Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Perly Indonésie

Destinace
Indonésie
Doprava
Strava
Počet osob
  • Koupání a poznávání
Termín Nocí Doprava Strava Cena za osobu
-

Nahrávám termíny

Trasa

Denpasar | Yogyakarta | Prambanan | Borobodur | Dieng Plateau | Malang | Bromo | Ijen Plateau | Kepatang | Bali

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Jakarty.
2. den: V odpoledních hodinách přílet do Jakarty. Ubytování. Volno. Nocleh.
3.den: Snídaně, informační projížďka Jakartou se zastávkami. Transfer na letiště s odletem do Yogyakarty na ostrově Jáva. Ubytování, volno, nocleh.
4.den: Snídaně, Yogyakarta - prohlídka města: návštěva sultánského paláce Kraton, ruin vodního paláce Taman Sari a projížďka po starém městě. Po obědě návštěva hinduistické svatyně Prambanan. Návrat do hotelu. Večer možnost fakultativně navštívit taneční představení Ramajana s večeří v Pura Wisata. Nocleh.
5. den: Po snídani prohlídka chrámu Borobudur, největší buddhistické svatyně na světě. Po cestě prohlídka chrámů Candi Mendut a Candi Pawon. Po obědě se pokračuje na náhorní planinu Dieng, která patří mezi vulkanicky nejaktivnější oblasti Indonésie. Návrat do Yogyakarty se zastávkou u jezera Mehjer. Nocleh.
6. den: Po snídani odjezd vlakem do Kertosona, poté přestup na autobus do Malangu. Rozmanitá krajina se sopečnými úpatími a produktivními plantážemi rýže. Ubytování a nocleh.
7. den: Snídaně. Prohlídka horského města Malang s koloniální architekturou a s návštěvou ptačího a rybího trhu. Po obědě vyrazíte k sopce Bromo, po cestě zastávka na Taman safari. Nocleh.
8. den: Časně ráno odjezd džípem na vyhlídku Penanjakan (2770 m) na východ slunce nad sopkou Bromo, nejfotografovanější přírodní scenérii Indonésie. Cesta pokračuje jízdou na ponících k jícnu kouřícího kráteru. Návrat do hotelu. Po snídani odjezd do Kawa Ijen ležícím na východním cípu Jávy. Ubytování, nocleh.
9. den: Brzy ráno odjezd džípem kolem kávovníkových a hřebíčkových stromů do vesnice Licin, která už leží v jednom z posledních deštných pralesů Jávy. Odtud se vydáte stezkami vyšlapanými nosiči síry na asi 90 minutovou túru na vrchol sopky Ijen. Na konci cesty se otevírá výjimečný pohled na kráterové jezero a na sírové stěny kráteru. Odjezd do Ketapangu na východním pobřeží Jávy a jízda trajektem na ostrov Bali. Následuje cesta po pobřeží jihozápadního Bali. Nocleh.
10. den: Volný den na Bali.
11. den: Snídaně. Bali. Po představení legendárního tance démonů – Barong se vydáte do městečka Celuk, které je proslulé svými šperkařskými dílničkami zpracovávajícími stříbro a zlato. Tropickou přírodou přijedete do města Klungkung, kde navštívíte soudní palác Kertha Gosa. Po obědě pojedete k nejvýznamnějšímu chrámu Bali – Besakih, odkud je fascinující výhled na nejvyšší vulkán ostrova Gunung Agung. Podél terasovitých rýžových polí a salakových plantáží pojedete do vodního paláce Tirtagangga s přírodními bazénky. Nocleh v Candidasa.
12. den: Snídaně. Návštěva vesničky Tanganan, kde žijí původní obyvatelé Bali, kterým se říká Agabalijci. Cesta do netopýří jeskyně Goa Lawah. Přejezd do Ubudu – centra balijského umění. Cesta horskými údolími do vesnice Kintamani, která leží na okraji kráteru sopky Penulisan. Výhled na činný vulkán Batur. Oběd. Přejezd na severní pobřeží do letoviska Lovina, možnost odpočinku a koupání na zdejších plážích s černým vulkanickým pískem. Nocleh v Lovině.
13. den: Po snídani možnost koupání v sirných pramenech. Dále cesta pokračuje podél rýžových polí k vodnímu chrámu kráterového jezera Bratan. Zastávka na trhu s tropickým ovocem a kořením. Po obědě prohlídka královské pury Taman Ayun ve vesničce Mengwi a prohlídka mořského chrámu Tanah Lot, který je postaven na skále čnějící z moře.
14. - 15. den: Individuální volno na Bali.
16. den: Volné dopoledne. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.
17. den: Přílet do Prahy.

Tipy pro správnou volbu

Cesta zemí pagod, chrámových komplexů, pohádkových údolí a všudypřítomných obětin vzbuzuje nádherné pocity jedinečnosti.

Informace

• minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 16 osob

Trasa

Denpasar I Yogyakarta I Prambanan I Borobodur I Dieng Plateau I Malang I Bromo I Iljen Plateau I Kepatang I Bali

Obecné vízové informaceOd 11. června 2015 byla zrušena vízová povinnost do INDONÉSIE – do 30 dnů pobytu.
Vstoupit do země mohou občané ČR na pěti mezinárodních letištích – v Jakartě, Medanu, Batamu, Bali a v Surabaji.
Vízum nad 30 dnů pobytu je nutné vyřídit předem na velvyslanectví.Nezbytnou podmínkou zůstává platnost cestovního dokladu minimálně 6 měsíců od data vstupu na území Indonéské republiky. 
Občané třetího státu, kteří mají v ČR dlouhodobý nebo trvalý pobyt, víza potřebují.


Veškeré informace k jeho získání obdrží na CK Čedok.