Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Apartmán ZEROMSKIEGO

Destinace
Polsko
Doprava
Strava
Počet osob
Apartmán se nachází v blízkosti plážové promenády.
  • Kuchyně / kuchyňský kout
  • Pláž do 500m
  • Vhodné pro rodiny s dětmi
  • Vodní sporty
6790
Termín Nocí Doprava Strava Cena za osobu
-

Nahrávám termíny

Středisko

Swinoujście, ostrov Usedom

Poloha

Apartmán se nachází v blízkosti plážové promenády.

Stravování

Bez stravování.

Pláž

Široká písečná pláž s pozvolným vstupem leží cca 250 m od apartmánu.

Tipy pro správnou volbu

- výborná poloha
- pláž patří mezi jednu z nejlepších v Polsku

Popis destinace

Polsko – Baltské moře
Baltské moře je nejlepší volbou pro ty, kteří nechtějí cestovat nikam daleko a díky nižším teplotám mohou trávit dovolenou nebo pobývat u moře i lidé, kteří nemají rádi vysoké teploty. Polské pobřeží Baltského moře nenabízí jen pobyt u moře, ale i možnosti relaxačních pobytů, sportovního vyžití či výhodných nákupů. Jsou zde i trasy pro cyklisty.

Dopravní informace
- Vzdálenost z Prahy 600 km
- Vzdálenost z Brna 800 km


Tipy pro správnou volbu

Polsko – Baltské moře
- vůbec nejkratší vzdálenost k moři
- pohodlná cesta po dálnici bez poplatků v zahraničí

Čedok PLUS

Polsko – Baltské moře
- kvalitní ubytovací kapacity
- výhodné ceny

Střediska

Polsko – Baltské moře

Ostrov Usedom
- Świnoujście
Krajina 44 ostrovů, která je obklopena Baltským mořem a Štětínským zálivem o kterým místní říkají „Tady začíná Polsko“. Město s více než 200 letou tradicí leží na dvou největších z těchto ostrovů – Wolinu a Uznamu (Usedomu), spojených trajektovou dopravou. Swinoujscie (česky Svinoústí) patří k nejznámějším lázeňským střediskům v Polsku, zejména díky nádherným širokým písečným plážím, nadstandardním počtem slunečních dní či unikátním mikroklimatem.

Ostrov Wollin - Międzyzdroje
Międzyzdroje (Mezizdroje)
je lázeňské městečko v Západopomořanském vojvodství v okrese Kamień Pomorski. Středisko leží na ostrově Wollin na východ od města Świnoujście na březích Baltského moře. Město je významnou lázeňskou destinací, hlavní atrakcí města je 2 km dlouhá promenáda a pláž s vysokými útesy. Nově je zde postaveno i 300 m dlouhé přístavní molo. Pro ukrácení dlouhých chvil můžete navštívit Muzeum přírodní historie, v blízkosti města se nachází unikátní národní park Wollin – díky četným jezerům se zde nachází velké množství různých druhů vodního ptactva, pouhé 2 km od města se nachází přírodní rezervace s bizony. V červenci se zde koná pravidelně polský filmový festival, na který se sjíždějí herecké celebrity.

Mielno
Lázeňské středisko Mielno leží na břehu Baltského moře a jezera Jamno v oblasti Západopomořanského vojvodství. V okolí najdeme řadu turistických atrakcí, mezi nimiž je nejznámější maják, který je druhý nejvyšší v Polsku. Za návštěvu určitě stojí i habrové bludiště, které je největší svého druhu na světě.

Kolobrzeg
Největší a nejkrásnější polské lázně s bohatou historií. Má ideální polohu u ústí řeky Parsęty. V blízkosti jsou lesy i rašeliniště, ve kterých žije mnoho vzácných druhů zvířat a rostlin. Kolobrzeg má i řadu historických památek. Mezi ně patří gotická bazilika sv Marie a novogotická radnice. Kolobrzeg patří mezi nejoblíbenější polská letoviska.

Sport a zábava

Polsko – Baltské moře

Během pobytu doporučujeme navštívit:
Přístavní město Štětín a především jeho Staré
Město s překrásným renesančním hradem pomořanských knížat. Při této příležitosti nesmíte zapomenout na návštěvu gotické katedrály sv. Jakuba apoštola, přístavní bránu či Zámeckého muzea a Národního muzea, které má sídlo v nedaleké barokní budově. Nábřeží Odry lemuje slavná Ulica Waly Chrobrego, která představovala velkolepý městský projekt v 1. polovině 20. století. Na slavné ulici má své místo i Námořní muzeum, které je zaměřeno zejména na námořní minulost Baltského moře.

Farma zubrů Pratenow
Usedomská přírodní rezervace byla založena v roce 2004, kdy přišli z nedalekého Wolińského národního parku první čtyři kusy těchto zvířat. K otevření rezervace přispěly dva cíle. Prvním bylo zvýšení populace zubra, jakožto ohroženého druhu, zatímco druhým byla nutnost poskytovat informace o přírodě v nové, zajímavé a srozumitelné formě.

Nutnost poskytovaní informací tohoto druhu byla uspokojena díky vybudování nové výstavní budovy. Vzhledem k tomu, že neustále narůstá počet zájemců o návštěvu rezervace, byl otevřen rovněž naučně výchovný pavilon, kde je možnost prohloubení znalostí o různorodnosti přírody na ostrově Usedom (Uznam). Nový vzhled získal také hlavní vchod.
Dále doporučujeme návštěvu nedalekých Lázní třech císařů (3-Kaiserbader) – Bensin, Ahlbeck, Heringsdorf. Dříve byly tyto oblasti samostatnými obcemi, dnes jsou však spojeny v jedno lázeňské centrum „3-Kaiserbader“, které se pyšní jednou z nejkrásnějších plážových promenád na německém pobřeží Baltského moře. 12 km dlouhá plážová promenáda spojuje lázně Bensin, Ahlbeck a Heringsdorf s polským přístavním městem Świnoujście. 3,5 km dlouhá pláž v Heringsdorfu je navštěvována turisty po celý rok a patří k nejznámějším německým baltským plážím. Mezi nejvýznamnější historické památky města Ahlbeck patří slavné molo s historickou budovou restaurace a secesní hodiny přímo na promenádě. Podél pobřežní promenády se nachází řady klasických budov bílé barvy typických pro tuto oblast, které přivítaly mnoho významných hostů, mezi které patřil například rakouský císař František Josef I. Oblíbeným cílem turistů je welness centrum „OstseeTherme“ a blízká ocelová rozhledna o čtyřech úrovních. Celý ostrov má solidní železniční spojení nejen s pobytovými místy, ale i s pevninou.

Geografické údaje

Poloha: střední Evropa
Oficiální název: Polská republika
Hlavní město: Varšava - (Warszawa) 1 635 100 obyvatel
Jazyk: polština, němčina, ukrajinština
Náboženství: katolíci (91%)

Měna a kurzy

Měna: PLZ - polský zlatý = 100 grošů

Časový posun

GMT + 1 hodina, Středoevropský čas

Zastupitelské úřady

Generální konzulát České republiky v Polsku
Konsulat Generalny Republiki Czeskiej
Pawla Stalmacha 21, Katowice
40-058
tel.: 004832/6099952-3
fax.: 004832/2515567
e-mail: katowice@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/katowice


Velvyslanectví České republiky v Polsku
Ambasada Republiki Czeskiej
ul. Koszykowa 18, Warsaw
00-555

tel.: 004822/6287221-5
fax.: 004822/6298045
e-mail: warsaw@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/warsaw

112 bezplatná linka pro turisty (jak z mobilního telefonu, tak z pevné linky)

997 policie
998 požárníci
999 první pomoc
9633 silniční služba
981 odtahová služba

Obecné vízové informace

Pro občany ČR a občany třetího státu, kteří mají v ČR dlouhodobý nebo trvalý pobyt, platí bezvízový styk pro pobyt do 90 dnů od prvního vstupu na území země.

Při pobytu nad 90 dnů se na nás můžete obrátit, rádi vám pomůžeme s vyřízením víza.

Poloha hotelu na mapě