Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Chorvatsko

Ostrov Krk

Top last minute

 • 3.11.
  Hotel CITYMAX AL BARSHA
   27 990 Kč
  -21%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  21 990 Kč
 • 6.11.
  Hotel RESTA GRAND RESORT
  +
   18 190 Kč
  -26%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  13 490 Kč
 • 6.11.
  Hotel ROYAL TULIP BEACH RESORT
   16 990 Kč
  -29%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  11 990 Kč
 • 6.11.
  Hotel BLUE REEF RESORT
   15 990 Kč
  -28%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  11 490 Kč
 • 10.11.
  Hotel AURIS PLAZA
   29 990 Kč
  -20%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  23 990 Kč
 • 13.11.
  Hotel HILTON MARSA ALAM NUBIAN RESORT
   21 890 Kč
  -13%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  18 990 Kč
 • 13.11.
  Hotel HAPPY LIFE RESORT
   18 390 Kč
  -32%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  12 490 Kč
 • 16.11.
  Hotel GRAND BAHÍA PRINCIPE BÁVARO / PUNTA CANA
   56 790 Kč
  -24%
  Dominikánská republika
  12 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  42 990 Kč
 • 16.11.
  Hotel DON JUAN BEACH RESORT
   44 890 Kč
  -22%
  Dominikánská republika
  12 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  34 990 Kč
 • 16.11.
  Hotel BELLEVUE DOMINICAN BAY
   43 290 Kč
  -31%
  Dominikánská republika
  12 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  29 790 Kč
 • 17.11.
  Hotel AVARI DUBAI
   26 990 Kč
  -20%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  21 690 Kč
 • 17.11.
  Paříž - víkendy
   11 990 Kč
  -17%
  Francie
  4 dní
  Letecky
  snídaně
  od  9 990 Kč
 • 20.11.
  Hotel THREE CORNERS SEA BEACH RESORT
   17 290 Kč
  -10%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  15 490 Kč
 • 24.11.
  Hotel LOU LOU A BEACH RESORT
  +
   28 690 Kč
  -20%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  22 990 Kč
 • 1.12.
  Hotel OCEANIC KHORFAKKAN RESORT & SPA
   32 790 Kč
  -16%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  27 590 Kč

Popis destinace

Chorvatsko od Rijeky po Zadar
Oblast pobřeží a ostrovů severního Jadranu, která je v mapách zanesena pod geografickým názvem Kvarner, zahrnuje místa plná kontrastů. Od živých klimatických lázní s tradicí ozdravných pobytů u moře od počátku minulého století až po civilizací nedotčené romantické zálivy s křišťálově čistou vodou a neobyčejně kvalitním přímořských ovzduším na výběžcích ostrovů Cres a Lošinj. V neposlední řadě je třeba zmínit i pásmo vnitřních ostrovů Krk, Rab, Pag a Ugljan, které nabízejí příjemné koupání ve chráněných zálivech připomínajících fjordy. Typickým rysem koupání v této části Chorvatska je možno výběru charakteru pláží - od písčitých skrývajících se v zálivech přilehlých k pevnině až po oblázkové a kamínkové, které najdeme na pobřežích ostrovů orientovaných směrem k otevřenému moři. Zkrátka každý milovník vodních radovánek si zde vybere přesně podle svého gusta.


Střediska

Ostrov Krk
Tento největší ostrov Jadranu, patřící do skupiny Kvarnerských ostrovů, byl osídlen od nepaměti. Jeho poloha v hlubokém zálivu, chráněném před studenými větry, na jihozápadě bohatě zalesněném a na východě lemovaném pohořím Velebit, lákala mnohé osadníky a dobyvatele. Naši turisté objevili půvaby ostrova brzy po vzniku republiky, již ve 20. letech sem jezdili strávit léto na slunci u čirého moře, v nenarušené romantické přírodě. Ostrov má krásné oblázkové pláže zejména ve středisku Baška. Njivice a Punat mají zase chráněnou polohu umožňující rekreaci od časného jara až do podzimu. S pevninou je ostrov spojen unikátním mostem i řadou lodních linek. Po celém ostrově byly vybudovány nové cyklistické stezky.

Baška
Malebná obec v uzavřené zátoce chráněné od severu a jihozápadu dvěma pohořími leží u ústí jediné nevysychající řeky ostrova. Nádherná přírodní pláž z drobných oblázků s pozvolným klesáním dna je vhodná i pro menší děti a seniory. V okolí je několik znače ných turistických cest pro sportovně založené klienty, kteří se nespokojí pouze s pasivním odpočinkem u moře. Příjemnou promenádní cestou lze asi za 20 minut dojít k naturistickému kempu Bunzuluka, kde je pěkná nudistická pláž.

Punat
Populární letovisko na ostrově Krk je známé velmi dobře vybaveným jachtařským přístavem a pěstováním olivovníků, které jsou proslulé svou kvalitou. Raritou je malý zalesněný ostrůvek Košljun s proslulým františkánským klášterem, kde se dodnes slouží bohoslužby v církevně slovanském jazyce. Cenné je zvláště muzeum v klášteře s archivní knihovnou rukopisů a sbírkou obrazů. V létě se zde konají koncerty klasické hudby. Ve vlastním Punatu je několik pozoruhodných barokních domů s typickými vnějšími schodišti. Pokud jde o pláže, Punat má většinou přírodní kamenité a místy skalnaté i oblázkové pláže s upraveným vstupem pro vozíčkáře. Další pláže jsou dostupné turistickým vláčkem. Člunem se lze dostat k menším klidnějším zátokám směrem ke Staré Bašce. Některé z pláží byly oceněny tzv. Modrou vlajkou za úpravu a čistotu moře. Z gastronomie je zajímavá místní restaurace správné výživy, kde při přípravě jídel používají zdejší kvalitní olivové oleje. Pro milovníky vína doporučujeme návštěvu malebného městečka Vrbnik, vzdáleného asi 9 km, v jehož okolí se pěstuje místní specialita – víno Žlahtina. Pro sportovně založené klienty je zde množství nabídek různých sportů včetně vodního lyžování, zajímavá je také síť značených stezek – říká se jim pastýřské stezky – vedou většinou do kopců do oblasti´kolem nejvyšší hory ostrova. Oblíbené jsou lodní výlety na ostrůvek Košljun, ostrov Prvič, „vězeňské ostrovy“ Sveti Grgur a Goli, na Bašku a Starou Bašku.

Njivice
Původně malá rybářská vesnička v západní části ostrova, dnes moderní turistické centrum s řadou hotelů, apartmánů i kempem. Několik kilometrů dlouhé pláže, kde se střídají oblázkové zátoky i přírodní kamenité pláže s uměle vytvořenými plochami na slunění včetně širokého sportovního zázemí, možnosti příjemného posezení v restauracích, pizzeriích a cukrárnách, jsou základem obliby tohoto střediska u všech rekreantů.

Malinska
Malebné letovisko se nachází na západním pobřeží ostrova Krk asi 13 km od města Krk v zalesněné zátoce. Okolí uchvátí každého z návštěvníků svou přírodní krásou, památkami a upravenými plážemi. Z Malinské vede promenáda až do Njivic, je vhodná i pro cyklisty. Pláže jsou převážně betonové, moře průzračně čisté. Místo je známé výbornými podmínkami pro potápění. Nabízejí se zde četné sportovní aktivity – tenis, jízda na koni, vodní sporty, výlety na okolní ostrovy, po celém ostrově Krk byly vybudovány nové cyklistické stezky. V srpnu se zde koná festival lidových písní a tanců.

Výlety

Výlet z Krku na čtyři ostrovy
Celodenní výlet lodí kolem 4 ostrovů (Prvić, Goli, Rab, Sv. Grgar) zahrnuje uvítací aperitiv, oběd a malou svačinu. Shlédnete překrásné panorama největšího ostrova Krk, zastavíte se na prohlídku bývalého vězení na ostrově Goli a absolvujete asi dvouhodinovou prohlídku historického městečka Rab.
Orientační cena: 1 400,- Kč, Děti do 10 let: 700,- Kč

Noční rybolov (z ostrova Krk)
Polodenní výlet lodí s aperitivem a večeří (z čerstvých ulovených ryb). Odplutí ve večerních hodinách, návrat kolem půlnoci.
Orientační cena: 1 500,- Kč, Děti do 10 let: 800,- Kč