Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Velký okruh Ekvádorem 12 dní

Destinace
Ekvádor
Doprava
Strava
Počet osob
  • Novinka
373
Termín Nocí Doprava Strava Cena za osobu
-

Nahrávám termíny

Trasa

Quito | La Mitad del Mundo | Cotacachi | Cotopaxi | Riobamba | Chimborazo | Cuenca | Guayaquil

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Ekvádoru. Přílet do Quita, přivítání a trans­fer do hotelu.

2. den: Po snídani prohlídka centra hlavního města Ekvádoru (Prezidentský palác, Náměstí nezávislosti, Arcibiskupská palác, kostel San Francisco a La Compania). Koloniální architektura, úzké uličky a nádherné kostely jsou důvodem, proč bylo Quito zařazeno na seznam UNESCO. Díky velkému množství kostelů a klášterů se Quitu přezdívá "Klášter Ameriky". Krásný pohled na staré město nabízí kopec El Panecillo. Odpoledne odjezd do indiánského městečka Otavalo. Navštívíte zde nejhezčí ekvádorský indiánský trh, kde se prodává čerstvé ovoce, zelenina, klobouky, indiánské šperky a další typické předměty. Pokračování do města Ibarra, jež je hlavním městem provincie Imbabura, ubytování, nocleh. .

3. den: Snídaně. Prohlídka Andělského parku v Ibaře, odjezd zpět do Quita. Cestou si navštívíte Cotacachi v oblasti „Severní andské vysočiny“, odkud je krásný pohled na stejnojmennou sopku. Cotacachi proslavila škola na zpracovávání kůže. Ve zdejších obchůdcích si můžete koupit mnoho různých výrobků z této suroviny. Před příjezdem do Quita navštívíte indiánskou vesnici Peguche v níž se většina obyvatel zabývá ­tkalcovstvím. Nocleh v Quitu.

4. den: Snídaně, odjezd do národního parku Cotopaxi, krátká procházka pod vulkánem. Sopka Cotopaxi je se svojí výškou cca 6.000 metrů druhou největší horou Ekvádoru. Velkou atrakcí je ledovec na úbočí sopky, který je jedním z mála světových ledovců v rovníkové oblasti. Pokračování do vesnice Lasso, ubytování na panském sídle.

5. den: Snídaně, odjezd k jezeru Laguna Quilotoa (3850 m), což je překrásný vulkanický kráter zaplněný vodou zelené barvy s hloubkou až 250 m. Zdatnější jedinci mohou podniknout sestup do kráteru k hladině jezera. Procházka kolem kráteru. Pokračování do města Riobamba, které je hlavním městem provincie Chimboranzo, nocleh.

6. den: Snídaně, výlet k hoře Chimborazo. Vyhaslý vulkán leží v nadmořské výšce 6 310 metrů nad mořem asi 30 km severozápadně od města Riobamba. Při dobré viditelnosti lze Chimborazo zahlédnout až z pobřeží, z města Guayaquil. Chimborazo je také zobrazena na státním znaku Ekvádoru. Pokud nám to čas dovolí, můžeme navštívit vesnici Baňos, která je položena v údolí s množstvím vodopádů. Hlavní atrakcí je ale barevný kouř vycházející ze sopečného jícnu Tungurahua. Místní indiáni toto místo uctívají jako projev síly matky přírody.

7. den: Snídaně, odjezd vlakem z Riobamby. Návštěva nejslavnějšího archeologického naleziště inckých ruin v Ekvádoru - Ingapirca. Prohlídka pevnosti, která je ve výšce 3.100 metrů nad mořem. Ingapirca bylo postaveno v 15. století za vlády Huayna Capaca. Transfer do Cuency. Cuenca je hlavním městem provincie Azuay a třetí největší město v Ekvádoru, které si však uchovalo příjemnou atmosféru „starých dobrých časů“.

8. den: Snídaně, Prohlídka centra Cuency s katedrálou z roku 1885, navštívíme místní výrobnu slaměných klobouků rodiny Ortega, která se této činnosti věnuje po více než čtyři generace. Pokračujeme do města Gualaceo, které leží asi 20 mil východně od hlavního města provincie Cuenca a naši cestu zakončíme ve městě Chordeleg, které je známé výrobou šperků. Vše od tradičních složitých vzorů až po současný moderní design lze nalézt v obchodech, které lemují hlavní silnici a Plaza Chordeleg. Nocleh v Chordelegu.

9. den: Snídaně, a cesta nás povede do národního parku Cajas. Cestou uvidíme kakaové, banánové a mangové plantáže a v horské části budeme projíždět oblastí více než 250 jezer. Nejvyšším bodem je vrchol Cerro Arquitectos - 4 450 metrů vysoký. Pokračujeme do Guayaquilu, kam dorazíme v odpoledních hodinách, prohlídla města dle časových možností. Nocleh.

10. den: Snídaně, odjezd na letiště a odlet do Evropy.

11. den: Přílet do Prahy.

Fakultativní služby

• přípl. za jednolůžkový pokoj 8 900,- Kč
- přípl. za polopenzi 8100,- Kč

Informace

Na vyžádání si tento zájezd můžete prodloužit o pobyt na Galapágách. Minimální počet účastníků 14 osob.

Obecné vízové informace

Pro občany ČR platí bezvízový styk pro pobyt do 90 dnů od prvního vstupu na území země.

Při pobytu nad 90 dnů se na nás můžete obrátit, rádi vám pomůžeme s vyřízením víza.

U občanů třetího státu, kteří mají v ČR dlouhodobý nebo trvalý pobyt, je povinnost víza individuální. Záleží na občanství a typu pasu.