Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

chalupa Horní Dubenky

Destinace
Česká republika, Českomoravská vrchovina
Doprava
Strava
bez stravování
Ubytování
3+1 chata
Českomoravská vrchovina. V obci Horní Dubenky, v řadové zástavbě.
  • Cykloturistika
  • Možnost pobytu se psem
4997
Týdenní pobyt
Cena do 4 osob (3+1)
3+1 chata
termín Na zájezd
06.05.- 03.06. 16.09.- 24.09. 3200
03.06.- 16.09. 4200

Středisko

Horní Dubenky

Poloha

Českomoravská vrchovina. V obci Horní Dubenky, v řadové zástavbě.

Vybavení

Kamna na ušlechtilá paliva (ústřední topení), sprcha, WC v chalupě, kuchyňský kout s vybavením, televizor, rádio, chladnička. K dispozici je jedna místnost se soc. zařízením (typu studio), el.sporák, mikrovlnná trouba, stolní tenis, zahradní gril. Majitel pronajímá část domu se samostatným vchodem, v místě nebydlí, druhou část obývá nepravidelně.

Sport a zábava

Koupání - Janštýn cca 2 km

Ubytování

Max 4 osoby (3 pevná lůžka + 1 přistýlka (= rozkládací gauč)

Informace

Parkování u objektu nebo v garáži. Pošta Horní Dubenky. Železniční stanice Jihlávka cca 2 km. Autobusová zastávka Horní Dubenky cca 200 m. Prodejna potravin cca 200m , restaurace cca 300m Horní Dubenky.

Upozornění

květen - na vyžádání

Popis destinace

Region je jednou z ekologicky nejzachovalejších oblastí, a proto je nazývám zeleným srdcem České republiky. Tradičním rájem běžkařů jsou Žďárské vrchy.

Střediska

Snow park Harusův kopec (741 m n. m.)
Vyznavačům zimních sportů není třeba ani představovat nejvýznamnější lyžařské středisko Vysočiny Nové Město na Moravě, kde se od roku 1934 každoročně pořádá známý závod Zlatá lyže, součást Světového poháru v běhu na lyžích. Pokud se v areálu nekonají závody a tréninky, jsou závodní trasy otevřeny i pro veřejnost. Vedle závodních tratí jsou v severním okolí města udržovány i turistické lyžařské tratě. Sjezdové trasy jsou vhodné pro rodiny s dětmi a méně náročné lyžaře. Ski Snow park leží na východním svahu Harusova kopce, cca 500 m od hotelu SKI, v nadmořské výšce 741 m, kapacita vleku 1 400 os/hod., převýšení 110 m, délka sjezdovky 550 m, lanová dvousedačková dráha 490 m, lanový elektrický přepravní vlek 30 m, umělý sníh, po celou sezónu zasněžování, osvětlení pro večerní lyžování, úprava svahu rolbou, lyžařská a snowboardová škola, dětský vlek, půjčovna a servis lyží, občerstvení, soc. zařízení, parkoviště u dolní stanice.
Svratka - Ski areál Svratka (742 m n. m.)
Známé zimní středisko, upravené trasy v okolních lesích nabízejí řadu příležitostí k lyžařským výletům včetně vyjetých tras přímo od hotelů. Vlek Svratka je vhodný pro děti, začátečníky i středně náročné lyžaře. Ski areál leží na okraji města, u hotelu Svratka, délka vleku 400 m, celková délka sjezdovky 1,4 km, kapacita vleku 400 os/hod., převýšení 82 m, dětský vlek 130 m, zasněžování technickým sněhem, úprava svahu rolbou, osvětlení pro večerní lyžování, lyžařská a snowboardová škola, půjčovna lyží a snowboardů, občerstvení, parkoviště.
Olešnice na Moravě - Ski areál Olešnice
Třetím sportovním areálem, který se nachází v jednom z nejkrásnějších koutů Vysočiny u městečka Olešnice na Moravě, je Ski areál Olešnice. Areál nabízí adrenalinové sportovní vyžití pro děti i dospělé. Délka sjezdovky 500 m s převýšením 100 m, od prosince do března zasněžovaná sněhovými děly, úprava svahu rolbou, osvětlení pro večerní lyžování, lyžařská a snowboardová škola pro děti i dospělé s kvalifikovanými instruktory, půjčovna a servis lyží.

Poloha hotelu na mapě