phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Často kladené otázky>

Maledivy


Co vše potřebujeme k cestě na Maledivy?

Pro cestu na Maledivy potřebujete potvrzení o negativním PCR testu na Covid-19, ne starší než 72 hodin před odletem. Potvrzení musí být v tištěné podobě, s razítkem a v anglickém jazyce. Po příletu do destinace je měřena teplota.

Max. 24 hodin před příletem na Maledivy a před odletem z Malediv je nutno vyplnit elektronický zdravotní formulář Traveller Health Certificate. Do formuláře je nutné nahrát negativní výsledek PCR testu a fotografii.

Je nutno respektovat opatření vydaná jednotlivými leteckými společnostmi. Některé letecké společnosti vyžadují při vstupu na palubu letadla potvrzení o negativní testu na Covid-19 a vyplněné formuláře. Bližší informace týkající se Vašeho letu a on-line formuláře obdržíte od našich prodejců.Jaká platí nařízení pro návrat do ČR?

Od 5.4.2021 platí pro české občany nařízení MZV, na jehož základě je třeba před návratem do ČR vyplnit příjezdový formulář a dále před odletem do ČR absolvovat PCR test (max 72 hod. starý) nebo antigenní test na COVID-19 (max 24 hod. starý). Toto nařízení se netýká dětí mladších 5 let.


Kde se na Maledivách mohu nechat otestovat?

Vaše testování provede mobilní certifikovaný odběrový tým přímo ve Vašem hotelu.


Kolik stojí testy na Maledivách?

Cena PCR testu se pohybuje od 100 USD.Co se stane, když budu mít test před odjezdem pozitivní?

Pokud onemocníte v destinaci nemocí Covid-19, pak je nutno zde zůstat po dobu nezbytně v karanténě. Karanténa se vztahuje na všechny osoby ubytované na pokoji s nemocným. V závislosti na typu cestovního pojištění, je většinou karanténní pobyt hrazen pojišťovnou.Platí na Maledivách nějaká omezení?

Na Maledivách jsou velmi pečlivě dodržována veškerá hygienická bezpečnostní opatření, např. dodržování min.2m odstupu, používání dezinfekčních prostředků, zvýšená hygienická opatření v hotelech, restauracích a všech veřejných prostorech, preference bezkontaktních plateb, omezení kapacit, povinnost nosit roušky atd.

Na letišti a během letu platí zvýšená bezpečnostní hygienická opatření, všichni cestující mají povinnost dodržovat bezpečnou vzdálenost a používat vlastní ochranné pomůcky (respirátor min. FFP2, dezinfekční prostředky).

Během všech transferů v destinaci platí povinnost nosit roušku nebo respirátor FFP2.

O případných změnách aktuálně platných opatření Vás budeme informovat před Vaším odletem.


Jsou otevřeny obchody a restaurace?

Bary, restaurace jsou otevřeny pro veřejnost. Wellnes a bazény mohou mít omezený provoz.


Jaká platí opatření během výletů?

Fakultativní výlety v destinaci jsou organizovány s omezeným počtem turistů. Během fakultativních výletů je třeba dodržovat zvýšená hygienická opatření, nosit roušky a používat dezinfekční prostředky na ruce.
Výlety na okolní obydlené ostrovy se nekonají.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter