Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Borneo - Sabah - Sarawak - Brunej

Destinace
Indonésie
Doprava
Strava
Počet osob
  • Novinka
411
Termín Nocí Doprava Strava Cena za osobu
-

Nahrávám termíny

Trasa

Kuching | Miri | Bandar Seri Begawan | Kota Kinabalu | Porin

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Kuchingu s přestupy.
2. den: Přílet do Kuchingu. Ubytování, nocleh.
3. den: Po snídani prohlídka Kuchingu, města plného zeleně, založeného sirem Brookem, prvním bílým rádžou Sarawaku. Město je plné všudypřítomných čínských chrámů, barevných trhů na každém rohu a příjemnou promenádou podél řeky. Obchody nabízejí nejlepší výběr tradičních výrobků z celého Bornea. Návštěva nejznámějšího zdejšího muzea, odpoledne volný program. Nocleh.
4. den: Snídaně. Odjezd do vesnice Bako, poté lodí do parku situovaného na poloostrově. Bako je jedno z nejlepších míst na pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí: spousty druhů opic, ještěrek a divočáků žijí v tomto koutu deštného pralesa zahrnující pískovcové skály, močály, skalní útesy či mangrovníky. Procházka po krásných stezkách, nabízí se zde i možnost koupání na odlehlé pláži teplého Jihočínského moře. Nocleh v Kuchingu.
5. den: Snídaně. Transfer na letiště. Následuje odlet do Miri. Po příletu návštěva místního tržiště, rybího trhu a čínského chrámu. Prohlídka prvního ropného vrtu v Malajsii zvaného Grand Old Lady z roku 1910. Návštěva Muzea ropy. Návrat do města. Ubytování, nocleh.
6. den: Snídaně. Časný odjezd do Lambiru. Národní park pokrývá plochu 70 km a je oblíbeným místem k procházkám v deštném lese s bohatou flórou a faunou. V parku je velké množství menších ovšem krásných vodopádů s možností koupele v osvěžujících lagunách. Návrat do Miri. Cesta pokračuje přes státní hranici v Sungai do Bruneje. Ubytování, nocleh.
7. den: Snídaně. Celodenní prohlídka Bandar Seri Begawanu (hlavní město) a okolí zahrnuje velkoryse postavenou mešitu sultána Hassana al-Bolkiah, zastávku u sultánského paláce, místní muzeum a návštěva tradiční části města Kampong Ayer s domy nad vodou, jenž existuje již od středověku a bývávala jedním z obchodních center jihovýchodní Asie, lodní výlet s návštěvou místních obyvatel. Nocleh.
8. den: Snídaně. Transfer na letiště. Přelet do Kota Kinabalu, hlavního města malajského státu Sabah, transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka města nově přestavěného po 2. světové válce s návštěvou nočního trhu a večeří spojenou s typickým tanečním vystoupením. Nocleh v Kota Kinabalu.
9. den: Časně ráno po snídani odjezd k horkým sirným pramenům Poring, po cestě zastávka ve vesnici Nabalu s možností nákupu tradičních výrobků. Následuje unikátní pozorování pralesa na tzv. závěsném chodníku v korunách stromů a možnost koupání v pramenech obklopených krásnou scenérií. Po obědě procházka Národním parkem Kinabalu, který je na seznamu UNESCO. Park byl založen v roce 1964 a jedná se o naprostý botanický ráj s velmi různorodou flórou i faunou, kterou nenaleznete na jiných místech. Nocleh v Kota Kinabalu.
10. den: Snídaně. Jen 15 minut lodí od Kota Kinabalu se nachází překrásné korálové ostrůvky Tunku Abdul Rahman nabízející původní bílé pláže, průzračnou vodu a korálové útesy. Možnost koupání, šnorchlování (vybavení možno zapůjčit) včetně oběda na místě. Od poledne návrat do hotelu v Kota Kinabalu.
11. den: Po snídani odlet do Sandakanu, přesun do orangutaního útulku v Sepiloku, odkud bývají převedeni zpět do volné přírody, možnost jejich pozorování při krmení v pralese. Následuje přejezd do přístaviště a projížďka lodí po deltě řeky Kinabatangan podél mangrovníkového lesa, kde žijí opice nosaté, různí plazi a ptáci. Po obědě se pokračuje lodí po deltě a poté po řece Menanggul v objevování další fauny a flóry. Ubytování v národním parku, večeře, nocleh.
12. den: Časný výlet lodí k jezeru Ox Bow. Pozorování divoké přírody. Snídaně. Volný program v národním parku. V pozdním odpolední lodní výlet po řece Menanggul. Pozorování přírody. Návrat do lodge. Nocleh.
13. den: Po snídani návrat lodí do Sandakanu na prohlídku města s návštěvou buddhistického chrámu Puh Jih Syh s panoramatickým výhledem. Po obědě transfer na letiště a odlet zpět do Kota Kinabalu. Ubytování v plážovém hotelu Volno, nocleh.
14. den: Snídaně. Volný program s možností kvalitního koupání.
15. den: Snídaně. Volné dopoledne s možností koupání. Odpoledne transfer na letiště. Následuje odlet do Prahy.
16. den: Přílet do Prahy.

Fakultativní služby

Příplatek za jednolůžkový pokoj 25.900,- Kč

Tipy pro správnou volbu


• navštivte nejznámější orangutanní rezervaci
• poznejte unikátní korálové ostrůvky
• navštivte pohádkové stavby v sultanátu Brunej

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 16 osob.

Obecné vízové informaceOd 11. června 2015 byla zrušena vízová povinnost do INDONÉSIE – do 30 dnů pobytu.
Vstoupit do země mohou občané ČR na pěti mezinárodních letištích – v Jakartě, Medanu, Batamu, Bali a v Surabaji.
Vízum nad 30 dnů pobytu je nutné vyřídit předem na velvyslanectví.Nezbytnou podmínkou zůstává platnost cestovního dokladu minimálně 6 měsíců od data vstupu na území Indonéské republiky. 
Občané třetího státu, kteří mají v ČR dlouhodobý nebo trvalý pobyt, víza potřebují.


Veškeré informace k jeho získání obdrží na CK Čedok.