telefon 800 112 112 po - ne 8:00 - 21:00 Letenky | Dovolená na míru | Fotbal | Čedok.com
GO
Můj Čedok | Katalogy | Platby online | Smluvní podmínky | Služby | O nás | Kontakt
 

Hotel Veronika   

pro aktuální sezónu vyprodáno

Vyberte si prosím z naší další nabídky:

typ zájezdu:
termín odjezdu:
cílová země: tolerance:
oblast: pouze last minute:
sleva:
cena: -
podrobný výběr

Nabídka atraktivních výletů (Jižní Kypr)

Paphos/Kourion

Celodenní výlet. Okruh po jižním pobřeží ostrova. Základní výlet pro ty, kdo jsou na Kypru poprvé. Zastavíme se ve vinařském závodě, abychom ochutnali výborná kyperská vína. Středověký hrad Kolossi. Navští víme antické město Kourion s výhledem z vrcholu impozantního řecko – římského amfiteátru z 2. stol. př. n. l. a prohlédneme si římské lázně. Pojedeme do Kato Pafos, kde nás v archeologickém areálu uchvátí mozaiky z římského období se scénami z řecké mytologie (Dionýsův dům, Théseova vila, Odeon či vila Aeonova). V malebném přístavu bude volný čas na nákupy nebo na oběd. Cestou zpět zastávka u Petra Tou Romiou, místa, kde se podle legendy zrodila Afrodíté, bohyně krásy, lásky a plodnosti. Zastávka na fotky nebo na občerstvení.

Orientační cena:
40,- Euro dosp., 20,- Euro děti

Lodní výlet discovery

Příjemný půldenní výlet začínáme v přístavu v Agia Napě. Podél pobřeží se vydáme směrem k Famagustě, uvidíme malé mořské jeskyně, krásné skalní útesy, oblast Cavo Greko a známou fíkovou pláž... a nepřijdete ani o koupání v průzračných vodách místního “Karibiku”! Zastávky na koupání dle možností. Oběd bez nápojů v ceně.

Orientační cena:
35,- Euro dosp., 20,- Euro děti Eur

Famagusta

Naší první zastávkou na tomto polodenním výletu bude bývalé královské město Salamis, kde si prohlédneme největší antické divadlo a lázně na Kypru vůbec. Podíváme se do kostela sv. Barnabáše a prohlédneme si malé muzeum ikon. Pokračujeme do Famagusty, sídla Shakespearova Othella. Ve starém městě obehnaném mohutnými benátskými hradbami uvidíme Othellovu věž a budeme obdivovat krásu nádherné gotické katedrály Sv. Mikuláše se dvěma minarety, současné mešity Lála Mustafa Pasha. Volno na oběd a nákupy. Zblízka Vám ukážeme „Město duchů“, oblast Varoshu, kde se po turecké okupaci zastavil čas… Návštěva turecké cukrárny a možnost posezení u turecké kávy a nákupu orientálních cukrovinek.

Orientační cena:
50,- Euro dosp., 27,- Euro děti

Kyrénie/Famagusta

klikněte pro zvětšení

Odhalte nejkrásnější místa v severní části Kypru! Přes pohoří Pentadaktilos Vás cesta dovede k nejvýznamnější gotické památce blízkého východu - opatství Bellapais, s okouzlujícím výhledem. Pokračujeme do města Kyrénie s malebným přístavem. Navštívíme středověkou, nejlépe dochovanou pevnost na Kypru a muzeum vraku lodi ze 4. st. před Kristem i s převáženým nákladem. Čas na oběd. Přes vnitrozemí pokračujeme do Famagusty, města obehnaného benátskými hradbami, sídla Shakespearova Othella. V historickém centru Vás nadchne gotická katedrála sv. Mikuláše (od 16. st. mešitou). Volný čas. Na závěr uvidíte “Varoshi”, známé jako mrtvé město.

Orientační cena:
65,- Euro dosp., 32,- Euro děti

Hory Troodos a kláštěr Kykkos

Milovníci přírody si nenechají ujít výlet do pohoří Troodos s návštěvou nejznámějšího a nejbohatšího kláštera Kypru – Kykkos, s významnou ikonou malovanou Sv. Luká - šem. Volný čas u kláštera, možnost nákupu oříšků, vína, svatojánského chlebíčku, tradičních sladkostí. Zastávka u hrobky arcibiskupa Makaria III. Cesta povede horami s úchvatnými výhledy na přírodu a horské vesničky. Uvidíte nejvyšší horu Olymp i místní lyžařské centrum. V malebné vinařské vesničce Lania, ochutnáte místní specialitu – věhlasné, nejstarší víno Commandaria.

