phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Doplňkové služby>Železniční dopravci>

Švýcarské železnice

Hlavička

Švýcarské železnice

Švýcarské spolkové dráhy (SBB CFF FFS)

Vozový park

VOZOVÝ PARK

Flotilu vlaků SBB CFF FFS tvoří zejména moderní a rychlé elektrické jednotky Siemens, Bombardier Dosto či Stadler Giruno. Výjimkou ale nejsou ani vlaky s naklápěcí skříní, tedy například Čechům dobře známé Pendolino, které společnost nasazuje zejména na tratích s vícero zatáčkami. Na méně významných a regionálních tratích pak můžete narazit i na vozy tažené lokomotivou.

Destinace

DESTINACE

Cestovní kancelář Čedok realizuje vlakové zájezdy na palubách pravidelných vlakových spojů společnosti v rámci celého Švýcarska. Na palubě legendárního Goldenpass Expressu vás například vezeme až k břehům Ženevského jezera. Nevynecháme přitom ani Gotthardský tunel, nejdelší železniční tunel světa, který vlaku zabere skoro 20 minut.

Služby během cesty

Služby během cesty

Vlaky mají vše, co od moderního cestování po železnici dnešní cestující očekávají. Ergonomická sedadla (v nejvyšší třídě na vybraných spojích dokonce otočná a vyhřívaná), dostatek místa na nohy, palubní monitory, možnost dobíjení vlastní elektroniky, a 60minutový přístup k internetu zdarma na desítkách stanic po celé zemi.

Rhétské dráhy (Rhätische Bahnen)

Vozový park

VOZOVÝ PARK

Rhétské dráhy provozují rychlostní, regionální a panoramatické vlaky zaměřené převážně na turisty. Vozy Allegra a Capricorn od společnosti Stadler Rail tvoří společně s 44 panoramatickými vozy většinu flotily společnosti. Všechny je spojuje výrazná sytě červená barva, díky které jsou v panenské švýcarské krajině na první pohled snadno rozeznatelné.

Destinace

DESTINACE

Cestovní kancelář Čedok realizuje vlakové zájezdy na palubách pravidelných vlakových spojů Rhétských drah po trasách Bernina a Glacier Expressu či přímo tímto expresem. Zatímco první jmenovaný veze na trase Svatý Mořic - Tirano cestující s trochou nadsázky od ledovců až k palmám, legendární „ledovcový expres” je díky své 8 hodin trvající vyhlídkové jízdě přezdíván nejpomalejší rychlík světa.

Služby během cesty

Služby během cesty

Vlak Glacier Express je známý svým luxusním interiérem s důrazem na maximální pohodlí. Každé sedadlo disponuje vlastním stolem a velká okna poskytují skvělý výhled na okolní krajinu. Vynikající občerstvení a nápoje vám pak personál naservíruje přímo až k vašemu sedadlu. Cestující na palubě Bernina expresu pak ocení například “infot(r)ainmentový” systém Passangera, který jim pomocí interaktivních map představí trasu vlaku z jiného úhlu.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter