phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Často kladené otázky>

Egypt - Hurghada


Co vše potřebujeme k cestě do Egypta?

Pro cestu potřebujete potvrzení o negativním PCR testu na Covid-19, ne starší než 72 hodin před odletem. Potvrzení musí být v tištěné podobě, s razítkem a v anglickém jazyce. Na děti mladší 6 let se povinnost testování nevztahuje.

Některé letecké společnosti mohou požadovat při vstupu na palubu letadla potvrzení o negativní testu na Covid-19. Letecká společnost Smartwings požaduje předložit při odbavení vytištěné písemné potvrzení o negativním PCR testu na Covid-19, ne starší 72 hodin nebo potvrzení o antigenním testu, ne starší než 24 hodin. Na děti mladší 5 let se povinnost testování nevztahuje.

Na osoby, které v posledních 90 dnech prodělali nemoc Covid-19 a mají od lékaře certifikát o prodělané nemoci v AJ, se povinnost testování pro vstup na palubu letadla nevztahuje. Musí však po příletu do Egypta podstoupit testování na letišti v Hurghadě (cena testu 30 USD) a do doby obdržení výsledků je nutno se zdržovat pouze na pokoji v hotelu (výsledky budou k dispozici za 12-24 hodin). Pro testování v Hurghadě je nutno mít s sebou fotokopii cestovního dokladu – strany s fotografií.Jaká platí nařízení pro návrat do ČR?

Od 5.2.2021 platí pro české občany nařízení MZV, na jehož základě je třeba před návratem do ČR vyplnit příjezdový formulář a dále nejdříve 72 hodin před odletem do ČR absolvovat PCR test na Covid-19. Toto nařízení se netýká dětí mladších 5 let. Osoby, které během posledních 90 dnů prodělali Covid-19 nemusí absolvovat test před návratem z destinace, stačí jim od lékaře potvrzený certifikát o prodělání nemoci v AJ.


Kde se v Egyptě mohu nechat otestovat?

V Hurghadě zajišťujeme testování na certifikovaných odběrových místech, rezervaci termínu Vám zajistí naši delegáti v destinaci.


Kolik stojí testy v Egyptě?

Cena PCR testu je cca 40 USD.Co se stane, když budu mít test před odjezdem pozitivní?

Pokud onemocníte v destinaci nemocí Covid-19, pak je nutno zde zůstat po nezbytně dlouhou dobu v karanténě v části hotelu k tomu vyhrazené. Karanténa se vztahuje pouze na nemocného, klienti s negativním testem mohou opustit zemi. V závislosti na typu cestovního pojištění, je většinou karanténní pobyt hrazen pojišťovnou.Platí V Egyptě nějaká omezení?

V Egyptě jsou velmi pečlivě dodržována veškerá hygienická bezpečnostní opatření, např. dodržování min.2m odstupu, používání dezinfekčních prostředků, zvýšená hygienická opatření v hotelech, restauracích a všech veřejných prostorech, omezení kapacit, povinnost nosit roušky na veřejných místech atd.

Na letišti a během letu platí zvýšená bezpečnostní hygienická opatření, všichni cestující mají povinnost dodržovat bezpečnou vzdálenost a používat vlastní ochranné pomůcky (respirátor min. FFP2, dezinfekční prostředky).

Během všech transferů v destinaci i při jízdě taxi platí povinnost nosit roušku nebo respirátor FFP2.

O případných změnách aktuálně platných opatření Vás budou informovat naši delegáti v destinaci.


Jsou otevřeny obchody a restaurace?

Obchody, bary, restaurace jsou otevřeny pro veřejnost. Wellnes a bazény mohou mít omezený provoz.


Mohu jít do muzea?

Muzea a památky jsou přístupny veřejnosti.


Jaká platí opatření během výletů?

Všechny fakultativní výlety v destinaci jsou organizovány s omezeným počtem turistů. Během fakultativních výletů je třeba dodržovat zvýšená hygienická opatření, nosit roušky a používat dezinfekční prostředky na ruce.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter