsou St. Jean a St. Nichola. Avšak největší dominanta Marseille je tyčící se nad městem bazilika Notre-Dame de la Garde, která je vystavěna v románsko-byzantském stylu a je odtud nádherný výhled na celé město. Dále stojí za to vidět římskokatolickou katedrálu La Major nebo si zajít do Muzea avropských a středomořských civilizací. Pokud budete chtít, můžete se také dojít vykoupat na pláž Catalans (Plage des Catalans), která se nachází blízko starému přístavu a je odtud krásný výhled na zátoku Castillo.

5. DEN: Barcelona (Španělsko) cca 08:00 - 18:00
Pátý den budete mít možnost navštívit jedno z nejznámějších kulturních center současnosti – Barcelonu. Proslulá jsou zde hlavně architektonická díla Antonia Gaudího, mezi která patří světoznámý chrám Sagrada Família, domy Casa Batlló a Casa Milà a v neposlední řadě park Güell (do tohoto parku doporučujeme zakoupit online vstupenku předem, protože je možné, že již nebudou na místě k dispozici). Doporučujeme si udělat celodenní procházku po Barceloně, a kromě Gaudího staveb se projít také po náměstí Plaza Cataluňa, promenádě Las Ramblas, po které můžete dojít až k pomníku Kryštofa Kolumba. Další pamětihodností, která stojí za navštívení je katedrála svatého Kříže a svaté Eulálie, která se nachází v gotické čtvrti. Za zmínku jistě stojí i park Ciutadella, ve kterém se konají kulturní a zábavné akce, lidé zde hrají na hudební nástroje a tancují, ale toto místo může také sloužit k odpočinku a úkrytu před ruchem velkoměsta. Blízko od přístavu začíná svou trasu lanovka, která vás může odvést na horu Montjuïc, na které se nachází Katalánské národní umělecké muzeum a pod ním nádherná fontána.

6. DEN: Na moři
Šestý den vás čeká celý den na lodi, během kterého můžete objevovat, co loď COSTA SMERALDA nabízí. Můžete strávit den na lehátku u bazénu nebo se zúčastnit programu s animátory. Dále vás může nalákat k relaxaci Spa centrum nebo pro ty aktivnější je na lodi fitness centrum. Na lodi jsou také rozmístěny salónky s živou hudbou nebo divadlo, kam můžete večer zamířit na pěvecké a taneční představení.

7. DEN: Cagliari (Itálie) cca 07:00 - 16:00
Cagliari se rozkládá na jižním pobřeží Sardinie a je hlavním a zároveň největším městem tohoto ostrova. Severně od přístavu se nacházejí nejstarší městské čtvrti – čtvrť Marina a Casteddu. Významnou stavbou je katedrála Santa Maria Assunta, která je dominantou města. Mezi další místa, která doporučujeme navštívit patří věž Torre dell’Elefante, kostel sv. Michaela nebo Bastione di Saint Remy, odkud je krásný výhled na město a přístav a mnoho dalších památek. V teplých dnech však doporučujeme projít si město rychle a vydat se autobusem na nedalekou pláž. Autobusová zastávka se nachází u parku velice blízko přístavu a autobus vás doveze na nejkrásnější pláž Spiaggia del Poetto s průzračným mořem a jemnou písečnou pláží rozkládající se na 5 km dlouhém pobřeží. Na pláži je možnost půjčení si lehátek za poplatek a jsou zde i stánky s občerstvením. Zpět na loď se dostanete opět autobusem.

8. DEN: Neapol (Itálie) cca 10:00 - 20:00
Osmý den vás čeká jedno z nejkrásnějších měst Itálie – Neapol. Město se rozkládá v Neapolském zálivu a je odsud krásný výhled na sopku Vesuv, která tvoří nádherné panorama. Historické centrum je blízko přístavu, tudíž Neapol zvládnete procestovat i pěšky. Pár metrů od přístavu stojí hrad Castel Nuovo, ve kterém se nachází Městské muzeum. Důležitým místem Neapole je náměstí Piazza del Plebiscito, na kterém se rozkládá bazilika svatého Františka a Královský palác. Turisticky oblíbená je i nákupní galerie Galleria Umberto I. ve tvaru kříže, která je proslulá převážně díky skleněné kupoli a nachází se naproti opeře San Carlo. Na skalnatém pobřeží nedaleko centra leží středověký hrad Castel dell'Ovo, který je volně přístupný a je odsud krásný výhled na neapolské pobřeží. Nemusíte však strávit celý den v Neapoli, ale můžete si udělat výlet do nedalekých měst a na blízká zajímavá místa. Nedaleko se nachází například Pompeje, krásné městečko Sorrento, ostrov Capri nebo již zmíněná sopka Vesuv.

9. DEN: Řím (Itálie) cca od 08:00
Vylodění v přístavním městě Civitavecchia. Transfer na letiště v Římě.

Ubytování 7 nocí na lodi COSTA SMERALDA.
Snídaně, obědy i večeře na lodi.
Přímá letecká přeprava Praha – Řím – Praha.
1 noc na hotelu v Římě se snídaní.
Transfer z letiště v Římě do hotelu.
Transfer z hotelu do přístavu Civitavecchia.
Transfer z přístavu Civitavecchia na letiště v Římě.
Přístavní poplatky.
Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

V každé kajutě se nachází: vlastní koupelna se sprchovým koutem, dvojlůžková postel, nastavitelná klimatizace s termostatem, televize, fén, trezor, telefon, Wi-Fi připojení za poplatek, toaletní potřeby, povlečení, ručníky, osušky, zásuvky pro napájení.

Cena nezahrnuje:
- Česky mluvící průvodce.
- Pobytová taxa - cca 6 €.
- Hotelové servisní poplatky na lodi - cca 77 € za osobu (dítě poloviční poplatek).
- Nápojový balíček. 
- Fakultativní výlety pořádané COSTA CUISES (není zde česky mluvící průvodce).
- Wi-Fi připojení na lodi.

Typy kajut:
- Vnitřní kajuta (kajuta bez oken) – cca 13 m2
- Kajuta s oknem – cca 18 m2
- Kajuta s balkónem – cca 15 m2, balkon cca 3 m2

Cestování s dětmi:

- Děti do 18 let mohou na lodích cestovat pouze za doprovodu dospělé osoby.
- Děti, které jsou v době nástupu na palubu mladší 6 měsíců, nemají vstup povolen.

Plavba během těhotenství:
- Těhotné ženy mohou plavbu podstoupit, ale pouze do 24. týdne těhotenství.
- Těhotné ženy musí mít potvrzení o svém zdravotním stavu a zdraví nenarozeného dítěte.

Informace o lodi COSTA SMERALDA
- 11 restaurací, 20 barů a kaváren
- Bazény, vířivky a tobogány
- 2 divadla – večerní představení, soutěže
- Velké množství duty free obchodů
- Posilovna
- Akce s animátory (soutěže, tanec, posilování)
- Kasino
- Salónky s živou hudbou
- Taneční parket
- Zóna pro děti
- Spa centrum (není zahrnuto v ceně)

Nápojové balíčky (není zahrnuto v ceně):
- My Soft Drinks (cca 161 € za osobu) - zahrnuje nealkoholické nápoje
- My Drinks (cca 245 € za osobu) - zahrnuje My soft Drinks + alkoholické nápoje
- My Drinks Premium (cca 329 € na osobu) - zahrnuje My Drinks + prémiové nápoje + minibar na pokoji
Bez nápojového balíčku má klient v ceně nápoj v rámci plné penze během snídaně, obědu a večeře.
Všichni členi rezervace musí mít zakoupený stejný nápojový balíček.

Internetové balíčky (není zahrnuto v ceně):
- WhatsApp (cca 8 € za osobu na den) - plný přístup na WhatsApp, zahrnuje zprávy, hovory a videohovory
- Sociální sítě (cca 13 € za osobu na den) - přístup na následující sociální sítě: WhatsApp, Facebook, Instagram, WeChat. Twitter, LinkedIn, Threema, Pinterest, Tumblr, TikTok, Snapchat, kakao, Telegram
- Full Internet (cca 20 € za osobu na den) - úplný neomezený internet
- Jednodenní Full internet 24h (cca 42 € za osobu na den) - úplný neomezený internet na 24 hodin od aktivace
- Placení za minutu (cca 0,25 € za minutu na osobu) - úplný neomezený internet 

Automaticky zvolený čas večeře na lodi je cca v 19 hodin. Pokud máte zájem o pozdější čas večeře (cca ve 21 hodin) uveďte prosím tento požadavek do poznámky.

Před plavbou doporučujeme stažení Costa Cruises aplikace.

V případě storna: Cena storna zahrnuje vzniklé náklady (např letenka).

Cestující národnosti jiné, než ze států Evropské unie musí předložit prokazatelné doklady, které mu potvrzují trvalý pobyt v Evropské unii, které budou platné v období plavby. 

Informace o regionu
Mapa

Detaily nabídky

 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
32 139
Ušetříte: 1 080
31 059 Celkem Podrobnosti o ceně 62 118
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter