phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Často kladené otázky>

Kanárské ostrovy


Co vše potřebujeme k cestě na Kanárské ostrovy?

Pro cestu na Kanárské ostrovy potřebujete potvrzení o negativním certifikovaném PCR testu na Covid-19. Test nesmí být starší než 72 hodin před odletem, platí pro všechny cestující, může být v tištěné nebo elektronické podobě a v anglickém jazyce, kontrola probíhá na letišti a při ubytování na recepci hotelu.

Všichni cestující směřující do Španělska musí také nejdříve 48 hodin před odletem vyplnit registrační formulář dostupný na www.spth.gob.es nebo v aplikaci SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH. Zaregistrovaný cestující obdrží QR kód, kterým se v elektronické nebo tištěné podobě po příletu prokáže. Veškeré údaje potřebné k vyplnění dotazníku obdržíte spolu s pokyny k odletu.
FORMULÁŘ A QR KÓD MUSÍ MÍT VŠICHNI CESTUJÍCÍ (např. tedy CELÁ RODINA, VČETNĚ DĚTÍ).

Podrobné informace ohledně podmínek pro vstup na Kanárské ostrovy obdržíte v pokynech k odletu.

Některé letecké společnosti mohou požadovat při vstupu na palubu letadla potvrzení o negativní testu na Covid-19. Letecká společnost Smartwings požaduje předložit při odbavení vytištěné písemné potvrzení o negativním PCR testu na Covid-19, ne starší než 72 hodin.Jaká platí nařízení pro návrat do ČR?

Od 5.2.2021 platí pro české občany nařízení MZV, na jehož základě je třeba před návratem do ČR vyplnit příjezdový formulář dostupný na https://plf.uzis.cz/ a dále nejdříve 24 hodin před odletem do ČR absolvovat antigenní test na Covid-19. Toto nařízení se netýká dětí mladších 5 let. Osoby, které během posledních 90 dnů prodělali Covid-19 nemusí mít antigenní test před návratem z destinace, stačí jim od lékaře potvrzený certifikát o prodělání nemoci.


Kde se na Kanárských ostrovech mohu nechat otestovat?

Naše delegátka v destinaci Vás objedná na testování, buď v certifikovaném odběrném místě nebo přímo do vybraných hotelů přijede odběrový tým.


Kolik stojí testy na Kanárských ostrovech?

Cena antigenního testu se pohybuje v rozmezí 35-45 EUR.Co se stane, když budu mít test před odjezdem pozitivní?

Pokud onemocníte v destinaci nemocí Covid-19, pak je nutno zde zůstat po nezbytně dlouhou dobu v karanténě v části hotelu k tomu vyhrazené. Karanténa se vztahuje pouze na nemocného, klienti s negativním testem mohou opustit zemi. V závislosti na typu cestovního pojištění, je většinou karanténní pobyt hrazen pojišťovnou.Platí na Kanárských ostrovech nějaká omezení?

Na Kanárských ostrovech jsou velmi pečlivě dodržována veškerá hygienická bezpečnostní opatření, např. dodržování min.2m odstupu, používání dezinfekčních prostředků, zvýšená hygienická opatření v hotelech, restauracích a všech veřejných prostorech, preference bezkontaktních plateb, omezení kapacit, povinnost nosit roušky na veřejných místech atd.

Na letišti a během letu platí zvýšená bezpečnostní hygienická opatření, všichni cestující mají povinnost dodržovat bezpečnou vzdálenost a používat vlastní ochranné pomůcky (respirátor min. FFP2, dezinfekční prostředky).

Během všech transferů v destinaci i při jízdě taxi platí povinnost nosit roušku nebo respirátor FFP2.

O případných změnách aktuálně platných opatření Vás budou informovat naši delegáti v destinaci.


Jsou otevřeny obchody a restaurace?

Obchody, bary, restaurace jsou otevřeny pro veřejnost. Wellnes a bazény mohou mít omezený provoz.


Mohu jít do muzea?

Muzea a památky jsou přístupny veřejnosti.


Jaká platí opatření během výletů?

Všechny fakultativní výlety v destinaci jsou organizovány s omezeným počtem turistů. Během fakultativních výletů je třeba dodržovat zvýšená hygienická opatření, nosit roušky a používat dezinfekční prostředky na ruce.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter