Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Okruh Jemenem a Socotrou

Destinace
Jemen
Doprava
Strava
Počet osob
  • Novinka
423
Termín Nocí Doprava Strava Cena za osobu
-

Nahrávám termíny

Trasa

San´a | Sejún | Tarím | Mukalla | Socotra | Aden | Tai´zz

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy.
2. den: Přílet do San´á v brzkých ranních hodinách, transfer do hotelu, ubytování. Prohlídka hlavního města Jemenu San´á. Uvidíte Národní muzeum, staré město San´á, které je zařazeno do světového dědictví UNESCO a odpoledne navštívíte palác Wadi Dhar, který představuje Imámův palác postavený na skále nedaleko San´á. Návrat do hotelu, nocleh.
3. den: Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Sejúnu. Po příletu transfer do hotelu. Poté odjezd do Tarímu. Návštěva paláce a mešity Al-Mehdhar a paláce Al-Kaf. Pokračování do Šibámu Hadramautského, postaveného na místě starověkého Hadramautu. Šibám je jedním z architektonických divů planety, uprostřed údolí se tyčí přes 500 třicetimetrových mrakodrapů, postavených z nepáleného jílu. Nocleh.
4. den: Prohlídka Sejúnu. Odjezd Vádím Douan do vesnice Al-Hadžarajn, přejezd do Boqšan, nocleh.
5. den: Snídaně. Odjezd do Mukally na pobřeží Adenského zálivu. Prohlídka Mukally, nocleh.
6. den: Snídaně. Transfer na letiště, odlet na ostrov Sokotra. Návštěva národního parku Ayhft, který je jedním z nejatraktivnějších míst tohoto ostrova. Dále transfer do laguny Detwah – nádherné scénerické pobřeží, krátký odpočinek. Odpoledne navštívíte rybářskou vesnici Qalansia, ubytování, nocleh na ostrově.
7. den: Časná snídaně, odjezd do Diksam Plateau s unikátní krajinou přímo ve středu ostrova, kde máte možnost vidět Dračí stromy. Zastávka na vyhlídce nad kaňonem. Krátký trekking podél Vádí Dirhur. Odpoledne návštěva pláží Stero-Noget a Aomak. Návrat do hotelu, nocleh.
8. den: Snídaně. Prohlídka východní části ostrova, Homhill plateau a odpoledne pláže Arher s písečnými dunami. Nocleh na ostrově.
9. den: Snídaně, transfer na letiště a odlet do Adenu. Navštívíte například vodní nádrže Tawila či starý přístav. Nocleh v Adenu.
10. den: Po snídani odjezd z Adenu do Tai´zz. Prohlídka bývalého hlavního města Jemenu s mešitou al- Ašrafíja. Nocleh.
11. den: Snídaně. Odjezd do Džibly, hlavního města al- Sulajhidské středověké dynastie, bývalého sídlo královny Arvy, která zajistila městu nebývalou prosperitu. Pokračování do San´á, nocleh.
12. den: Snídaně. Výlet po horských opevněných osadách v okolí San´á. Návštěva pevnosti Kawbakan, opevněné vesničky Šibám a vesničky Thula. Návrat do San´á. Nocleh.
13. den: Snídaně. Odjezd do pohoří Haraz, pravlasti kávy. V okolí Manáchy jsou krajinné scenérie s terasami kávovníků. Návštěva jemenské vesnice Hadžára s lidovými domy, z nichž některé mají až 8 pater. Návrat do San´á, odlet do Prahy.
14. den: Přílet do Prahy.

Fakultativní služby

Příplatek za jednolůžkový pokoj 16.100,-

Tipy pro správnou volbu

• poznejte zemi, kde prakticky vše je kulturní či architektonickou památkou

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob.