Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

To nejlepší z Filipín

Destinace
Filipíny
Doprava
Strava
Počet osob
  • Novinka
407
Termín Nocí Doprava Strava Cena za osobu
-

Nahrávám termíny

Trasa

Manila | Baguio | Bontoc | Banaue | Cebu | Tagbilarán

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Manily.
2. den: Snídaně v letadle. Přílet do Manily, transfer do hotelu, ubytování.
3. den: Snídaně. Dopolední prohlídka města. Poznáte pevnost Santiago, kostel sv. Augustina, obchodní čtvrť Makati, Forbes Park a hřbitov amerických vojáků. Poté se vydáte podél jezera Laguna de Bay na celodenní výlet k vodopádům Pagsanjan. V rámci tohoto výletu budete absolvovat dvouhodinový rafting na kánoích k úpatí vodopádu. Návrat v podvečer, nocleh.
4. den: Snídaně. Brzy ráno odjezd do severní části ostrova Luzon. Zastávka v Tarlaku k návštěvě jedné z největších zemědělských farem na Filipínách, proslulé zejména cukrovými plantážemi. Večerní příjezd do města Baguio, nazývaného také letní hlavní město i město květin. Večeře, nocleh.
5. den: Snídaně. Prohlídka města a jeho dominanty letního prezidentského sídla. Návštěva tržiště. Odjezd po Hanselmově horské silnici, patřící k nejscenéričtějším silnicím světa, divokou krajinou Centrální Kordillery. Příjezd k hoře Mount Data, u jejíhož vrcholu se nalézá hotel Mount Data Lodge. Večeře, nocleh.
6. den: Snídaně. Odjezd do horského městečka Sagada, procházka po okolí s návštěvou jeskyní a pohřebních lokalit se zavěšenými rakvemi, kde domorodci uctívají duchy zemřelých, možnost výstupu na vrchol Ampacao s panoramatickým rozhledem. Nocleh.
7. den: Snídaně. Přejezd do města Bontoc, které se rozkládá v nádherném hornatém terénu. Navštívíte a prohlédnete si místní folklórní muzeum. Poté trasa pokračuje do města Banaue, které se nachází ve výšce kolem 1.200 m. Rýžové terasy v okolí Banaue bývají nazývány osmým divem světa a trvalo více jak 2.000 let, než je příslušníci kmene Ifugao vybudovali. Dnes jsou na čestném místě světového dědictví UNESCO. Ubytování, večeře, nocleh.
8. den: Snídaně. Výlet do nedaleké vesnice k prohlídce jedinečných rýžových teras. Navštívíte místní domorodé tržiště s možností výhodného nákupu řemeslných výrobků. Návrat do hotelu v Banaue, večeře, nocleh.
9. den: Snídaně. Odjezd venkovskou krajinou do Manily. Příjezd do Manily, nocleh.
10. den: Snídaně. Transfer na letiště a odlet na ostrov Cebu, ležící na souostroví Visayas. Po příletu prohlídka největšího města na ostrově – Cebu City. Které patří k nejstarším městům na Filipínách. V roce 1521 se zde vylodil Ferdinand Magellan, který zde postavil kříž na pokřtění prvních 800 místních obyvatel. Kříž je v současnosti uschován v kamenné rotundě se stropními malbami. Během prohlídky navštívíte též pevnost San Pedro, postavenou v roce 1965 – nejstarší španělskou pevnost na Filipínách. Projdete se po Colon Street, nejstarší dochovanou uličkou celých Filipín. Nejstarší filipínskou figurku Jezulátka - uvidíte v bazilice Minore del Santo Nino. Poslední zastávkou bude návštěva taoistického chrámu, kde věštci předpovídají budoucnost. Přejezd trajektem na ostrov Bohol, ubytování v oblasti Panglao.
11. den: Snídaně. Volný čas na koupání a vodní sporty. Možnost výletů po okolních ostrovech.
12. den: Po snídani prohlídka kostela ve městečku Baclayon, založeného španělskými jezuity v roce 1959. Kostel byl postaven v roce 1596 z korálového kamene. Zastávka u sousoší smíru, kde si vyslanec španělského krále Miguel Lopéz připíjí s boholským králem Gatunou pohárem směsí vína a vlastní krví na důkaz smíru mezi Španěly a místním obyvatelstvem. Cesta pokračuje na vyhlídkovou terasu. Po vystoupání více než 200 schodů se před Vámi otevře fascinující výhled na „Čokoládové kopce“. Jedná se o neobvyklé geologické formace, jež se skládají z přibližně 1.300 souměrných kopečků dosahující výšek kolem 1200 metrů. Jsou porostlé trávou, která v období such zhnědne, a kopce dostávají svou typickou čokoládovou barvu. Podle pověstí tyto kopce vznikly ze slz obra, který plakal nad smrtí své milované. Oběd si budete moci vychutnat během plavby plovoucí restaurace po řece Lomboc a zároveň sledovat okolní džungli. Poslední zastávka Vás zavede do záchranného a vědeckého centra místní rarity – Tarsiera. Jedná se o nejmenšího primáta na světě, dorůstajícího pouze 10-15 cm. Nártoun zaujme svou velkou hlavou, které dominují obrovské oči. Návrat do hotelu. Nocleh.
13. – 14. den: Snídaně. Volný čas na koupání a vodní sporty. Možnost výletů po okolních ostrovech.
15. den: Snídaně. Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.
16. den: Přílet do Prahy.

Fakultativní služby

Příplatek za jednolůžkový pokoj 13.900,- Kč

Tipy pro správnou volbu

• vhodné pro milovníky přírody
• rafting k vodopádu
• návštěva nejmalebnějších rýžových teras na světě

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 16 osob.

Obecné vízové informace

Bezvízový styk platí pro občany ČR pouze pokud jejich pobyt nepřekročí 21 dnů od prvního vstupu do země.
Při pobytu nad 21 dní se na nás obraťte, rádi Vám sdělíme požadavky na zřízení příslušného víza.

U občanů třetích států, kteří mají v ČR dlouhodobý nebo trvalý pobyt, je povinnost víza individuální, záleží na příslušnosti a typu pasu.