phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Často kladené otázky>

Madeira


Co vše potřebujeme k cestě na Madeiru?

Pro cestu na Madeiru potřebujete potvrzení o negativním PCR testu na Covid-19, ne starší než 72 hodin před odletem (typ testu je nutno ověřit před odletem u našich prodejců nebo na www.mzcr.cz). Potvrzení musí být v tištěné podobě, s razítkem a v anglickém jazyce. Testy je také možno ZDARMA podstoupit po příletu přímo na letišti na Madeiře.

Na děti mladší 12 let (do 11,99 věku) se povinnost testování nevztahuje. Očkované osoby a osoby s lékařským potvrzením v AJ o prodělaném onemocnění Covid-19 v posledních 90 dnech, nepotřebují pro vstup na Madeiru žádné testování (potvrzení musí obsahovat konkrétní náležitosti; u očkování je potřeba uplynutí požadované doby od podání vakcíny, kdy dochází k tvorbě protilátek - u každé vakcíny jiná doba a je nutno ověřit).

Každý cestující musí 48-12 hodin před odletem vyplnit formulář Regional Health Authority´s form, formulář naleznete na webové stránce www.madeirasafe.com. QR kód, kterým se prokážete po příletu na Madeiru se generuje ihned po vyplnění formuláře. Formulář je možno vyplnit i v papírové podobě po příletu na Madeiru.

Některé letecké společnosti mohou požadovat při vstupu na palubu letadla potvrzení o negativní testu na Covid-19. Letecká společnost Smartwings požaduje předložit při odbavení vytištěné písemné potvrzení o negativním PCR testu na Covid-19, ne starší 72 hodin nebo potvrzení o antigenním testu, ne starší než 24 hodin. Na děti mladší 5 let se povinnost testování nevztahuje (děti ve věku 5-11,99 let se musí letecké společnosti prokázat negativním testem ačkoliv pro vstup na Madeiru test nepotřebují).Jaká platí nařízení pro návrat do ČR?

Od 5.2.2021 platí pro české občany nařízení MZV, na jehož základě je třeba před návratem do ČR vyplnit příjezdový formulář a dále před odletem do ČR absolvovat test na Covid-19. Od 12.4. 2021 se od cestujících z Madeiry vyžaduje antigenní test (ne starší 24 hodin). Zda-li je nutné pro návrat podstoupit PCR nebo antigenní test se řídí aktuálním zařazením destinace do tzv. semaforu a informaci dohledáte na stránkách MZV, případně u našich prodejců. Toto nařízení se netýká dětí mladších 5 let. Cestující, kteří mají potvrzení o prodělaném onemocnění Covid-19 v posledních 90 dnech nemusí již žádné testování k návratu do ČR podstoupit.


Kde se na Madeiře mohu nechat otestovat?

Naše delegátka v destinaci Vás objedná na testování, ve Funchalu je několik certifikovaných odběrných míst.


Kolik stojí testy na Madeiře?

Cena PCR testu se pohybuje v rozmezí 90-125 EUR.
Cena antigenního testu se pohybuje v rozmezí 20-40 EUR.
Výsledky testů jsou k dispozici do 24 hodin (v případě PCR testu) a do několika desítek minut (v případě antigenního testu).Co se stane, když budu mít test před odjezdem pozitivní?

Pokud onemocníte v destinaci nemocí Covid-19, pak je nutno zde zůstat po dobu 14 dnů v karanténě, ve státem určeném hotelu. Karanténa se vztahuje pouze na nemocného, klienti s negativním testem mohou opustit zemi. V závislosti na typu cestovního pojištění, je většinou karanténní pobyt hrazen pojišťovnou.Platí na Madeiře nějaká omezení?

Na Madeiře jsou velmi pečlivě dodržována veškerá hygienická bezpečnostní opatření, např. dodržování min.2m odstupu, používání dezinfekčních prostředků, zvýšená hygienická opatření v hotelech, restauracích a všech veřejných prostorech, preference bezkontaktních plateb, omezení kapacit, povinnost nosit roušky na veřejných místech atd.

Na letišti a během letu platí zvýšená bezpečnostní hygienická opatření, všichni cestující mají povinnost dodržovat bezpečnou vzdálenost a používat vlastní ochranné pomůcky (respirátor min. FFP2, dezinfekční prostředky).

Během všech transferů v destinaci i při jízdě taxi platí povinnost nosit roušku nebo respirátor FFP2.

O případných změnách aktuálně platných opatření Vás budou informovat naši delegáti v destinaci.


Jsou otevřeny obchody a restaurace?

Všechny obchody, bary, restaurace na Madeiře jsou otevřeny pro veřejnost. Wellnes a bazény mohou mít omezený provoz.


Mohu jít do muzea?

Muzea a památky jsou přístupny veřejnosti.


Jaká platí opatření během výletů?

Všechny fakultativní výlety v destinaci jsou organizovány s omezeným počtem turistů. Během fakultativních výletů je třeba dodržovat zvýšená hygienická opatření, nosit roušky a používat dezinfekční prostředky na ruce.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter