Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Chorvatsko

Ostrov Krk

Top last minute

 • 25.2.
  Egypt lodí po Nilu s pobytem u moře
   17 990 Kč
  -25%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  dle programu
  od  13 490 Kč
 • 2.3.
  Hotel RESTA REEF RESORT
  +
   15 790 Kč
  -40%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  9 490 Kč
 • 2.3.
  Hotel ROYAL BRAYKA BEACH RESORT
  +
   18 390 Kč
  -18%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  14 990 Kč
 • 5.3.
  Hotel BLUE REEF RESORT
   15 990 Kč
  -28%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  11 490 Kč
 • 9.3.
  Hotel SAN MARCO
  +
   23 690 Kč
  -45%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  12 990 Kč
 • 10.3.
  Hotel IFA VILLAS BÁVARO
   60 490 Kč
  -1%
  Dominikánská republika
  14 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  59 990 Kč
 • 23.3.
  Římské předjaří
   11 990 Kč
  -2%
  Itálie
  4 dní
  Letecky
  snídaně
  od  11 790 Kč
 • 13.4.
  Hotel DOUBLE TREE BY HILTON RESORT & SPA MARJAN ISLAND
   47 690 Kč
  -18%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  38 990 Kč
 • 17.4.
  Hotel PLAYA GRANADA CLUB RESORT
   21 490 Kč
  -40%
  Španělsko
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  12 990 Kč
 • 20.4.
  Hotel FUJAIRAH ROTANA RESORT & SPA
   33 990 Kč
  -12%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  29 990 Kč
 • 1.5.
  Báječná Provence (autobusem)
   10 690 Kč
  -7%
  Francie
  8 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  9 990 Kč
 • 3.5.
  Francouzská riviéra
   7 590 Kč
  -8%
  Francie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 990 Kč
 • 4.5.
  Paříž od A po Z
   6 990 Kč
  -4%
  Francie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 690 Kč
 • 3.6.
  Bretaň a Normandie - perly Francie (letecky)
   16 990 Kč
  -6%
  Francie
  6 dní
  Letecky
  snídaně
  od  15 990 Kč
 • 11.6.
  Báječná Provence (letecky)
   19 690 Kč
  -5%
  Francie
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  18 690 Kč

Nejoblíbenější zájezdy na ostrov Krk

Apartmány BAŠKA
Apartmány BAŠKA
od 5 631 Kč
Hotel BELI KAMIK
Hotel BELI KAMIK
od 8 075 Kč
Hotel CORINTHIA
Hotel CORINTHIA
od 10 331 Kč
Hotel JADRAN
Hotel JADRAN
od 8 827 Kč
Hotel ZVONIMIR
Hotel ZVONIMIR
od 15 031 Kč
Karavany NJIVICE
Karavany NJIVICE
od 5 255 Kč
Všechny zájezdy na ostrov Krk

Popis destinace

Chorvatsko od Rijeky po Zadar
Oblast pobřeží a ostrovů severního Jadranu, která je v mapách zanesena pod geografickým názvem Kvarner, zahrnuje místa plná kontrastů. Od živých klimatických lázní s tradicí ozdravných pobytů u moře od počátku minulého století až po civilizací nedotčené romantické zálivy s křišťálově čistou vodou a neobyčejně kvalitním přímořských ovzduším na výběžcích ostrovů Cres a Lošinj. V neposlední řadě je třeba zmínit i pásmo vnitřních ostrovů Krk, Rab, Pag a Ugljan, které nabízejí příjemné koupání ve chráněných zálivech připomínajících fjordy. Typickým rysem koupání v této části Chorvatska je možno výběru charakteru pláží - od písčitých skrývajících se v zálivech přilehlých k pevnině až po oblázkové a kamínkové, které najdeme na pobřežích ostrovů orientovaných směrem k otevřenému moři. Zkrátka každý milovník vodních radovánek si zde vybere přesně podle svého gusta.


Střediska

Ostrov Krk
Tento největší ostrov Jadranu, patřící do skupiny Kvarnerských ostrovů, byl osídlen od nepaměti. Jeho poloha v hlubokém zálivu, chráněném před studenými větry, na jihozápadě bohatě zalesněném a na východě lemovaném pohořím Velebit, lákala mnohé osadníky a dobyvatele. Naši turisté objevili půvaby ostrova brzy po vzniku republiky, již ve 20. letech sem jezdili strávit léto na slunci u čirého moře, v nenarušené romantické přírodě. Ostrov má krásné oblázkové pláže zejména ve středisku Baška. Njivice a Punat mají zase chráněnou polohu umožňující rekreaci od časného jara až do podzimu. S pevninou je ostrov spojen unikátním mostem i řadou lodních linek. Po celém ostrově byly vybudovány nové cyklistické stezky.

Baška
Malebná obec v uzavřené zátoce chráněné od severu a jihozápadu dvěma pohořími leží u ústí jediné nevysychající řeky ostrova. Nádherná přírodní pláž z drobných oblázků s pozvolným klesáním dna je vhodná i pro menší děti a seniory. V okolí je několik znače ných turistických cest pro sportovně založené klienty, kteří se nespokojí pouze s pasivním odpočinkem u moře. Příjemnou promenádní cestou lze asi za 20 minut dojít k naturistickému kempu Bunzuluka, kde je pěkná nudistická pláž.

Punat
Populární letovisko na ostrově Krk je známé velmi dobře vybaveným jachtařským přístavem a pěstováním olivovníků, které jsou proslulé svou kvalitou. Raritou je malý zalesněný ostrůvek Košljun s proslulým františkánským klášterem, kde se dodnes slouží bohoslužby v církevně slovanském jazyce. Cenné je zvláště muzeum v klášteře s archivní knihovnou rukopisů a sbírkou obrazů. V létě se zde konají koncerty klasické hudby. Ve vlastním Punatu je několik pozoruhodných barokních domů s typickými vnějšími schodišti. Pokud jde o pláže, Punat má většinou přírodní kamenité a místy skalnaté i oblázkové pláže s upraveným vstupem pro vozíčkáře. Další pláže jsou dostupné turistickým vláčkem. Člunem se lze dostat k menším klidnějším zátokám směrem ke Staré Bašce. Některé z pláží byly oceněny tzv. Modrou vlajkou za úpravu a čistotu moře. Z gastronomie je zajímavá místní restaurace správné výživy, kde při přípravě jídel používají zdejší kvalitní olivové oleje. Pro milovníky vína doporučujeme návštěvu malebného městečka Vrbnik, vzdáleného asi 9 km, v jehož okolí se pěstuje místní specialita – víno Žlahtina. Pro sportovně založené klienty je zde množství nabídek různých sportů včetně vodního lyžování, zajímavá je také síť značených stezek – říká se jim pastýřské stezky – vedou většinou do kopců do oblasti´kolem nejvyšší hory ostrova. Oblíbené jsou lodní výlety na ostrůvek Košljun, ostrov Prvič, „vězeňské ostrovy“ Sveti Grgur a Goli, na Bašku a Starou Bašku.

Njivice
Původně malá rybářská vesnička v západní části ostrova, dnes moderní turistické centrum s řadou hotelů, apartmánů i kempem. Několik kilometrů dlouhé pláže, kde se střídají oblázkové zátoky i přírodní kamenité pláže s uměle vytvořenými plochami na slunění včetně širokého sportovního zázemí, možnosti příjemného posezení v restauracích, pizzeriích a cukrárnách, jsou základem obliby tohoto střediska u všech rekreantů.

Malinska
Malebné letovisko se nachází na západním pobřeží ostrova Krk asi 13 km od města Krk v zalesněné zátoce. Okolí uchvátí každého z návštěvníků svou přírodní krásou, památkami a upravenými plážemi. Z Malinské vede promenáda až do Njivic, je vhodná i pro cyklisty. Pláže jsou převážně betonové, moře průzračně čisté. Místo je známé výbornými podmínkami pro potápění. Nabízejí se zde četné sportovní aktivity – tenis, jízda na koni, vodní sporty, výlety na okolní ostrovy, po celém ostrově Krk byly vybudovány nové cyklistické stezky. V srpnu se zde koná festival lidových písní a tanců.

Výlety

Výlet z Krku na čtyři ostrovy
Celodenní výlet lodí kolem 4 ostrovů (Prvić, Goli, Rab, Sv. Grgar) zahrnuje uvítací aperitiv, oběd a malou svačinu. Shlédnete překrásné panorama největšího ostrova Krk, zastavíte se na prohlídku bývalého vězení na ostrově Goli a absolvujete asi dvouhodinovou prohlídku historického městečka Rab.
Orientační cena: 1 400,- Kč, Děti do 10 let: 700,- Kč

Noční rybolov (z ostrova Krk)
Polodenní výlet lodí s aperitivem a večeří (z čerstvých ulovených ryb). Odplutí ve večerních hodinách, návrat kolem půlnoci.
Orientační cena: 1 500,- Kč, Děti do 10 let: 800,- Kč