Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Chorvatsko

Istrie

Top last minute

 • 9.3.
  Hotel THREE CORNERS HAPPY LIFE
   16 390 Kč
  -12%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  14 490 Kč
 • 16.3.
  Hotel SAN MARCO
  +
   23 690 Kč
  -41%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  13 990 Kč
 • 23.3.
  Hotel CITYMAX AL BARSHA
   27 990 Kč
  -25%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  20 990 Kč
 • 30.3.
  Hotel LOU LOU A BEACH RESORT
  +
   28 690 Kč
  -23%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  21 990 Kč
 • 6.4.
  Hotel AVARI DUBAI
   26 990 Kč
  -17%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  22 490 Kč
 • 13.4.
  Hotel UMM AL QUWAIN
   41 690 Kč
  -18%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  33 990 Kč
 • 14.4.
  Paříž - víkendy
   11 990 Kč
  -4%
  Francie
  4 dní
  Letecky
  snídaně
  od  11 490 Kč
 • 20.4.
  Hotel DOUBLE TREE BY HILTON RESORT & SPA MARJAN ISLAND
   37 990 Kč
  -18%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  30 990 Kč
 • 3.5.
  Řím - Neapol - Capri - Ischia (autobusem)
   6 990 Kč
  -5%
  Itálie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 666 Kč
 • 4.5.
  Paříž od A po Z
   6 990 Kč
  -4%
  Francie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 690 Kč
 • 10.5.
  Řím - Neapol - Capri - Ischia (letecky)
   15 990 Kč
  -4%
  Itálie
  6 dní
  Letecky
  snídaně
  od  15 290 Kč
 • 11.5.
  Prodloužený víkend v Římě
   12 990 Kč
  -5%
  Itálie
  4 dní
  Letecky
  snídaně
  od  12 390 Kč
 • 29.5.
  Severoitalské perly
   16 490 Kč
  -4%
  Itálie
  6 dní
  Letecky
  polopenze
  od  15 790 Kč
 • 3.6.
  Bretaň a Normandie - perly Francie (letecky)
   16 990 Kč
  -6%
  Francie
  6 dní
  Letecky
  snídaně
  od  15 990 Kč
 • 7.6.
  Řím - Florencie
   17 990 Kč
  -6%
  Itálie
  5 dní
  Letecky
  snídaně
  od  16 990 Kč

Nejoblíbenější zájezdy na Istrii

Apartmány AMARIN
Apartmány AMARIN
od 5 067 Kč
Hotel DELFIN
Hotel DELFIN
od 7 511 Kč
Hotel LAGUNA ISTRA
Hotel LAGUNA ISTRA
od 9 015 Kč
Hotel SOL SIPAR
Hotel SOL SIPAR
od 9 109 Kč
Village SOL GARDEN ISTRA
Village SOL GARDEN ISTRA
od 13 151 Kč
Všechny zájezdy na Istrii

Popis destinace

Istrie je rozsáhlý trojúhelníkový poloostrov v severní části Jaderského moře, ze severu ohraničený Terstským zálivem, na západě Jaderský mořem a na východě Kvarnerským zálivem. Pobřeží, zvláště na západě, je převážně nízké a bohatě členěné četnými zátokami. Památky a architektura mnohých míst sahají hluboko do historie. Mezi Porečí a nejjižnějším mysem poloostrova jsou malé skupiny ostrůvků, z nichž nejznámější jsou Brijuni, které nás uchvátí svou přírodní krásou, pro kterou byly vyhlášeny národním parkem. Hluboký modrý záliv na východě poloostrova skrývá množství ostrovů s oblázkovými plážemi, zelenými porosty borovic, dobře vybavený mi hotely i milými lidmi. Oblast hraničí na východě s významným přístavem severního Chorvatska – Rijekou. Doslova před branami aglomerace Rijeky pod svahy pohoří Učka najdeme mondénní středisko Opatija s tradicí lázeňské aktivity sahající až do 19. století. Tomu odpovídá i kolorit klasických hotelů a sanatorií těchto klimatických lázní, připomínající naše Karlovy Vary.

Dopravní informace
- Vzdálenost od Prahy: 850 - 950 km
- Doba jízdy busem z Prahy: 15 - 20 hod.


Tipy pro správnou volbu

- nejblíže k chorvatskému moři
- bohatá nabídka výletů
- kvalitní hotely i služby
- živější oblast s nočním životem

Čedok PLUS

- česky hovořící delegát v cíli zájezdu
- výhodná cena cestovního pojištění
- autokarem z českých a moravských měst
- svozy do centrálních odjezdových míst bez příplatku

Střediska

Umag
Na úzkém výběžku západního pobřeží Istrie leží městečko Umag, v jehož domech se uchovaly četné stopy gotických, románských a barokních stavebních prvků. Jižní strana výběžku tvoří mělkou zátoku, na jejíž zalesněné straně je turistická část s hotely, kempy, apartmány, restauracemi, zábavními a sportovními centry. Širší rekreační oblast tvoří Umažská riviéra začínající na severu od ústí řeky Dragonje a zahrnující několika kilometrovou oblast přilehlých zátok. Patří sem moderní turistické středisko Punta, které navazuje bezprostředně na městečko Umag, dále blízká střediska Stella Maris a Katoro. Poněkud vzdálenější jsou střediska Savudrija a Kanegra, odkud je vidět slovinské a italské pobřeží a někdy i zasněžené vrcholky Alp. Tato severozápadní část Istrie je zároveň pro naše turisty nejlépe dosažitelná.

Novigrad
Malé městečko se nachází asi 13 km jižně od Umagu na zalesněném poloostrově. Má výrazně středověký ráz svými malebnými úzkými uličkami, pobřežní promenádou a bohatými historickými památkami z do by Benátské republiky. Pro turisty se zde pořádají četné kulturní akce, dále jsou tu nepřeberné možnosti sportovního vyžití – jachtařský přístav, tenisové kurty, vodní lyžování, vyjížďky na koních a podobně. Ke koupání se využívají dvě velké zátoky severně i jižně od městečka.

Poreč
Nejnavštěvovanější místo Istrie leží asi 16 km jižně od Novigradu. Dodnes jsou zde patrné zbytky stavební činnosti Římanů, mezi benátské paláce se mísí středověké věže. Románská bazilika sv. Eufrazia ze 6. století je mistrovským dílem umění byzantské mozaiky. Turisté mohou během svého pobytu v Poreči využít bohaté nabídky hotelových zařízení podél členitého zeleného pobřeží. Střediska jsou umístěna v malých zálivech s příjemnými plážemi, obklopenými borovicemi.

Vrsar
Oblíbené, turisty vyhledávané letovisko, leží na Istrijském poloostrově v ústí známého Limského fjordu a kromě kraje porostlého lesíky a osázeného vinicemi nabízí i příjemný odpočinek u moře s možnostmi zábavy a posezení v kavárnách, cukrárnách a restauracích, vyhlášených místními specialitami. Na Vrsar téměř navazuje další městečko Funtana s malým samostatným centrem.

Rovinj
Malebné městečko, jehož historické jádro je kulturní památkou, bylo vystavěno původně na ostrůvku, který byl až v 18. století spojen s pevninou. Četné ostrůvky a chráněné zátoky s průzračným mořem lákají potápěče a milovníky všech vodních sportů, na své si přijdou i vyznavači kulturního vyžití a noční ho života. Za návštěvu stojí blízký Limský fjord - čarokrásné dílo přírody, vyznavači turistiky jistě navštíví jednu z nejbohatších zelených oáz Jadranu, Zlatý mys, který byl vyhlášen přírodním parkem. Na dohled od městečka Rovinj leží půvabný ostrůvek Crveni otok, který je oázou klidu a zeleně. Cesta trajektem trvá asi 15 minut. Na ostrůvku je zakázáno používat dopravní prostředky. Na sousedním ostrůvku se nachází nudistická pláž, zájemci se sem mohou dostat po úzké hrázi, kterou jsou ostrůvky spojeny.