Orientační cena:
40,- Euro dosp., 20,- Euro děti

Hlavní město Nikósie a horské vesničky

Výlet kontrastů s návštěvou posledního hlavního rozděleného města světa. Poblíž Arcibiskupského paláce, v kostele Sv. Jana, si prohlédneme překrásné fresky. Nahléd - neme do starého města “Laiki Yitonia”, s obchůdky, kavárnami a řemeslnými dílnami. Vydáme se do hor poznat místní kulturu a místa, kde se tradice a pohostinnost setkávají ruku v ruce. Tradiční vesnička Kakopetria, vesnička Omodhos se starým klášterem Sv. Kříže, 200 let starým vinným lisem a možností nákupu sladkostí a ručních výrobků. Volno na oběd. V Platres, horském výletním středisku ochutnáme víno. Zpáteční cesta povede přes Lemesos.

Orientační cena:
40,- Euro dosp., 20,- Euro děti

Nabídka atraktivních výletů (Severni Kypr)

Kyrenia a okolí

Nejprve návštěva hradu St. Hilarion vystavěného vysoko v horách nad městem, odkud se nám otevře nádherný pohled do širokého okolí a na město Kyrenia. Následuje návštěva vesničky a opatství Bellapais s prohlídkou ruin zdejší gotické katedrály, odjezd do Kyrénie, prohlídka přístavu a hradu, který je nejlépe dochovanou středověkou pevností na Kypru. Návštěva muzea vraku lodi ze 4. století před Kristem i s převáženým nákladem.

Orientační cena z Kyrenie: cca 35,- Euro
Orientační cena z Famagusty: cca 45,- Euro

Nikosie

Výlet nás zavede do posledního hlavního rozděleného města na světě. Uvidíme linii rozdělující město na tureckou a řeckou část, navštívíme mešitu Selimiye, která bývala kdysi gotickou katedrálu Sv. Sofie, vystavěnou ve 12. století. Po příchodů Osmanů na Kypr byla katedrála přeměna na mešitu. Dále navštívíme Kervansaray se středověkými gotickými oblouky, zachovalý hradební systém se třemi nádhernými branami Paffo, Famagusta a Cirina a následně bude čas přejít hranici a navštívit jižní části města.

Orientační cena: cca 40,- Euro

Famagusta

Během tohoto výletu navštívíme nejvýznamnější pamětihodnosti Famagusty, jenž je sídlem Shakespearova Othella, a jejího okolí. Ve starém městě opevněném mohutnými benátskými hradbami uvidíme Othellovu věž a budeme se obdivovat kráse nádherné gotické katedrály Sv. Mikuláše se dvěma minarety, současné mešity Lála Mustafa Pasha. Zblízka Vám ukážeme "Město duchů", oblast Varoshu, kde se po rozdělení ostrova zastavil čas. Poté odjezd do bývalého královského města Salamis, kde si mj. prohlédneme největší antické divadlo a lázně na Kypru vůbec.

Orientační cena z Kyrenie: cca 45,- Euro
Orientační cena z Famagusty: cca 35,- Euro

Jižní Kypr - pohoří Troodos a Limassol

Milovníci přírody si nenechají ujít výlet do pohoří Troodos se zastávkou v malebné vesničce Peristerona a návštěvou kostela Apostles Varnavas se známými freskami. Oběd v tradiční taverně, odpoledne prohlídka přístavního města Limassol a zdejšího středověkého hradu a muzea.

Orientační cena: cca 65,- Euro

Nejbližší termíny

Fotogalerie
Hotel Veronika - Kypr - Paphos

Podobné zájezdy

Hotel Sea Gull

Egypt
Hotel Sea Gull 
 
cena od: 14 990 Kč Kč

Hotel Shores Aloha

Egypt
Hotel Shores Aloha 
 
cena od: 19 790 Kč Kč

Hotel Mimosa

Kypr
Hotel Mimosa 
 
cena od: 16 190 Kč Kč

Hotel Chrystalla

Kypr
Hotel Chrystalla 
 
cena od: 16 190 Kč Kč

Hotel Sea Breeze

Thajsko
Hotel Sea Breeze 
 
cena od: 26 990 Kč Kč

 
 
Údaje o produktech uvedené na těchto stránkách byly zpracovány na základě informací dostupných v době jejich zpracování.
Čedok si vyhrazuje právo na změnu těchto údajů a opravu případných tiskových chyb respektive chyb při zadávání dat.

Veškerý obsah těchto stránek je majetkem společnosti Čedok a.s. a jeho další šíření bez souhlasu vlastníka je nezákonné.
Informace a rezervace na bezplatné modré lince Čedoku 800 112 112 nebo na tel. 221 447 777
©2014 cestovní kancelář Čedok a.s., držitel certifikátu ISO 9001:2000 | webmaster
Naši partneři:  AVIA, a.s. | Jooka.cz