phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Často kladené otázky>

Spojené arabské emiráty


Co vše potřebujeme k cestě do SAE?

Pro cestu do Spojených arabských emirátů potřebujete potvrzení o negativním PCR testu na Covid-19, ne starší než 72 hodin před odletem. Potvrzení musí být v tištěné podobě, s razítkem a v anglickém jazyce. Na děti mladší 12 let se povinnost testování nevztahuje.

Pro cestu do Spojených arabských emirátů je nutné si stáhnou aplikaci DXB Smart App a mít ji aktivní po celou dobu pobytu.

Některé letecké společnosti mohou požadovat při vstupu na palubu letadla potvrzení o negativní testu na Covid-19. Letecká společnost Smartwings požaduje předložit při odbavení vytištěné písemné potvrzení o negativním PCR testu na Covid-19, ne starší 72 hodin nebo potvrzení o antigenním testu, ne starší než 24 hodin. Na děti mladší 5 let se povinnost testování nevztahuje.

Pro vstup do emirátu Abú Dhabí je povinná 10-denní karanténa.


Platí testování po příletu do SAE?

Ano, po příletu do SAE je potřeba podstoupit druhý PCR test, tento test je zcela ZDARMA.Jaká platí nařízení pro návrat do ČR?

Od 5.4.2021 platí pro české občany nařízení MZV, na jehož základě je třeba před návratem do ČR vyplnit příjezdový formulář a dále před odletem do ČR absolvovat PCR test (max 72 hod. starý) nebo antigenní test na COVID-19 (max 24 hod. starý). Toto nařízení se netýká dětí mladších 5 let.


Kde se v SAE mohu nechat otestovat?

Testování v SAE probíhá v certifikovaných laboratořích, testy lze objednat na recepci hotelu.


Kolik stojí testy v SAE?

Cena PCR testu se pohybuje v rozmezí 70-120 USD.
Výsledky testů jsou k dispozici do 24 hodin.

Klienti cestující s leteckou společností Emirates mají možnost levnějších PCR testů, jejichž výsledky obdržíte do 48 hodin před odletem.

Turisté ubytovaní v hotelu v emirátu Ras Al Khaimah mohou podstoupit PCR test na Covid-19 zcela zdarma. Výsledky testu jsou k dispozici do 24 hodin.Co se stane, když budu mít test před odjezdem pozitivní?

Pokud onemocníte v destinaci nemocí Covid-19, pak je nutno zde zůstat po dobu nezbytně v karanténě. Karanténa se obvykle vztahuje na všechny osoby ubytované na pokoji s nemocným. V závislosti na typu cestovního pojištění, je většinou karanténní pobyt hrazen pojišťovnou.Platí v SAE nějaká omezení?

Ve Spojených arabských emirátech jsou velmi pečlivě dodržována veškerá hygienická bezpečnostní opatření, např. dodržování min.2m odstupu, používání dezinfekčních prostředků, zvýšená hygienická opatření v hotelech, restauracích a všech veřejných prostorech, preference bezkontaktních plateb, omezení kapacit, povinnost nosit roušky atd.

Na letišti a během letu platí zvýšená bezpečnostní hygienická opatření, všichni cestující mají povinnost dodržovat bezpečnou vzdálenost a používat vlastní ochranné pomůcky (respirátor min. FFP2, dezinfekční prostředky).

Během všech transferů v destinaci i při jízdě taxi platí povinnost nosit roušku nebo respirátor FFP2.

V destinaci, jak na veřejnosti, tak v prostorách hotelu platí povinnost nosit roušku, s vyjímkou na plážích, zde žádná omezení nejsou.


Jsou otevřeny obchody a restaurace?

Všechny obchody, bary, restaurace v SAE jsou otevřeny pro veřejnost. Wellnes a bazény mohou mít omezený provoz.


Mohu jít do muzea?

Muzea a památky jsou přístupné veřejnosti.


Jaká platí opatření během výletů?

Všechny fakultativní výlety v destinaci jsou organizovány s omezeným počtem turistů. Během fakultativních výletů je třeba dodržovat zvýšená hygienická opatření, nosit roušky a používat dezinfekční prostředky na ruce.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter