Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Nepál - Sikkim - Bhútán

Destinace
Nepál
Doprava
Strava
Počet osob
309
Termín Nocí Doprava Strava Cena za osobu
-

Nahrávám termíny

Trasa

Khátmándú | Patan | Bhadrapuru | Dárdžiling | Thimpú | Paro

Program zájezdu

1. den: Odlet z letiště Praha do Káthmándú.
2. den: Přílet do Káthmándú Transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka centra Káthmándú včetně paláce Živoucí bohyně Kumarí Dévi, sochy hrozivého vtělení boha Šivy Kala Bhairab a chrámu Swayambhunáth na pahorku nad městem, odkud se otevírá nádherný výhled na káthmándské údolí. Nocleh v Káthmándú.
3. den: Snídaně. Dopoledne prohlídka unikátního historického centra města Patan v okolí ústředního náměstí Durbar. Po obědě návštěva historického Bhaktapuru s chrámem Nyatapola, Zlatou bránou, královským palácem, scénickým náměstíčkem hrnčířů a desítkami dalších chrámů, mistrovských děl nevárského řezbářství. Nocleh v Káthmándú.
4. den: Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Bhadrapuru. Po přejezdu nepálsko-indické hranice vjíždíme na území někdy uváděné jako jedno z posledních tibetskýchrájů Šangri-la. Po horské silnici dojedeme do hlavního města Sikimu – Gángtóku. Ubytování. Nocleh.
5. den: Snídaně. Dopoledne návštěva Nagmyalského institutu tibetologie s největší sbírkou knih a vzácných buddhistických rukopisů, kláštera Do-Drul, vyhlídka na pohoří Kančendžunga, třetí nejvyšší hory světa. Odpoledne odjezd do vesnice Rumtek se stejnojmenným klášterem, sídlem buddhistického řádu Kagyu. Nocleh.
6. den: Po snídani odjezd do města Dárdžiling v Západním Bengálsku. Město bylo oblíbené Brity počátkem 19. století jako rekreační a odpočinkové stře disko. Dnes je tato oblast světově proslulá plantážemi čajovníků nejvyšší kvality. Ubytování. Odpoledne prohlídka města (Himálajský zoologický park, Himálajský horolezecký institut a samozřejmě čajovna). Nocleh.
7. den: Brzy ráno odjezd na Tygří kopec. Budeme zde pozorovat východ slunce nad vrcholky Himálají. Při dobrém počasí můžete spatřit čtyři osmitisícové vrcholy, včetně nejvyšší hory světa Everestu. Po snídani se projedete himálajskou úzkorozchodnou železnicí do Ghúmu. Zde navštívíte železniční muzeum a klášter Yiga Choling Pompa, který patří k nejvýznamnějším v této oblasti. Návrat do Dárdžilingu. Volné odpoledne. Odvážlivcisi mohou vyzkoušet sjet na raftu některou z divokých řek. Nocleh.
8. den: Snídaně. Volné dopoledne. Odjezd do města Phuentsholing, které leží na území Bhútánu. Ubytování. Večeře a nocleh.
9. den: Snídaně. Odjezd do Thimpú, hlavního města Bhútánu. Cestou návštěva pevnosti Simthoka Dzong, jedné z nejstarších pevností v Bhútánu, kde se dnes nachází buddhistická univerzita. Příjezd do Thimpú. Ubytování. Večeře a nocleh.
10. den: Snídaně. Dopoledne návštěva budovy Národní knihovny se sbírkou tradičních rukopisů na palmových listech, školy malířství buddhistických thangka tradičního lékařského ústavu, kde se dodnes vyučují staré lékařské metody. Oběd. Návštěva čhörtenu, zasvěceného králi Džigme Dordže Wangčukovi, považovaného za otce moderního Bhútánu. Poté přejezd do zlatnického a šperkařského střediska v Dečenč cholingu. Navečer návštěva pevnosti Tašičchodzong, která byla postavena bez využití hřebíků či jiných výdobytků moderní technologie.Večeře, nocleh v Thimpú.
11. den: Snídaně. Odjezd do Punakhy, zimního sídla nejvyššího bhútánského duchovního představitele s titulem Dže Khampo. Návštěva pevnosti Punakha Dzong, která leží na ostrohu nad řekami Po Čhu a Mo Čhu. V zimních měsících zde sídlí stovky mnichů. Pokračování cesty údolím do vesničky Wangdi Phodrang s dominantou pevnosti Wangdi Phodrang Dzong. Pokračování do Para se zastávkouv průsmyku Doču La (3100 m n.m.), odkud se otevírá nádherné panorama Himálaje. Nocleh v Paro.
12. den: Snídaně. Prohlídka památné pevnosti Drukgyel Dzong, kde Bhútánci odrazili útočníky z Tibetu. Pod pevností leží horská vesnička s typickými bhútánskými domky. Za jasných dnů se nad pevností tyčí panoráma posvátné hory Čomolhari. Oběd. Odpoledne prohlídka Národního muzea s jednou z nejlepších světových sbírek thangk a dalších artefaktů bhútánského umění. Odjezd údolími do Thimpú. Večeře. Nocleh v Thimpú.
13. den: Snídaně. Volné dopoledne. Po obědě následuje transfer na letiště a odlet do Prahy.
14. den: Přílet do Prahy.

Fakultativní služby

Příplatek za jednolůžkový pokoj 19.600,- Kč
Fakultativní výlety.

Tipy pro správnou volbu

Návštěva zemí s velkým historickým a kulturním bohatstvím, zemí, kde čas plyne jinak

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 16 osob.

Geografické údaje

Poloha: jižní Asie
Oficiální název: Nepálské království
Hlavní město: Káthmándú - 535 000
Jazyk: nepálština (58%), maithilí (11%), bhódžpurí (8%)
Náboženství: hinduismus (89%), mahájánový buddhismus (5%)

Měna a kurzy

Měna: 1 nepálská rupie (NPR) = 100 paisa

Časový posun

GMT +5h 45 min
Středoevropský + 4h 45 min

Tísňová volání

Ambulance červeného kříže: (01) 228094
Policie, Durbar Sguare: (01) 211162
Hasiči: (01) 221177

Zastupitelské úřady

Diplomatickou a konzulární působností pro Nepálské království je pověřeno
Velvyslanectví ČR v Indii:
Embassy of the Czech Republic
50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, New Delhi 110 021
tel: 009111-6110205, 6110318, 6110382
fax: 009111-6886221.

Obecné vízové informace

O vízum může na příslušném zastupitelském úřadě zažádat pouze přímý cestující, cestovní kanceláře v ČR nejsou oprávněny žádat o vízum jménem klientů.