Pula
Krásná poloha, příjemné podnebí a četné umělecké a historické památky, to vše je spojeno se jménem Pula. Už v legendě o Argonautech je zmínka o tomto místě. V době římské nadvlády nad Istrií měla Pula význačné postavení, po němž zůstalo množství stavebních památek. Elipsovitá aréna z doby císaře Augusta zavede diváky dva tisíce let zpět a dodá zvláštní atmosféru koncertům, které se zde po celou sezónu konají. Historie se zde snoubí s moderními turistickými středisky, s hotely a apartmány, s kilometry příjemných pláží, lemovaných mediteránskou přírodou s průzračně čistým mořem. K výletům lákají ostrovy Brijuni, dříve vyhrazené výhradně pro rekreaci hlavy státu, dnes jeden z nejkrásnějších národních parků Chorvatska s panenskou přírodou. Nedaleké starobylé město Vodnjan láká svou středověkou architekturou a unikátní sbírkou relikvií křesťanských svatých. Doporučujeme návštěvu.

Medulin
Přímořské středisko situované na členitém poloostrově s řadou zátok a zálivů asi 10 km jižně od Puly. Středisko i hotely jsou rozptýleny v přírodním terénu porostlém řídkými převážně jehličnatými lesy. Poloostrov má plochý charakter bez pahorků, slunné mikroklima a čistou klidnou vodu v moři.

Opatija a okolí
Klasické lázně před branami Rijeky vybudované v secesním stylu na konci 19. století lákají svým čilým lázeňským životem již 130 let. Opatija, která mnohým návštěvníkům z Čech připomíná Karlovy Vary přenesené na břeh moře, leží v závětří horského masívu Učka s nejvyšší horou Vojak (1 396 m), který působí jako klimatický předěl a zajišťuje mimořádně příznivé mírné klima i v zimních měsících. Celý rok se pořádají koncerty, folklórní představení, sportovní utkání i kongresy. Nádech bohatství a přepychu dotvářejí nostalgické budovy typické pro druhou polovinu 19. století a kolonádní charakter promenád. Středisko splňuje představy klientů, kteří hledají kulturní zázemí s možností dovolené v upraveném prostředí přírodních parků s množstvím vegetace, kterým dominuje botanická zahrada s exotickými dřevinami a květenou. K procházkám láká asi 12 km dlouhá promenáda Františka Josefa I. vedoucí podél moře do městečka Moščenicka Draga. Malé pláže přímo pod promenádou tvoří betonová plata nebo plochy mezi skalisky. Dno je písčité nebo jej tvoří oblázky a kameny. Pěkné oblázkové pláže klasického typu se zázemím jsou ve střediscích Ičiči, Medveja a Moščenicka Draga, kam lze dojet městským autobusem. Středisko Ičiči s pěkným jachetním přístavem je vzdáleno pouhé 2 km od Opatije, má pěknou obláz kovou pláž i skalnaté vstupy do vody podél promenády. Lovran s klasickými vilami a hotely je klidným místem vhodným pro odpočinek a relaxaci, spojení s Opatijí přímořskou promenádou. Překrásné dlouhé oblázkové pláže jsou ve středisku Medveja a Moščenicka Draga, které bývá nazýváno perlou Opatijské riviéry a velice se podobá oblíbenému středisku Baška na ostrově Krku.

Rabac
Jedno z nejoblíbenějších letovisek na Istrii, rozkládající se pod starobylým městem Labin, Vás přivítá již při příjezdu úchvatným výhledem na zátočiny, u kterých vyrostlo. Křišťálově čisté průzračné moře azurové barvy omývá překrásné pláže oblázkového typu oceněné čtyřmi modrými vlajkami (používá se pro označení těch nejkvalitnějších pláží – v celém Chorvatsku se jich nachází asi 50). Rabac nabízí celou řadu ubytovacích zařízení takřka všech kategorií, ale i pestrou nabídku výletů za přírodou i poznáním. Místní pláže s upravenou promenádou se právem pyšní skvělou pověstí nejen v Chorvatku a pokud dáváte přednost aktivnímu odpočinku, jsou Vám k dispozici místní animátorské týmy, četné tenisové kurty i bohatá nabídka vodních sportů. V mětečku samotném naleznete jak řadu výborných restaurací, tak nespočet cukráren s nabídkou mnoha druhů zmrzliny, prodejce suvenýrů. Milovníky historie pak jistě potěší sousední městečko Labin, pyšnící se středověkým centrem, městským muzeem s archeologickými sbírkami, ale také pravidelnými trhy, sochařským sympoziem a pestrou škálou obchůdků a supermarketů.

Výlety

Chorvatsko - Istrie (Umag, Novigrad, Poreč)
Vzhledem k aktuálním změnám cen lze výlety objednat na místě u našeho místního delegáta.

Postojna - Lipica
Celodenní výlet autokarem do jednoho z největších jeskynních komplexů v Evropě doplněný o návštěvu slavného chovu lipicánů ušlechtilých koní s proslulou jezdeckou drezúrou. Oběd.
Orientační cena: 1 900,- Kč dospělý, 900,- Kč dítě

Chorvatsko - Istrie (Umag, Rovinj)
Benátky
Celodenní výlet do města na laguně. Autokarem do přístavu a dále klimatizovanou rychlolodí katamaranem do Benátek. Prohlídka nám. Sv. Marka a sklárny v Muranu.
Orientační cena: 2 000,- Kč dospělý, 1 000,- Kč dítě

Velký Brijun
Celodenní výlet autokarem a lodí na překrásné souostroví situované v blízkosti istrijského poloostrova. Prohlídka unikátní přírodní rezervace (safari) a římských vykopávek. Oběd.
Orien tač ní ce na: 1 400,- Kč do spě lý, 700,- Kč dí tě

Fish picnic (z Umagu, Novigradu a Poreče)
Celodenní výlet lodí podél istrijského pobřeží. Projížďka překrásným Limským fjordem (známým z dobrodružných filmů), zastávka v malebném městečku Rovinj. Oběd na lodi včetně nápojů.
Orientační cena: 800,- Kč

Chorvatsko - Crikvenica
Ostrov Krk
Celodenní výlet s návštěvou nejzajímavějších míst a koupáním.
Orientační cena: 1 200,- Kč dospělý, 600,- Kč dítě

Plitvická jezera
Celodenní výlet autokarem zahrnuje dopravu, pojištění a vstupné. Prohlédnete si unikátní soustavu 16 jezer s průzračnou vodou navzájem propojených kaskádami a vodopády, projedete se lodí po největším z jezer a svezete se i elektrickým busem. Národní park Plitvická jezera je zařazen na listinu UNESCO.
Orientační cena: 2 400,- Kč (z různých míst se cena může lišit) Děti do 10 let: 1 200,- Kč

Chorvatsko - Istrie (Rabac)
Panorama Rabca
Dvouhodinová projížďka podél pobřeží s pohledy na krásy pobřeží.
Orientační cena: 600,- Kč dospělý, 300,- Kč dítě

Pula
Celodenní výlet do Puly s individuální prohlídkou města a obědem.
Orientační cena: 800,- Kč dospělý, 400,- Kč dítě

Opatija
Celodenní výlet do Opatije s individuální prohlídkou města a obědem.
Orientační cena: 800,- Kč dospělý, 400,- Kč dítě

Benátky
Celodenní výlet do města na laguně. Autokarem do přístavu a dále rychlolodí katamaranem do Benátek.
Orientační cena: 2 000,- Kč dospělý, 1 000,- Kč dítě

Ostrov Cres
Celodenní výlet na ostrov Cres s rybím piknikem, koupáním na nejkrásnějších plážích, procházkou po starém městě Cresu a obědem.
Orientační cena: 1.000,- Kč dospělý, 600,- Kč dítě

Chorvatsko - Istrie (Pula, Medulin)
Velký Brijun
Polodenní výlet autokarem a lodí na překrásné souostroví situované v blízkosti istrijského poloostrova. Prohlídka unikátní přírodní rezervace (safari) a římských vykopávek. Oběd.
Orientační cena: 1.400,- Kč dospělý, 700,- Kč dítě

Malý Bri jun
Celodenní výlet autokarem a lodí na překrásný ostrov situovaný v blízkosti istrijského poloostrova s nejlepší pláži v oblasti Istrie. Oběd.
Orientační cena: 800,- Kč dospělý, 400,- Kč dítě

Postojna - Lipica
Celodenní výlet autokarem do jednoho z největších jeskynních komplexů v Evropě doplněný o návštěvu slavného chovu lipicánů, ušlechtilých koní s proslulou jezdeckou drezúrou. Oběd.
Orientační cena: 1.900,- Kč dospělý, 900,- Kč dítě