telefon 800 112 112 po - ne 8:00 - 21:00 Letenky | Dovolená na míru | Fotbal | Čedok.com
GO
Můj Čedok | Katalogy | Platby online | Smluvní podmínky | Služby | O nás | Kontakt
čedok.cz » Zahraniční zájezdy » Poznávací zájezdy » Velká Británie » Anglií se skotským pohlazením
 
Velká Británie

Anglií se skotským pohlazením

novinka
21 490cena od
doprava: letadlem 7
ubytování: 2+1
stravování: polopenze
 

Tipy pro správnou volbu

Návštěva zajímavých míst např. Londýna, Nottinghamu | procházka Sherwoodským lesem, Yorku, Newcastlu, Edinburgu, Falkirku, Glasgowa, Liverpoolu.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy v ranních hodinách do Londýna, odjezd do univerzitního města Cambridge – královská kolej z 15. století s úctyhodnou kaplí, přejezd do Nottinghamu, k jehož dominantě patří Nottingham Castle, ubytování, fakultativně večeře.
2. den: Dopoledne procházka po Sherwoodském lese ve stopách Robina Hooda, odpoledne nejprve prohlídka historického města York - hrázděné domy, středověké ulice, radnice, obrovská katedrála s největší sbírkou maleb na skle…. Procházka v krásném vodním parku kolem opatsví Fountains Abbey (UNESCO), zastávka u katedrály a hradu na skalnatém poloostrově nad řekou Wear v Durhamu (UNESCO) – nejlepší příklad normanské architektury v Anglii. Odjezd do Newcastlu – města mostů se slavnou noční klubovou scénou... odjezd na ubytování.
3. den: Dopoledne překročení Hadriánova valu, průjezd Northumberlandským národním parkem, zastávka na skotských hranicích. Prohlídka hraniční oblasti Borders se zastávkami u opatství v Jedburghu a Kelso a prohlídkou zámku Floors – největší šlechtické sídlo Skotska, přejezd do Edinburgu a prohlídka skotské metropole s jedinečnými středověkými a gregoriánskými čtvrtěmi. Staré město s dominantou středověkého hradu a neoklasicistní Nové město, Královská míle se St. Giles Cathedral, Hollyrood Palace…. Odjezd na ubytování.
4. den: Dopoledne zastávka u technického zázraku ve Falkirku – originální rotační lodní výtah, prohlídka ohromujícího skotského hradu Stirling, jedinečná ukázka renesanční skotské architektury. Odpoledne návštěva národního parku Trossachs krásná jezera a údolí, panoramatická cesta kolem největšího skotského jezera Loch Lomond se zastávkou v městečku Luss, na cestě do Glasgowa prohlídka palírny whisky s možností ochutnávky a nákupu. Glasgow - nejkrásnější viktoriánské město Skotska, s náměstím George Square a přilehlé obchodní pěší zóny, katedrálou… Odjezd na ubytování.
5. den: Přejezd ze Skotska do nejkrásnějšího Narodního parku Anglie - jezerní oblasti Lake District, zastávky v Keswicku u nejkrásnějšího jezera oblasti Derwentwater a v Bownes u největšího jezera oblasti Windermere, odpoledne přejezd do Liverpoolu, prohlídka města po stopách Beatles a obrovských přístavních budov (UNESCO). Odjezd na ubytování.
6. den: Po snídani odjezd k nejkrásnějšímu anglickému hradu Warwick – návštěva velkolepé středověké pevnosti s expozicí muzea Madam Tussaud´s, dnes nejkrásnější majestátní sídlo v zemi. Zastávka v univerzitním městě Oxford, nejstaršího univerzitního města v Anglii, odjezd do Stratford-upon-Avon, prohlídka druhého nejnavštěvovanějšího města po Londýně – rodiště W. Shakespeara, města pyšnícího se mnoha malebnými domy spjatými se životem Shakespeara a unikátní hrázděnou architekturou, věznice z 15. stol., radnice se sochou Shakespeara, odjezd na ubytování do Londýna, večeře.
7. den: Po snídani kombinovaná prohlídka autokarem a pěšky po londýnských zajímavostech – Trafalgar Square, Westminsterské opatství, Whitehall, Big Ben, katedrála Sv. Pavla, Tower, Tower Bridge, London Eye, Buckinghamský palác… Odlet z Londýna ve večerních hodinách.

Informace

Změna programu vyhrazena.

Základní cena zahrnuje

• letenku Praha-Londýn-Praha včetně tax a příplatků 
• 6 noclehů v hotelech  s polopenzí (s rozšířenou kontinentální snídaní a večeří s 3-chodovým menu)
• dopravu luxusním autokarem po trase zájezdu
• průvodce
• zák. pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb.

Cena nezahrnuje

• vstupy do památkových objektů

Fakultativní služby

• příplatek na jednolůžkový pokoj 4.190,- Kč

Pojištění

• pojištění Evropa Basic 175,- Kč
• pojištění Evropa Standard (limit plnění storna 30 tis. Kč) 295,- Kč

Trasa

Londýn | Cambridge | Sherwood | York | Fountains Abbey | Durham | Newcastle | Borders | Jedburgh | Kelso | Floors | Edinburg | Falkirk | Stirling | Trossachs | Loch Lomond | Luss | Glasgow | Lake District | Keswick | Derwentwater | Bownes | Windermere | Liverpool | Warwick | Oxford

podrobnosti o hotelu

Termíny a ceny
11.08. (so) - 17.08.2012 (pá) 7 dní letecky z Prahy cena od 21 490 Kč rezervovat
03.09. (po) - 09.09.2012 (ne) 7 dní letecky z Prahy cena od 21 490 Kč rezervovat

Fotogalerie
Anglií se skotským pohlazením - Velká Británie

Podobné zájezdy

Velký okruh Anglií a Skotskem s návštěvou Orknejí

Velká Británie
Velký okruh Anglií a Skotskem s návštěvou Orknejí
 
cena od: 26 990 Kč Kč

Londýn od A po Zet - eurovíkend

Velká Británie
Londýn od A po Zet - eurovíkend
 
cena od: 5 490 Kč Kč

Londýn pro pokročilé

Velká Británie
Londýn pro pokročilé
 
cena od: 12 990 Kč Kč

Okruh Artuš - krásy jižní Anglie s výletem do Walesu

Velká Británie
Okruh Artuš - krásy jižní Anglie s výletem do Walesu
 
cena od: 19 990 Kč Kč

 
SmartWings
 
Veškerý obsah těchto stránek je majetkem společnosti Čedok a.s. a jeho další šíření bez souhlasu vlastníka je nezákonné.
Informace a rezervace na bezplatné modré lince Čedoku 800 112 112 nebo na tel. 221 447 777
©2012 cestovní kancelář Čedok a.s., držitel certifikátu ISO 9001:2000 | webmaster