Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Kamerun - Gabon

Destinace
Kamerun
Doprava
Strava
Počet osob
  • Novinka
640
Termín Nocí Doprava Strava Cena za osobu
-

Nahrávám termíny

Trasa

Douala | Yaoundé | Kribi | Libereville | Lambarené

Program zájezdu

1. den: Ráno odlet z Prahy, večer přílet do Doualy. Transfer do hotelu. Večeře a nocleh.
2. den: Po snídani odjezd do Melongu. Cestou navštívíte květinové zahrady Njombe a ovocnářské plantáže v Penji, kde můžete ochutnat sezónní tropické ovoce. Zastávka u slavných vodopádů Ekom (místo, kde Christophe Lambert točil Tarzana). Pokračování cesty do Bouroukou, oběd. Odpoledne trek do blízkých domorodých vesniček, kde se seznámíte s místní výrobou másla, s místními farmáři a jejich životem. Večer návrat do kempu na večeři a přenocování.
3. den: Po snídani odjezd oblastí západních náčelnických stezek do Bamendy přes Dschang, kde navštívíte muzeum civilizace. Zastávka u vodopádů Metchié. Pokračování cesty do Bamendy, kde se ubytujete. Oběd v hotelu. Odpoledne odjezd do Bamessingu, kde navštívíte hrnčířskou dílnu. Dále pojedete do Babungo, kde si prohlédnete královský palác „Tří tisíců masek“. Poté návrat do Bamendy, večeře a nocleh.
4. den: Po snídani odjezd do Bafutu, kde navštívíte muzeum. Zde se nachází jeden z nejstarších královských paláců v zemi. Prohlídka paláce. Možnost zhlédnutí vystoupení tradičních tanečníků, tancujících v paláci pro prince a princezny (fakultativně). Pokračování cesty do Bahamu, kde se si prohlédnete Národní muzeum a dále budete pokračovat do sousední vesnice Bandjounu, kde si prohlédnete muzeum „náčelnictví“. Cesta do Bafoussamu, kde je zajištěn oběd. Odpolední návštěva paláce a muzea Sultána Bamouma ve Foumbanu. Jedná se o památky pod ochranou UNESCO. Večer odjezd do Koutaby, ubytování. Večeře a nocleh.
5. den: Snídaně a odjezd do Yaoundé, hlavního města Kamerunu. Cestou zastávka u vodopádů v Metche a v Bangoua, kde poctíte návštěvou nejmladšího krále Bamilekes (bude-li přítomen) a navštívíte muzeum. Oběd formou pikniku. Pokračování cesty do Yaoundé. Příjezd do města v pozdním odpoledni, ubytování v hotelu, večeře a nocleh.
6. den: Po snídani odjezd do přímořského Kribi. Ubytování v hotelu, oběd. Odpoledne jízda dlabanými kánoemi po řece Lobé. Doplujete až do pygmejské vesničky, kde se setkáte s Pygmeji, prastarým pralesním kmenem. Pygmejové jsou známí zejména svou malou výškou a zvláštní kulturou. Po návštěvě Pygmejů návrat do hotelu, večeře a nocleh.
7. den: Snídaně, odjezd do Doualy se zastávkou na oběd. V Douale čas na poslední nákupy suvenýrů. Transfer na letiště a odlet do Libreville, hlavního města Gabonu. Po vyřízení hraničních formalit transfer do hotelu. Ubytování v hotelu se snídaní.
8. den: Po snídani dopolední prohlídka města, kde jsou dodnes patrné stopy po „boomu“ těžby ropy a po dobách francouzské kolonizace. Navštívíte místní tržiště a centrum města, kde stále stojí historické budovy z 19. století, kdy zde sídlili misionáři, kteří měli za cíl rozšířit mezi místní kmeny Bantu křesťanství. V Gabonu jsou však dosud praktikovány tzv. rituály Bwiti, které je možno vidět o víkendech. Pokud to bude možné, návštěva animistických slavností Bwiti. Pokud ne, pohovoříte alespoň s „Ngangou“ (spirituálním vůdcem slavnosti), který Vám přiblíží tuto unikátní formu tradičního afrického náboženství. Nocleh v hotelu se snídaní.
9. den: Po snídani odjezd do koloniálního městečka Lambarené. Cesta vede centrální částí Gabonu, kde se rozkládají tropické pralesy. Zastavíte v místní vesnici Bantu, kde se seznámíte s životem místních lidí. Pokračování cesty do Lambarené, v jehož okolí se nachází přírodní jezera, domov endemických druhů ptáků a ryb. Také zde najdeme slavnou nemocnici, založenou v roce 1913 německým doktorem Albertem Schweitzerem. Jedná se o přední vědeckou instituci, která se věnuje léčbě malárie a psychických potíží. Návštěva nemocnice a seznámení s provozem. Nocleh se snídaní v pokojích pod správou nemocnice.
10. den: Snídaně. Projížďka lodí po hlavních tropických jezerech obklopujících Lambarené. Jedná se o pravý ptačí ráj. Po skončení projížďky transfer do přístavu, kde přesednete na motorovou loď, kterou se budete plavit cca 7 hod po řece Ogooué do města Omboue. Během této úžasné plavby budete obdivovat místní nádhernou přírodu a seznámíte se tajemstvím navigace po tropických řekách. Po příjezdu do Omboue transfer do hotelu, nocleh se snídaní.
11. den: Po snídani odjezd na ostrov Evengue, kde se nachází rezervace pro západní nížinné gorily. Plavba po nádherné řece Mpivié až do gorilí rezervace se zastávkou u „Mise svaté Anny“, která byla postavena v roce 1886 slavným Francouzem, Gustavem Eiffelem. Po skončení návštěvy gorilí rezervace odjezd do Enamina, nazývaného rajskou oblastí, ležící mezi NP Loango a Atlantickým oceánem. Procházka po panenských plážích Atlantiku. Nocleh ve stanovém kempu s plnou penzí.
12. – 13. den: Snídaně v 06:00 hod. NP Loango budete objevovat pěšky a na pirogách. Ekosystém tohoto parku je jedním z nejbohatších a nejkomplexnějších ve střední Africe. Najdete zde mangrovy, pláže s kokosovými palmami (velmi oblíbenými místními slony), říční a lesní louky, pobřežní lesy a vnitrozemský prales s obrovskými stromy, zkrátka úžasnou krajinu s dechberoucí vegetací a divokými zvířaty. Budete následovat místní průvodce, kteří Vás zavedou na nejlepší místa parku. Na jeho plážích se jistě setkáte s menšími pralesními slony, lesními buvoly, červenými říčními prasaty a slavnými „surfujícími“ hrochy. Ve vnitrozemí pak jistě narazíte na krokodýly, sitatungy, malými antilopami a mnoha druhy opic. Žijí zde také nížinné gorily, šimpanzi a mnoho druhů ptactva. V období od poloviny července do poloviny září je také možné pozorovat keporkaky, kteří připlouvají až k pobřeží. Ubytování s plnou penzí ve stanovém kempu.
14. den: Po snídani odjezd lodí do Port Gentil, ekonomického centra Gabonu, kam připlujete kolem 13:00 hod. Čas na oběd a odpoledne plavba do Libreville. Po příjezdu transfer do hotelu, nocleh se snídaní.
15. den: Po snídani návštěva tržiště s možností nákupů posledních suvenýrů. Čas na oběd a večeři v místní restauraci. Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.
16. den: V ranních hodinách přílet do Prahy.

Fakultativní služby

Příplatek za jednolůžkový pokoj 20.250,- Kč

Tipy pro správnou volbu

• setkání se západními nížinnými gorilami a dalšími zvířaty v hustých horských deštných pralesech, poznávání místní kultury a objevování panenské přírody.

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob.
Jedná se o zájezd expedičního charakteru, v jehož průběhu může dojít ke změnám trasy, doby pobytu a kategorie ubytování.
Pro cesty do Kamerunu a Gabonu je vyžadováno očkování proti žluté zimnici (nutné již pro vydání víza)!