phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Často kladené otázky>

Egypt - Marsa Alam


Co vše potřebujeme k cestě do Egypta?

Pro cestu potřebujete potvrzení o negativním PCR testu na Covid-19, ne starší než 72 hodin před odletem. Potvrzení musí být v tištěné podobě, s razítkem a v anglickém jazyce. Na děti mladší 6 let se povinnost testování nevztahuje.

Některé letecké společnosti mohou požadovat při vstupu na palubu letadla potvrzení o negativní testu na Covid-19. Letecká společnost Smartwings požaduje předložit při odbavení vytištěné písemné potvrzení o negativním PCR testu na Covid-19, ne starší 72 hodin nebo potvrzení o antigenním testu, ne starší než 24 hodin. Na děti mladší 5 let se povinnost testování nevztahuje.Jaká platí nařízení pro návrat do ČR?

Od 5.2.2021 platí pro české občany nařízení MZV, na jehož základě je třeba před návratem do ČR vyplnit příjezdový formulář a dále nejdříve 72 hodin před odletem do ČR absolvovat PCR test na Covid-19. Toto nařízení se netýká dětí mladších 5 let. Osoby, které během posledních 90 dnů prodělali Covid-19 nemusí absolvovat test před návratem z destinace, stačí jim od lékaře potvrzený certifikát o prodělání nemoci v AJ.


Kde se v Egyptě mohu nechat otestovat?

V Marsa Alam zajišťujeme testování našich klientů přímo v hotelu, testy provádí certifikovaný odběrový tým.


Kolik stojí testy v Egyptě?

Cena PCR testu je cca 40 USD.Co se stane, když budu mít test před odjezdem pozitivní?

Pokud onemocníte v destinaci nemocí Covid-19, pak je nutno zde zůstat po nezbytně dlouhou dobu v karanténě v části hotelu k tomu vyhrazené. Karanténa se vztahuje pouze na nemocného, klienti s negativním testem mohou opustit zemi. V závislosti na typu cestovního pojištění, je většinou karanténní pobyt hrazen pojišťovnou.Platí V Egyptě nějaká omezení?

V Egyptě jsou velmi pečlivě dodržována veškerá hygienická bezpečnostní opatření, např. dodržování min.2m odstupu, používání dezinfekčních prostředků, zvýšená hygienická opatření v hotelech, restauracích a všech veřejných prostorech, omezení kapacit, povinnost nosit roušky na veřejných místech atd.

Na letišti a během letu platí zvýšená bezpečnostní hygienická opatření, všichni cestující mají povinnost dodržovat bezpečnou vzdálenost a používat vlastní ochranné pomůcky (respirátor min. FFP2, dezinfekční prostředky).

Během všech transferů v destinaci i při jízdě taxi platí povinnost nosit roušku nebo respirátor FFP2.

O případných změnách aktuálně platných opatření Vás budou informovat naši delegáti v destinaci.


Jsou otevřeny obchody a restaurace?

Obchody, bary, restaurace jsou otevřeny pro veřejnost. Wellnes a bazény mohou mít omezený provoz.


Mohu jít do muzea?

Muzea a památky jsou přístupny veřejnosti.


Jaká platí opatření během výletů?

Všechny fakultativní výlety v destinaci jsou organizovány s omezeným počtem turistů. Během fakultativních výletů je třeba dodržovat zvýšená hygienická opatření, nosit roušky a používat dezinfekční prostředky na ruce.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter