phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Často kladené otázky>

Dominikánská republika


Co vše potřebujeme k cestě do Dominikánské republiky?

Již od září 2020 není potřeba pro vstup do Dominikánské republiky žádný test. Namátkově se však provádí testování po příletu.

Je nutno respektovat opatření vydaná jednotlivými leteckými společnostmi. Některé letecké společnosti vyžadují při vstupu na palubu letadla potvrzení o negativní testu na Covid-19 a vyplněné formuláře. Bližší informace týkající se Vašeho letu obdržíte od našich prodejců.

Max. 72 hodin před odletem do Dominikánské republiky je nutno vyplnit elektronický formulář Electronic Ticket.Jaká platí nařízení pro návrat do ČR?

Od 5.4.2021 platí pro české občany nařízení MZV, na jehož základě je třeba před návratem do ČR vyplnit příjezdový formulář a dále před odletem do ČR absolvovat PCR test (max 72 hod. starý) nebo antigenní test na COVID-19 (max 24 hod. starý). Toto nařízení se netýká dětí mladších 5 let.


Kde se v Dominikánské republice mohu nechat otestovat?

Vaše testování provede mobilní certifikovaný odběrový tým přímo ve Vašem hotelu.


Kolik stojí testy v Dominikánské republice?

Cena PCR testu se pohybuje v rozmezí 70-130 EUR.Co se stane, když budu mít test před odjezdem pozitivní?

Pokud onemocníte v destinaci nemocí Covid-19, pak je nutno zde zůstat po dobu nezbytně dlouhou v karanténě. Karanténa se vztahuje na všechny osoby ubytované na pokoji s nemocným. V závislosti na typu cestovního pojištění, je většinou karanténní pobyt hrazen pojišťovnou.Platí v Dominikánské republice nějaká omezení?

V Dominikánské republice jsou velmi pečlivě dodržována veškerá hygienická bezpečnostní opatření, např. dodržování min.2m odstupu, používání dezinfekčních prostředků, zvýšená hygienická opatření v hotelech, restauracích a všech veřejných prostorech, preference bezkontaktních plateb, omezení kapacit, povinnost nosit roušky na veřejných místech atd.

Na letišti a během letu platí zvýšená bezpečnostní hygienická opatření, všichni cestující mají povinnost dodržovat bezpečnou vzdálenost a používat vlastní ochranné pomůcky (respirátor min. FFP2, dezinfekční prostředky).

Během všech transferů v destinaci i při jízdě taxi platí povinnost nosit roušku nebo respirátor FFP2.

O případných změnách aktuálně platných opatření Vás budeme informovat před Vaším odletem.


Jsou otevřeny obchody a restaurace?

Obchody, bary, restaurace jsou otevřeny pro veřejnost. Wellnes a bazény mohou mít omezený provoz.


Mohu jít do muzea?

Muzea a památky jsou přístupné veřejnosti.


Jaká platí opatření během výletů?

Všechny fakultativní výlety v destinaci jsou organizovány s omezeným počtem turistů. Během fakultativních výletů je třeba dodržovat zvýšená hygienická opatření, nosit roušky a používat dezinfekční prostředky na ruce.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter