Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Chorvatsko

Makarská riviéra

Top last minute

 • 18.3.
  Egypt lodí po Nilu s pobytem u moře
   18 990 Kč
  -21%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  dle programu
  od  14 990 Kč
 • 23.3.
  Hotel SAN MARCO
  +
   23 690 Kč
  -41%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  13 990 Kč
 • 23.3.
  Hotel BRAYKA BAY RESORT
   18 390 Kč
  -2%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  17 990 Kč
 • 6.4.
  Hotel AVARI DUBAI
   26 990 Kč
  -17%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  22 490 Kč
 • 14.4.
  Paříž - víkendy
   11 990 Kč
  -4%
  Francie
  4 dní
  Letecky
  snídaně
  od  11 490 Kč
 • 14.4.
  Hotel BALMORAL
   21 290 Kč
  -39%
  Španělsko
  11 dní
  Letecky
  polopenze
  od  12 990 Kč
 • 17.4.
  Hotel PLAYA GRANADA CLUB RESORT
   21 490 Kč
  -40%
  Španělsko
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  12 990 Kč
 • 20.4.
  Hotel DOUBLE TREE BY HILTON RESORT & SPA MARJAN ISLAND
   37 990 Kč
  -18%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  30 990 Kč
 • 1.5.
  Báječná Provence (autobusem)
   10 690 Kč
  -7%
  Francie
  8 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  9 990 Kč
 • 3.5.
  Francouzská riviéra
   7 590 Kč
  -8%
  Francie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 990 Kč
 • 11.5.
  Prodloužený víkend v Římě
   12 990 Kč
  -5%
  Itálie
  4 dní
  Letecky
  snídaně
  od  12 390 Kč
 • 29.5.
  Severoitalské perly
   16 490 Kč
  -4%
  Itálie
  6 dní
  Letecky
  polopenze
  od  15 790 Kč
 • 10.6.
  Pestrobarevná Sicílie v seniorském rytmu
   20 990 Kč
  -5%
  Itálie
  8 dní
  Letecky
  dle programu
  od  19 990 Kč
 • 11.6.
  Báječná Provence (letecky)
   19 690 Kč
  -5%
  Francie
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  18 690 Kč
 • 17.6.
  Velký okruh Sicílií s návštěvou Stromboli
   27 790 Kč
  -4%
  Itálie
  8 dní
  Letecky
  dle programu
  od  26 590 Kč

Popis destinace

Není snad tradičnějšího místa, které by tolik symbolizovalo letní dovolenou u moře, jako je Dalmácie. Již více než sto let sem z celé naší vlasti každoročně směřují celé generace příznivců vodních radovánek a to všemi druhy dopravy. Proč právě tato místa tolik přirostla k srdci našim milovníkům slunce a moře? Je tomu tak pro vzácnou harmonii všech přírodních i civilizačních prvků, které v této oblasti vytvářejí neopakovatelnou atmosféru přímořské rekreace. Bezpočet malých zálivů s oblázkovými plážemi a křišťálově čistou vodou střídají rázovité rybářské vesničky s neopakovatelným dalmatinským koloritem. Všemu pak dávají korunu vysoké horské hřebeny, které se tyčí strmě k nebi bezprostředně za čarou pobřeží. Zkrátka přímořská idyla, jejíž ekvivalent jinde ve světě určitě nenajdete.

Dopravní informace
- Vzdálenost od Prahy: 937–1 120 km
- Doba jízdy busem z Prahy: 18–20 hod.
- Doba letu: 1:30 hod.


Tipy pro správnou volbu

- po nové dálnici rychle a pohodlně
- rodinná dovolená za dobrou cenu
- průzračná voda a krásná příroda

Čedok PLUS

- česky hovořící delegát v cíli zájezdu
- výhodná cena cestovního pojištění
- autokarem z českých a moravských měst

Střediska

Nejkrásnější a nejvyhledávanější část Dalmácie, pobřežní oblast pod pohořím Biokovo, jehož nejvyšší vrcholky dosahují výšky přes 1700 m a vytvářejí nádhernou kulisu nízko položené zelené krajině u moře. Z mnoha míst se přes úžinu otevírá pohled na ostrovy Brač, Hvar a hory Korčuly v pozadí, i na masiv poloostrova Pelješac.

Dalmatská riviéra
Pás pobřeží ležící mezi městy Zadarem a Splitem ve střední části chorvatského pobřeží. K jeho výhodám patří již ryze mediteranské klima se subtropickými rysy a současně snadná dostupnost z našeho území, kterou ještě umocnila nová dálnice. Oblast je vhodná nejen pro koupání, ale i k hodnotným výletům do tří okolních národních parků, tj. velehorský park Paklenica zaměřený na vysokohorskou turistiku, národní park Krka se známými vodopády a národní park Kornati, který je tvořen archipelagem stovek ostrůvků. Mozaiku zajímavostí doplňují stará dalmatská města, k nimž kromě Zadaru a Splitu patří především Šibenik a Trogir. Pobřeží je velmi vhodné i pro jachting, rybolov a windsurfing.

Sv. Filip & Jakov
Malé dalmatské městečko se nachází cca 25 km jižně od Zadaru a od Biogradu na Moru je vzdáleno cca 3 km. Klidné středisko s parky a upravenými plážemi je vhodným místem pro klidnou, rodinnou dovolenou. Mořské pobřeží je obklopeno bohatou středomořskou vegetací. Ideální poloha umožňuje i návštěvu několika národních parků: vodopády řeky Krka, Paklenica, Vransko jezero a Kornati.
Vzdálenost z Prahy je 940 km, doba jízdy z Prahy cca 10 hodin.

Biograd na Moru
Živé středisko tonoucí v zeleni leží na malém poloostrově v místech, kde se pevnina nejvíce přibližuje protilehlému ostrovu Pašman asi 30 km jižně od Zadaru. Zvláštností městečka je malý přístav s podmořským osvětlením. Městečko připomínané již ve středověku, má dnes charakter živých přímořských lázní, které jsou vyhledávané zejména pro příjemné koupání na písčito-oblázkových plážích a strategickou polohu umožňující atraktivní výlety na sever (Zadar a vysokohorská turistika v Paklenici), západ (národní park Kornati s jeho ostrůvky) nebo na jih (vodopády řeky Krka a historická města Šibenik, Trogir a Split).
Vzdálenost z Prahy je 937 km, doba jízdy z Prahy cca 10 hod.

Pirovac
Městečko se nachází v severní Dalmácii, v Pirovackém zálivu, cca 11 km od Vodice. První zmínka o osadě, kde nyní Pirovac stojí, pochází ze 13. století a řadí se k historicky zajímavým turistickým místům Dalmácie. V současné době je pro svoji malebnost i polohu vyhledávaným a oblíbeným místem turistů . Úzké pirovacké uličky s restauracemi a tavernami zvou za teplých večerů k posezení. Oblázková pláž lemuje téměř celé pobřeží letoviska. K neoblíbenějším plážím patří pěkná oblázková pláž Lolič, obklopená zelení píniového háje.
Vzdálenost z Prahy je 958 km, doba jízdy z Prahy cca 10,5 hodin.

Vodice
Malebné rybářské městečko ležící v malém zálivu obklopeném vinicemi a borovými háji asi 15 km od města Šibenik. Jméno dostalo podle četných pramenů pitné vody, které zde vyvěrají. Oblíbeným cílem procházek je marina, kde v létě kotví řada výletních a rybářských lodí a jachet a tržiště s rozsáhlou nabídkou ovoce a zeleniny. Středisko je ideální pro klienty, kteří se chtějí vedle koupání věnovat i jachtingu nebo mají zájem o výlety lodí. Před městečkem leží rozsáhlé archipelago ostrovů a nedaleko je dosažitelná oblast ostrůvků národního parku Kornati. Z řady dalších míst, která určitě stojí za návštěvu, zmiňujeme alespoň vodopády na řece Krka.
Vzdálenost z Prahy je 961 km, doba jízdy z Prahy cca 10,5 hodin.

Solaris
Komfortně vybavené hotelové městečko, které se nachází cca 6 km od historického Šibeniku, se kterým je spojen autobusovou dopravou. Leží v zátoce obklopené borovým lesem. Areál nabízí možnost širokého sportovního a společenského vyžití. V jedné z budov je umístěné Wellnes centrum s širokou nabídkou ozdravných programů. Součástí areálu je i aqupark s četnými vodními atrakcemi. Snadno dostupné jsou i národní parky Kornati a řeka Krka.
Vzdálenost z Prahy je 969 km, doba jízdy z Prahy cca 10 hodin. Transfer z letiště trvá asi 50 minut.

Primošten
Vyhledávané letovisko, vzdálené asi 25 km od Šibeniku směrem ke Splitu, obklopené v moři řetězem sedmi ostrůvků a z vnitrozemí svahy Dinárského pohoří. Tato chráněná poloha dává dozrát výbornému vínu Babič, které můžete ochutnat v nesčetných restauracích a tavernách. Starý Primošten stál na ostrůvku spojeném s pevninou mostem (odtud jeho jméno) a byl ohrazen pevnými zdmi s věžemi, z nichž se však mnoho nedochovalo. Letovisko je vybudováno na sousedním poloostrově Raduča, je obklopeno zelení borovic a jeho pláže skýtají výborné podmínky ke koupání.
Vzdálenost z Prahy je 990 km, doba jízdy z Prahy cca 10,75 hodin. Transfer z letiště trvá asi 40 minut.

Rogoznica
Je menší, klidné turistické středisko, které je považováno za nejkrásnější jachtařský přístav Jadranu. Je umístěna v hluboké zátoce, 5 km od Primoštenu a 25 km na jih od Šibeniku. Obyvatelé Rogoznice se tradičně živí rybářstvím, doporučujeme tedy ochutnat místní jídla z plodů moře, především z mušlí slávek. Přitažlivost osady spočívá v tom, že je položena v hustých borovicových lesích a má krásné oblázkové pláže, které jsou vhodné i pro děti. Známá je i díky letním, lidovým slavnostem – rybářská noc a procesí rybářských loděk.
Vzdálenost z Prahy je 1 000 km,¨doba jízdy cca 11 hodin.

Trogir
Dalmatské město na ostrůvku v úžině mezi pevninou a ostrovem Čiovo budí dojem krásných kulis k renesančnímu dramatu. Původní dórská osada Tragurion ze 3. stol. př. n. l. se ve středověku stala jedním z významných kulturních středisek Dalmácie. Části středověkých hradeb, pevnost sv. Marka, historické domy v úzkých uličkách a kamenný most, spojující ostrov s pevninou, to vše tvoří unikátní celek. Perlou Trogiru je katedrála sv. Vavřince, původně románská bazilika s gotickými a renesančními prvky, jejíž třípatrová zvonice tvoří dominantu města. Turistické středisko Medena a Vranica u staré rybářské vesničky Seget, kam vede promenáda, nabízí širokou škálu sportovních a zábavních příležitostí.
Vzdálenost z Prahy je 1 010 km, doba jízdy z Prahy cca 11,25 hodin.

Kaštel Stafilič
Obce a turistická střediska ležící na pobřeží Jaderského moře mezi Trogirem a Splitem jsou nazývána Riviérou sedmi Kaštelů. Obce vznikly v 15. až 17. století jako ochranné valy (Kaštely) a tvrze proti nájezdům Turků. Časem z těchto tvrzí a valů vnikly obce, kde se lidé usadili natrvalo. Mezi nejznámější patří Kaštel Stafilič, kde se nachází zachovalá pevnost ze 16. století nebo Kaštel Gomolica. Pobřeží je lemováno oblázkovými plážemi s pozvolným vstupem do vody a borovicovými háji.
Vzdálenost z Prahy je 1 005 km, doba jízdy z Prahy cca 11,5 hodin. Transfer z letiště trvá asi 15 minut.

Makarská riviéra
Nejkrásnější a nejvyhledávanější část Dalmácie, pobřežní oblast pod pohořím Biokovo, jehož nejvyšší vrcholky dosahují výšky přes 1 700 m a vytvářejí nádhernou kulisu nízko položené zelené krajině u moře. Z mnoha míst se přes úžinu otevírá pohled na ostrovy Brač, Hvar a hory Korčuly v pozadí, i na masiv poloostrova Pelješac.

Split
Metropole Dalmácie a nejstarší přístav v této části Jadranu. Je proslavený Diokleciánovým palácem z dob Starého Říma. Přestože je staré jádro Splitu chráněnou památkou UNESCO, pulzuje životem dnešní doby. Konoby a café bary jsou ukryty v úzkých uličkách mezi starými kamennými domy. Na pobřežní promenádě můžete večer sledovat vystoupení pouličních umělců. Město je ideálním místem k návštěvě okolních ostrovů Brač, Hvar, Vis, Šolta i Korčula. Snadno dosažitelná jsou i turistická střediska na Makarské ri viéře, dalmatské Pobřeží mezi Trogirem a Šibenikem a národní park na řece Krka. Město disponuje frekventovanou městskou pláží v jižní části metropole s možnostmi koupání. Split – Podstrana leží cca 10 km jižně od Splitu. Malebné přímořské středisko poskytuje klid a pohodu a současně i snadnou dostupnost velkoměsta. Městečko se rozkládá v délce cca 6 km podél pobřeží a nabízí klientům mnoho pláží s jemnými oblázky. V Podstraně je možnost jak kulturního tak sportovního vyžití (diskotéky, kulturní středisko, dvouproudová bowlingová dráha). Je zde i přístaviště pro malé lodě.
Vzdálenost z Prahy je 1 030 km, doba jízdy z Prahy cca 11 hodin.

Split-Stobreč
Malé městečko cca 6 km jižně od Splitu. Informace o jeho založení sahají do 3. století př. n. l, kdy na tomto místě vznikla osada Epiteon, čehož je důkazem zbytek řecké stěny. Z období příchodu křesťanů se zde zachovaly zbytky starokřesťanské baziliky z 5. století, které lze vidět v centru města. Dnešní Stobreč se neustále rozrůstá a pomalu se stává předměstím Splitu. Má 4 000 obyvatel. Ekonomika města je založena na výrobě vína, pěstování ovoce a zeleniny a v současné době se zde značně rozvíjí i cestovní ruch. Turisty je město vyhledávané hlavně pro klidné prostředí, prostorné oblázkové pláže a četné plochy na slunění a současně pro blízkost historického Splitu, což umožňuje návštěvu kulturně-zábavných programů (bohatý program Splitské léto).
Vzdálenost z Prahy je 1 025 km, doba jízdy cca 11 hodin. Transfer z letiště trvá asi 25 minut.

Omiš
Městečko s přístavem v ústí řeky Cetiny do moře, 25 km jihovýchodně od Splitu. Nánosy řeky Cetiny vytvořily jedinou písečnou pláž v této oblasti. V zátoce Brzet se nachází stejnojmenný hotel, o 8 km dále je hotelové středisko Ruskamen, dříve známé jako centrum naturistů. Nedaleký kaňon řeky Cetiny je oblíbeným cílem výletníků i filmařů. Právě zde byly natáčeny scény do filmů o Vinnetouovi. Dnes je vyhledávaným cílem raftingu.
Vzdálenost z Prahy je 1 040 km, doba jízdy cca 11 hodin. Transfer z letiště trvá asi 60 minut.

Omiš-Nemira
Poklidné středisko, které je od města Omiš vzdáleno cca 5 km a leží severně od Makarské riviéry. Vzdálenost z Prahy je 1 044 km, doba jízdy z Prahy cca 11 hodin.

Brela
Jedno z nejkrásnějších letovisek na dalmatském pobřeží, ležící cca 50 km od Splitu, patří mezi nejvyhledávanější střediska Dalmácie. Zde začíná Makarská riviéra - nejznámější část této oblasti. Největší předností Brely jsou krásné pláže s drobnými oblázky a křišťálově čistou vodou a pobřeží s členitými zátokami, lemovanými borovými háji. Několik kilometrů dlouhá pobřežní promenáda svádí k romantickým večerním procházkám. Hotely jsou rozloženy asi 10 minut chůze od městečka Brela. Nejkrásnější částí střediska je osada Stomarica, asi půl hodiny chůze od centra, kde najdeme klid dosud nedotčené přírody a panenské pláže bez lidí.
Vzdálenost z Prahy je 1 066 km, doba jízdy z Prahy cca 11 hodin. Transfer z letiště trvá asi 80 minut.

Baška Voda
Někdejší malá rybářská osada, asi 10 km vzdálená od města Makarska, se proměnila v oblíbené letovisko, ležící v klidné zátoce, chráněné majestátným pohořím Biokovo. Jméno osady je odvozeno od výborné vody, jejíž prameny zde vyvěrají. Dlouhá pláž, moře s čistou vodou, promenáda lemovaná hotely, borové lesy, vinice i olivové háje v okolí, to vše společně s dobrými službami sem láká každoročně velké množství hostů. Proslulé jsou zdejší přímořské bary situované přímo na písčité pláži na břehu moře, kde západ slunce je nezapomenutelným zážitkem. Příjemnou procházkou lze dojít do nedaleké Brely.
Vzdálenost z Prahy je 1 070 km, doba jízdy z Prahy cca 11 hodin. Transfer z letiště trvá asi 90 minut.

Baško Polje
Malé, klidné, turistické středisko, kde se snoubí moře s nedalekým pohořím Biokovo. Městečko téměř navazuje na středisko Baška Voda, do jehož centra se dá dojít za 20 min. pohodlnou procházkou a využívat infrastrukturu tohoto střediska.
Vzdálenost z Prahy je 1 075 km, doba jízdy z Prahy cca 11 hodin. Transfer z letiště trvá asi 90 minut.

Promajna
Leží mezi střediskem Baška Voda (4 km) a Makarska (6 km). Vznikla v 18. století z malé rybářské osady a postupem času vyrostla v moderní turistické místo s hotely, vilami a apartmánovými domy, nad kterým se tyčí majestátní pohoří Biokovo. V Promajně je překrásná bílá oblázková pláž, několik restaurací, pizzerií, bister a kaváren. Jsou tu i obchody a pošta. Přesto, že je k dispozici kvalitní turistické zázemí, jedná se o stále o oblast, která je dokonalým místem pro klidnou dovolenou.
Vzdálenost z Prahy je 1 075 km, doba jízdy z Prahy cca 11,5 hodin. Transfer z letiště trvá asi 95 minut.

Makarska
Živé rekreační středisko uprostřed borových lesů a olivových hájů, asi 60 km na jih od Splitu, centrum Makarské riviéry. Městečko s bohatou historií, které vzniklo u přístavu chráněného dvěma poloostrůvky. Pozadí dokresluje hradba pohoří Biokovo, chránícího celou oblast před nepříznivými větry z vnitrozemí. Jeho svahy zde vytvořily krásný přírodní amfiteátr, v němž leží město. Kolem bílé, sluncem ozářené oblázkové pláže, jejíž okraje jsou chráněny piniemi, jsou v zeleném porostu rozmístěny hotely, penziony a vily. Průzračná voda zátoky umožňuje výborné koupání, centrum města nabízí kulturní zážitky. Je zde letní kino, muzeum mušlí ve františkánském klášteře a barokní kostel sv. Marka na starobylém náměstí. Nabídku doplňuje nepřeberné množství restaurací, kaváren, cukráren, barů a diskoték. Z Makarské je přímé spojení trajektem na ostrov Brač.
Vzdálenost z Prahy je 1 081 km, doba jízdy z Prahy cca 11,5 hodin. Transfer z letiště trvá asi 100 minut.

Tučepi
Vyhledávané turistické středisko, asi 5 km na jih od Makarské, která tomuto místu poskytuje živé společenské zázemí. Je to moderní rekreační středisko, rozložené malebně podél dlouhé i široké oblázkové pláže s průzračnou vodou lemované překrásnou promenádou. Hotely, apartmány i vily jsou zde zasazeny do zeleného porostu borovic, olivovníků a tamaryšků v okolí pláže. Výhodou je nesporně přírodnější prostředí a více klidu, než je tomu v kosmopolitní rušné Makarské.
Vzdálenost z Prahy je 1 086 km, doba jízdy z Prahy cca 11,5 hodin. Transfer z letiště trvá asi 110 minut.

Podgora
Městečko jižně od Makarské, pod nejvyšší horou pohoří Biokovo, Sv. Jure. Původní obec na horském úbočí sestoupila dolů k vodě a vytvořila krásné rekreační středisko v zálivu, tvořeném dlouhou pláží z bílých oblázků. Je to velice příjemné místo, jehož obyvatelé jsou hrdí na svou partyzánskou minulost – v r. 1942 zde vznikl partyzánský námořní oddíl, připomínaný pomníkem ve tvaru křídel racka, jenž se stal význačným orientačním bodem této části pobřeží. V posledních letech středisko láká stále více turistů a postupně přebírá úlohu hlavního letoviska v oblasti a odlehčuje tak přeplněné Makarské.
Vzdálenost z Prahy je 1 090 km, doba jízdy z Prahy cca 11,5 hodin. Transfer z letiště trvá asi 120 minut.

Drvenik
Přímořské městečko leží 24 km jihovýchodně od Makarské. Dělí se na 2 části - Donja Vala a Gornja Vala. Nad ním se klene pohoří Rilič, které chrání oblast před vnitrozemskými, klimatickými vlivy. Na sever od Drveniku je na návrší se zříceninami protiturecké věže ze 17. století a poblíž stojí kostel Sveti Juraj. Drvenik je přístaviště pro lodní linky na Hvar a Korčulu. Pláže v Drveniku jsou oblázkové, částečně stíněné borovicovým lesíkem a poskytují nádherný výhled na moře a poloostrov Pelješac.
Vzdálenost z Prahy je 1 105 km, doba jízdy cca 12 hodin. Transfer z letiště trvá asi 130 minut.

Gradac
Příjemné letovisko, ležící pod masivem pohoří Rilič, nedaleko ústí řeky Neretvy, je nejjižnějším bodem Makarské riviéry. Je to někdejší rybářská ves nice, která vznikla na místě římské osady Labineca. V obci jsou zachovány zbytky římských staveb a opevnění se strážní věží ze 17. století na obranu proti Turkům. Krásná oblázková pláž s mírným vstupem do moře Gornja Vala v jižní části obce, na kterou je krásný pohled od přístavu, je pokládána za jednu z nejpěknějších v Dalmácii. Hotely, pavilony a apartmány jsou vybudovány na severním okraji obce u další krásné oblázkové pláže. Oblíbeným cílem výletníků jsou nedaleká sladkovodní krasová Bačinská jezera s malebnou přírodní scenérií a hojností ryb. Výhodou tohoto střediska je jeho jižní poloha s nejvyšším počtem slunných dní a nejvyšší teplotou moře v celé oblasti Makarské riviéry.
Vzdálenost z Prahy je 1 120 km, doba jízdy z Prahy cca 12 hodin. Transfer z letiště trvá asi 190 minut.

Výlety

Dubrovník
Celodenní výlet autokarem
Výlet zahrnuje návštěvu historického města Dubrovníku, které je vedeno na seznamu světového dědictví UNESCO a patří z historického hlediska k jednomu z nejzajímavějších měst Evropy. Prohlídka města s odborným průvodce začíná na hlavní třídě Stradum. Navštívíte velkou a malou Onofriovu kašnu, Palác Sponza ze 16. století, dále pak na jižní straně náměstí Luža s Orlandovým sloupem a kostelem sv. Blažeje, Františkánský klášter a další pamětihodnosti. Po skončení prohlídky je individuální volno, které většina turistů využívá k prohlídce středověkých hradeb, které vedou kolem celého města. Určitě si nenechte ujít i posezení v některé ze stylových konob, které jsou rozmístěny v úzkých přilehlých uličkách a podávají se zde místní gastronomické speciality. Výlet je doprovázen česky mluvícím průvodcem.
Orientační cena: cca 320,- Kn

Korčula
Celodenní výlet autokarem a lodí
Při celodenním výletu navštívíte jeden z nejzajímavějších ostrovů v Jaderském moři. Prohlídku hlavního města s bohatou historií, které nese stejné jméno jako ostrov – tedy Korčula, budete absolvovat s místním průvodcem. Město Korčula je též nazýváno „Malým Dubrovníkem“ a patří k nejcennějším památkovým rezervacím Chorvatska. Historické centrum s pravidelně vybudovanými ulicemi obklopují mohutné středověké hradby. Dle místně dochovaných informací pochází z tohoto města legendární cestovatel Marco Polo, jehož údajný rodný dům můžete navštívit. Uvidíte zde i katedrálu sv. Marka, která je vyzdobena obrazem Zvěstování Panny Marie od Tintoretta. Dále je zde k vidění historická radnice, dóžecí palác a kostel sv. Marka. Výlet je doprovázen česky mluvícím průvodcem.
Orientační cena: 390,- Kn

Korčula, Mljet
Celodenní výlet autokarem a lodí Spojení prohlídky historické Korčuly (podrobný popis ve výletě Korčula) a prohlídkou národního parku Mljet – přírodní rezervace. Výlet je doprovázen česky mluvícím průvodcem.
Orientační cena: cca 600,- Kn

Rybí piknik
Celodenní výlet lodí
Toto je typický dalmatský výlet lodí, který je spojený především s koupáním, sluněním, hudbou, dobrou zábavou na lodi (ochutnávka místních nápojů) a tradičně dobrou kuchyní z produktů moře. Tento výlet Vám budou nabízet naši delegáti v jednotlivých střediscích. Výlet je doprovázen česky mluvícím průvodcem.
Orientační cena: cca 180,- Kn

Omiš a řeka Cetina
Celodenní výlet autobusem
Odjez do města Omiš - individuální prohlídka historické části města a místní tržnice. Projížďka po řece Cetina romantickým kaňonem dlouhým cca 7 km k Radvanovým Mlýnům. Tento kaňon se proslavil natáčením filmů o Vinnetouovi. Výlet je doprovázen česky mluvícím průvodcem.
Orientační cena: cca 300,- Kn
Jako samostatný výlet lze na řece Cetina u místního průvodce objednat rafting.

Medžugorje
Celodenní výlet autokarem
Cesta do tohoto poutního místa s mariánským kultem vede přes údolí řeky Neretvy, jejíž delta je přirovnávána k deltě řeky Nilu. Po překročení hranic do Bosny-Hercegoviny vede cesta do horské vesničky Medžugorje, které se od r. 1981 stalo jedním z nejznámějších poutních míst v Evropě a to na základě zjevení Panny Marie. Toto místo již navštívilo několik milionů poutníků z celého světa a modlí se zde. Během výletu se navštíví místní kostel a kopec zjevení. V místních obchodech lze zakoupit předměty s náboženskou tématikou. Výlet je doprovázen česky mluvícím průvodcem.
Orientační cena: cca 250,- Kn

Split, Trogir
Celodenní výlet autokarem
Během tohoto výletu navštívíte centra dvou historických měst. Split – nejkrásnější přístavní město Chorvatska je známe především Diokleciánovým palácem, který si dal vybudovat v roce 295 římský císař Dioklecián. Tento palác tvoří jádro města a je velmi zachovalý. Je zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO. V rámci prohlídky rozhodně stojí za návštěvu katedrála sv. Domnia, dále pak Peristyl - malé náměstíčko s kolonádami. Severně od Diokleciánova paláce je zlatá brána, za kterou stojí známá socha biskupa Grgura z Ninu. Pokud se dotknete jeho palce u nohy – splní se vám přání. Trogir je od r. 1997 zapsán do listiny světového kulturního dědictví UNESCO. Staré jádro je obklopeno zbytkem opevnění z 13. – 16. století, jehož součástí je obranná věž sv. Marka. Hlavní památkou je románská katedrála sv. Vavřince, dále pak soudní dvůr, městská hodinová věž, románský kostel sv. Barbory, Knížecí palác a další pamětihodnosti. Výlet je doprovázen česky mluvícím průvodcem.
Orientační cena: cca 280,- Kn

Vodopády Krka
Celodenní výlet autokarem
Hlavní náplní tohoto výletu je návštěva národního parku Krka. Jedná se o přírodní ráj vodopádů a soutěsek. Tento přírodní úkaz je stejně zajímavý jako Plitvická jezera. Navíc zde bývá většinou méně turistů, takže pobyt v tomto parku je velice příjemný. Cestou k vodopádům Krka budou realizovány krátké zastávky v historicky zajímavých městech Primošten, Šibenik a Trogir. Výlet je doprovázen česky mluvícím průvodcem.
Orientační cena: cca 300,- Kn

Výlet na dalmatský statek
V průběhu tohoto výletu, který se koná v odpoledních hodinách, navštívíte starobylý dalmatský statek v okolí Primoštěnu. Zemědělská usedlost, která připomíná skanzen, je dokladem toho, jak zde lidé žili a pracovali v první polovině minulého století. Uvidíte pokoje vybavené původním nábytkem a některé nástroje, které sloužily při zpracování hospodářských plodin. Na závěr prohlídky je malé občerstvení s ochutnávkou místních nápojů a plodin (rakie, ořechovice, fíky atd.).
Orientační cena: cca 85,- Kn

Pozn.: Výlety nelze platit v € ani v Kč